Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem fognak felvenni?

Nem fognak felvenni?

Figyelt kérdés
Olyan kamaszok válaszát várom akiket ez a dolog érintett/érint! Nos az a helyzet, hogy az utóbbi időben "kicsit" elengedtem magam tanulás terén ugyanis mindenből rontottam így év végére, (a legtöbb készség tantárgy, de informatikából,matematikából és nyelvből is rontottam) amúgy 1.-től 8. félévig 5-ös voltam mindenből, kivéve tesiből abból 4-es, de most úgy néz ki, hogy kettes leszek. Szóval rontottam annak rendje módja szerint. Felvettek egy erős és elitnek mondható gimnáziumba. Ugye beiratkozáskor kell vinni a bizonyítványt amiben ott fognak virítani a szép jegyeim (egyébként azért rontottam mert világéletembe utáltam az általánost, szüleim elmondása szerint már elsőbe is) amik befolyásolhatják az iskolát abban hogy nem fognak felvenni? Már kültek levelet, hogy fel vagyok véve meg minden, de tényleg mondhatja azt az iskola hogy köszönjük szépen, ilyen évvégivel ide nem jössz? Vagy ez hogy van, ha már egyszer kaptam értesítőt hogy felvettek? Valaki élt át hasonlót? Bocs ha értelmetlen némelyik része! 15/F

2014. máj. 6. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkaptad az értesítőt akkor felvettek, ne aggódj.
2014. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Felvettek. Lehet egy ilyen rossz helyzet,hogy egy tárgy nem jön össze, nem lesz belőle semmi baj. Esetleg próbálj javítási lehetőséget kérni, amiből van erőd, csak a magad megnyugtatására. Jó lesz az új helyen, jó iskolában, ne aggódj.
2014. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! De ez biztos? Mert a tanáraink ezt szajkózzák, hogy jaj jaj ha rontotok 2 jegyet akkor mondhatja azt az iskola, hogy köszönjük szépen, ellehet tolni a biciklit!
2014. máj. 6. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a tanár nem mondhatja azt,hogy 'jólvan fiam mostmár sz*jál bele az egészbe.. úgyis felvettek,semmit nem kell csinálnod második félévben". Gondolom a tanár ezzel a szöveggel próbál titeket ösztönözni arra,hogy azért nem ártana tanulni attól,hogy megkaptátok az értesítést,hogy felvettek.

Persze ez csak az én véleményem,de olyanról még nem hallottam,hogy valakit az év végi bizonyítványa miatt ne vettek volna fel,ha már egyszer felvették.

2014. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj egy kicsit logikusan: ha az iskolák megtehetnék, hogy szeptemberben elutasítják azoknak a diákoknak a jelentkezését, akiknek nem sikerült összehozni egy vállálható bizonyítványt, mégis mi a fityfenét csinálnának azzal a több száz diákkal a tanévkezdés kellős közepén?! Ez nem így működik.
2014. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Felvettek, ez egyértelmű. A tanárok ezt csak azért mondogatják, hogy odafigyeljetek, és tanuljatok.

Mondjuk az én gimimben rá se pillantottak a bizonyítványra, akkora kavarodás volt:D

2014. máj. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Nyugodj meg,nekünk is folyton ezt mondták a tanárok!:) Aztán az egyik osztálytársam "beszólt" az osztályfőnökünknek,hogy elolvasta a törvényeket,és ez állt benne: " Ha a diák megbukik egy tantárgyból (magyarul pótvizsgáznia kell),a választott középiskola elutasíthatja a felvett diákot." Lehet,hogy nem szó szerint van így ez a törvény:) Aztán képzelheted,az ofőnk azóta csendbe van:D Ez az egész arra van,hogy ijesztgessenek minket,vagyis tanuljunk.. De hát ez a félév arról szól,hogy "kipihenjük" az elmúlt 8 kínkeserves év fáradalmait! :)
2014. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítványt csak adategyeztetés miatt kell bevinni, senkit nem fognak érdekelni az év végi jegyeid.

Ha valamiről egyszer már kaptál hivatalos értesítést, azt olyan könnyen nem lehet már megváltoztatni - főleg nem pár rosszabb jegy miatt.

2014. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszadók, mindekinél ment a zöld hüvelyk ;)
2014. máj. 7. 13:45
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha levélben már kaptál értesítőt, és abban az áll, hogy felvettek, akkor nincs okod félni.


Én az értesítő után vittem be az ellenőrzőm. Rengeteg rossz jegy volt benne, amiket kínkeservesen javítottam ki évvégére. Az intőket is csak megmosolyogták.


Azt hittem végem van, az intők és a jegyeim miatt szanaszét fognak szívatni, és végül kidobnak, de nem így lett. Egy középiskolai tanárom se emlékszik az általános iskolai eredményekre, vagy megrovásokra.

2014. máj. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!