Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Nálatok is vannak...

Kamaszok! Nálatok is vannak olyan tanárok, akik mindenbe beleszólnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de engem mindig megtalálnak az ilyenek..


Az osztályfőnököm mindenbe beleszól, olyanokba is, amihez aztán az ég világon nincs semmi köze. A legviccesebb az, hogy a többieket békén hagyja, csak engem boldogít az ilyenekkel. A kedvencem, amikor az apukám ment szülőire, ment anyukám dolgozott, és utána nekem olyanokat mondott, hogy ha a szüleimnek párkapcsolati problémái vannak, vele nyugodtan megbeszélhetik, vagy amikor kidobtam egy szendvicset amit a hétvégére a táskámban hagytam leb*szott, hogy mit képzelek, vagy amikor hétköznap 8-kor látott barátnőmmel a belvárosban, hogy én mit képzelek... Úgy kb. havonta elmondja, hogy vele beszélgethetek, ha szeretnék, és kb. fél évente, hogy mit kell csinálni, ha meg akarnak erőszakolni. Sorolhatnám még, de szerintem ennyi példa bőven elég :D


Általánosban volt egy ugyanilyen tanárom, ő még most is néha 'megtalál'.


Csak én vagy ennyire szerencsétlen, vagy titeket is mindig megtalálnak az ilyenek? És hogy lehet ezt normálisan kezelni, mert nekem már nagyon nem megy..


2014. jún. 1. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kell vele beszélgetni,el kell mondani neki,hogy köszönöd szépen az érdeklődést,de nincsen semmi problémád.Ennyi az egész.:)

Egyébként engem is talált meg a te tanárodhoz hasonló "tanár",akit normálisan kezeltem,de érezte,hogy igazából utálom.

2014. jún. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem vagy egyedül :)

engem azért szól le állandóan az ofő az egész osztály előtt, merthogy nagyon sokat hiányzok az iskolában. és nem vagyok hajlandó neki elmondani, hogy miért vagyok ilyen beteges, mert ez tényleg magányügy, örüljön, hogy van orvosi igazolásom. és ez őt felidegesíti és órákon is engem piszkál, hogy "tegnap azért nem jöttél, mert dolgozatot írtunk, ugye?" meg hogy "már megint otthon pihentél ahelyett, hogy bejöttél volna" stb. és még durvábbakat de azt inkább nem írom le.

pedig én tényleg nem tehetek arról, hogy egy komolyabb betegségem van.

és már olyan sokszor mondogatja ezt, hogy az 1-2 barátommal is elhiteti, hogy én lógok az iskolából. :( be se merek holnap menni, pedig kell..

hogyan lehet kezelni? én egyszerűen megmondtam neki, hogy semmi köze az életemhez, odaböktem neki az igazolást azt mentem órára.

14/L

2014. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én tanárként dolgozok középiskolában, de sosem voltam ennyire tolakodó. Ha úgy láttam, hogy valami nincs rendben valakinél, rákérdeztem négyszemközt. De sokszor a diákok keresnek meg magánéleti problémával, tanácsot kérni. Ha látok valakit este kint az utcán, nem fogom utána felhozni a témát, semmi közöm hozzá, hogy éppen miért tartózkodott ott. A szülő felelőssége az már.

Szerintem az ilyen tanárok, akik folyton érdeklődnek, magányosak lehetnek, nincs gyerekük, vagy egyik gyerekére hasonlít a "kiszemelt" diák, akit közelebb éreznek magukhoz és megpróbálják saját gyerekükként "nevelni".

2014. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, ennek a tanárnak felesége és gyerekei vannak. Nem hiszem, hogy hasonlíthatnék a gyerekeire, hiszen kicsik még (ovisok:)).


Persze, az jól esik a legtöbb diáknak, ha a tanár négy szemközt rákérdez, és az szerintem is tök oké. De ezzel csak azt éri el, hogy iszonyatosan megutáltam, és ő nem érti, hogy miért, pedig próbáltam már elmagyarázni, hogy az ilyenekhez nincs nagyon köze.. Én is úgy gondolom, hogy iskola után a szüleim felelőssége, hogy mikor és hol vagyok (persze normális keretek közt). Erre sokszor megkaptam tőle, hogy mennyire nem tudnak a szüleim megnevelni, meg bezzeg ő mit csinálna, stb..

2014. jún. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!