Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 évesen meddig maradhattál/m...

16 évesen meddig maradhattál/maradhatsz kint nyári estéken?

Figyelt kérdés
Pusztán kíváncsiságból.:)

2014. jún. 8. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Pont 10 évvel ezelőtt voltam 16 éves.

Este 10ig maradhattam kint,de akkor még a nyári esték nem arról szóltak,mint most.(pia,cigi,drog,szex)

2014. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy ennyi idősen is dolgoztam minden szünetben, volt hogy még 10-11kor sem értem haza hajnali 3-4től. Ha nem dolgoztunk sem szabta meg anyum soha, hogy mikor menjek haza, általában 10 körül érkeztem ha nagy ritkán kimentem barátnőzni. 1-2x volt, hogy elmentem buliba, akkor 1-2 körül értem haza, de mindig szóltam, hogy maradok még. Nem éltem vissza anyum bizalmával sosem, nem is volt semmi probléma.
2014. jún. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Én 14vagyok,de talán tudok segíteni.Szóval:

Éjfélig lehetek a városba(kocsma,utca,disco),házibuliba akármeddig,ha tudják a részleteket.Ha 00:15után érek haza,vagy nem tudnak hívni 1hónap bünti.

Tudom,h le leszek pontozva,de azért elmondom,h szerintem ez az egészséges..Szigorúak,de azért mindenkinek jó.Van olyan oszt.társam akit sehova nem engednek,a gyerek nem tud kapcsolatot létesíteni kb.senkivel.Ott azért többet ártanak..

Engem éjfélig engednek,de heti 5x járok edzeni,jó tanuló vagyok,és 95%ig biztos vagyok abban,h mit fogok csinálni felnőtt koromba..Szóval szerintem a szüleim nagyon rendesek,és becsülöm is.Soha nem élnék vissza ezzel..

És még annyi:cigit utálom,inni minden hétvégén iszok,de még soha se voltam részeg!! Drogot soha se.

2014. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen minden hétvégén iszol???Az szép!

És ezt is tudják a szüleid??

2014. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom az én helyzetem.:) Én most vagyok 16, és engem bárhova engednek, ha kb. 2 óránként felhívom a szüleimet. Poén az, hogy én nem vagyok az a húdenagy társasági lény, aki minden hétvégén bulizik, meg iszik, vagy hasonlók (sőt, idén nyáron úgy néz ki, egyedül maradtam, ez van). Persze 1-2x elmegyek bulizni, olyankor 3ig is elvagyok engedve. Tanulmányi eredményeim viszonylag jók, van egy-két tárgy ami nem megy, de igyekszem.

A harmadik válaszolóra különösen kitérnék, ha szabad: szerintem azért nem normális, hogy 14 évesen minden hétvégén iszol, még ha részegedésig nem. 14 évesen eszembe sem jutott bulizni sem, nemhogy inni, és nemrég voltam annyi.:D Mondjuk a kérdésem az időpontokra vonatkozott, de elnézést, muszáj volt belekotyogjak.:)

2014. jún. 8. 22:57
 6/17 anonim ***** válasza:

Gondolom tudják..nem naivak.

Max.:2sör vagy ilyesmi..

Am 14-16 nem mind1 kb ugyan annyi a kettő..Meg augusztusba leszek 15.

2014. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát attól függ hogy vagyok... Ált. ha csak ugy elmentem címszóval lelépek akkor ugy 10 körül hívnak, hogy hazavárjanak-e, és olyan éjfélig pöröghetek általában. De ha sokkal előtte elkéredzkedek pl buliba akkor nem kizárt hajnali 2-3 se...:) (Ha meg saját bulit rendezek reggelig talpon:D)
2014. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Tavaly voltam 16 éves, szóval nyilván idén is ugyanígy van/lesz. Egyébként szerintem nagyon nem mindegy, hogy 14 vagy 16 évesről van szó (egy korábbi válaszoló irományára reagálnék), függetlenül attól, hogy velem 14 évesen sem voltak szigorúbbak. Ami most így visszagondolva eléggé nevetséges - mivel most pedig mindig nagyon meglepődöm, mikor diszkókban részeg 14 éveseket látok. Pedig, mint említettem, 3 éve ugyanezt csináltam én is.


Bulizni 3ig "engednek" (engednének tovább is, de 3kor záróra van errefelé mindenhol), ha pedig csak simán sétálgatunk vagy beülünk valamerre a barátnőimmel, akkor általában 1-2 óra felé szoktam hazaérni, de ez igazából nincs megszabva.

Mondjuk ez egész évben így van. Legalábbis a hétvégékre vonatkozóan.

Telefonálgatni, sms-t küldözgetni meg ilyesmiket nem szoktam.

Most én is leadhatnék egy dumát, mint a 3-as válaszoló, hogy egyébként milyen mintagyerek vagyok, de úgy sincs értelme.

2014. jún. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
nem szabták meg, de általában éjfél körül Hazaértem, ha csak olyan szimpla beszélgetős, bandázós este volt. Ha buli volt, akkor persze tovább 3-4 -ig elvoltunk. Ha tudták, merre vagyok, nem tiltották meg, hogy menjek, én meg nem használtam ki a Szüleim bizalmát.
2014. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Az én szüleim nem paráztak soha rá a dologra. Eleve nem voltam ilyen bulimániás csaj, de ha elmentem, nem láttak el szabályok garmadával meg mindenfélével. Bíztak bennem, és tudták, nem fogok terhesen meg alkoholmérgezéssel hazaesni másnap délben.
2014. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!