Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más is így volt vele?

Más is így volt vele?

Figyelt kérdés
Nem sokára 18 leszek és én ezt nem tudom "elfogadni". Félek az egész felnőtt élettől. Jobb lenne ha örökre gyerek maradnék. :( Onnantól bizonyos dolgokat elvárnak az embertől...és szaladni fog az idő...
2014. jún. 26. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ég világon semmi nem fog változni attól,hogy betöltöd a 18-at.
2014. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem fog. Persze nem egyből, de fog.
2014. jún. 26. 08:56
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem attól fog, hogy betöltöd a 18-at. Sajnos az élet ezzel jár, egyre töb bfelelősséged van, több mindennel kell foglalkoznod, ami eddig természetes volt (számlák, bevásárlás, stb.) de én inkább azt mondanám a töréspontnak, amikor kiköltözöl a szülői házból.

De 18 évesen még nem várnak el tőled sok mindent. Egyetemista korodban se leszel még annyira önálló, majd szépen lassan kialakul. Én se szeretnék felnőni, nekem már ez is sok, sokkal könnyebb lenne a pici ágyakon aludni délután az oviban :) De ha belegondolsz, ovis korodban nem mehettél el egy fesztiválra, ihattál meg egy koktélt vagy rendelhettél egy cicás táskát Amerikából mert nagyon tetszett. Hozd ki ebből a helyzetből a legtöbbet, a felelősségek majd jönnek maguktól, azoktól sem kell félni.

2014. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold azt, hogy mindenki egyből hatalmas elvárásokat fog támasztani veled szemben egyik napról a másikra.


Mész egyetemre, vagy főiskolára? Ha igen, akkor otthon fogsz lakni, vagy máshol?


Úgy érzem túl nyugis családi háttered volt. Én pl. alig vártam, hogy elköltözzek otthonról és a saját életemet élhessem. Tapasztalatból mondom, hogy akkor szoktak úgy reagálni az emberek, mint te, ha otthon nyugi van, anya apa szereti egymást, anya szépen megcsinálja a házimunkát, főz, mos, takarít, te pedig 18 évig megszokhattad, hogy amit a szennyesbe dobsz, 2 nap múlva a szekrényedben van, összehajtva.


Nem mondom, hogy te ilyen vagy, de van egy ismerősöm, aki hasonlóan félt, és ilyen volt. Egyszer kellett egy hivatali ügyet elintéznie az anyja helyett 17 évesen, oda is én kísértem, mert félt egyedül. Egész gimi alatt az anyja tanult vele. Hihetetlenül önállótlan volt.


Ha te is hasonló vagy, akkor próbálj meg kiszakadni ebből, mert később még nehezebb lesz.

2014. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elég sok mindent én csinálok, mert anyukám egyedül nevel. Szóval nem fogom anyu szoknyáját. Csak jó volna még pici gyereknek lenni és szórakozni. Sok minden kimaradt az életemből. Amit csak gyerekként lehet igazán átélni. Nyaralni is csak egyszer voltuk anyuval. Az is vagy 9 éve volt. Pl. a Balatonon sem voltam még. Pedig milyen jó lett volna kiskoromban egy táborral elmenni és gondtalanul játszani. Vagy csak anyuval. :(
2014. jún. 26. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:
És ebben mi a fene akadályoz meg. Én tavaly 25 évesen is voltam anyuval nyaralni.
2014. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Itt nem azon van a hangsúly, hogy nem mehetek vele nyaralni. Csak kiskoromból maradtak ki ilyenek...
2014. jún. 26. 12:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy tetszik-e vagy sem, fel fogsz nőni, ez ellen semmit sem tehetsz, úgyhogy a legjobb, ha ennél pozitítavvab állsz hozzá, példáulj gondolj inkább a lehetőségekre, mint az elvárásokra, inkább az előtted álló döntések, élmények izgassanak, mint hogy hogy szalad az idő. Majd 50 évesen, ha már kirepültek a gyerekeid, ráérsz azon törengeni, hogy szalad az idő.


Vagy inkább a lustaság beszél belőled? Hogy most már teljesíteni kell, dolgozni kell, felelősséget kell vállalni a tetteidért? Ennek is megvan a szépsége, cserébe önállóságotz kapsz. És ha ez megnyugtat, anyukádéknak mindig gyerek leszel.

2014. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja én most megyek Anyukámmal + kislányommal Velencei-tóra 3 hét múlva. 37 éves vagyok!!! :) És alig várom!! Erre varrjatok gombot :)
2014. jún. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azta :O Ezt a kérdést mintha én írtam volna ki! Pont ugyanígy vagyok vele, 1 hét múlva leszek 18 és nagyon nem várom..Persze, tudom, hogy ettől nem fog sok minden változni, de akkor is egy határ..már nem mondhatom azt, hogy gyerek vagyok vagy nem tudom..Szóval együttérzek veled :) Tartsunk össze és próbáljunk nem felnőni!
2014. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!