Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves vagyok, van egy angol...

15 éves vagyok, van egy angol középfokú (telc) nyelvvizsgám, szeretnék nyári munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Valami olyan munkát keresek ahol hasznosítani tudnám a koromhoz képest nem rossz angol tudásom.

2014. jún. 28. 02:17
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nyàri munkát nem júliusban kell keresni,hanem márciusban vagy mèg elôbb. Ilyenkorra betelnek a helyek. Szerintem max. nagyáruházakban van hely árufeltöltõnek,de ahhoz is mázli kell.
2014. jún. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
16 eves kor alatt sehol nem foglalkoznak veled sajna. Majd egy ev mulva.
2014. jún. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon adnak munkát 15 évesnek pláne nem olyat amiben angolul kell beszélni,ugyanis az ilyesmi munkáknál 18 év alattiakat nem alkalmaznak. Diákmunka szövetségnél érdeklődj de valószínűleg szórólaposztáson kívül más nem lesz.Ez érthető hiszen rengeteg idősebb nálad képzettebb is keres munkát és bizony sokszor nekik sem jut.
2014. jún. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nem nagyon fogsz ilyet talalni. A komolyabb munkakat nem 15 evesekre bizzak, angolul meg hiaba tudsz jobban a korosztalyodnal, a munkaeropiacon a kozepfok semmi. Az nem komoly tudas, az maximum fagyizoban jo, hogy tudd hany gombocot kernek.
2014. jún. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
15-6 évesen nem számít manapság túl nagy dolognak egy középfokú nyelvvizsga,sőt manapság ez már egy elvárt dolog,de azért gratulálok,hogy te már túl vagy rajta. Nyárimunka között pedig nem igen hiszem,hogy még válogatni is lenne lehetőséged. Próbálj valami ismerős által bekerülni valahova,de nyári munkát már nyár előtt pár hónappal érdemes elkezdeni keresni.
2014. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
16 év alatt tényleg nem adnak munkát sehol...inkább ismerősöktől kérj segítséget, nagyszülők, nagybácsi, nagynéni, hogy segítesz ház körüli munkában kis zsebpénzért...jobb ötletem nincs
2014. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

üzenem a 4. válaszolónak hogy azt sem tudja miről beszél.

Hogy egy középfokú 15 évesen normális, jó vicc, ezt nem csak úgy osztogatják mint a cukorkát. Telekis vagyok és az évfolyamban velem eggyütt 2 diáknak van.

2014. júl. 1. 01:13
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg a korosztályos bontást életkor szerint, mind angolból, mind az összes nyelvvizsgát tekintve a 14-19 éves korosztályból vannak a legtöbben. Ha nyári munkát keresel, akkor velük kell ám versenyezned: láthatod, hogy az iskolás, diákmunkát keresők között rengetegen lesznek akiknek van nyelvvizsgájuk. Úgyhogy nem fog senki hasra esni attól, hogy te egy nyelvvizsgapapírt lobogtatsz, akárhány éves is vagy. Hiába vagy jobb mint az átlag 15 évesek, ha melletted még ezernyi 16-19 éves is keres nyári munkát nálad nagyobb tudással.


Viszont a rendes munkáknál nem kell a nyelvvizsga. Tőlem az elmúlt 20 évben egyszer sem kérték, csak beszélni kellett. Már át is javítottam pár éve az önéletrajzomban, kivettem a nyelvvizsgát és helyette beírtam a tárgyalóképes nyelvtudást. Egy rendes cégnél, ahol tényleg kell a nyelv, ott a középiskolai tudás, még akkor is ha középfok, az semmit sem jelent, még a recepcióra is kevés.

3 nagy amerikai multinál van összesen 15 éves tapasztalatom, mind a háromnál angolul van a belső kommunikáció, és most külföldön, angol nyelvterületen dolgozom.

Nem lelombozni akarlak, mert jó és hasznos a nyelvTUDÁS, ne is hagyd abba, de a nyelvvizsga miatt se számíts nagy csodára.

2014. júl. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, én tudom,hogy nem osztogatják ingyen,nekem szakmai nyelvvizsgám is van,mert kellett a diplomához kettő is, de sosem a papír a lényeg hanem a tudás,lehet középfokú nyelvvizsgád,ha leszólítanak és mondjuk nem tudsz semmit kinyögni. A másik azért írtam,hogy nálad nagyobb tudású képzettek,ugyanis a 18-19 évesek nagyrésze az élet több területén sokkal tágabb látókörrel,tapasztalattal rendelkezik,és szinte biztos nyelvtudás szempontjából is,tehát nem egyszerű ezért is kell egy diákmunka szövetséget keresni,vagy ismerőst megkérdezni,mert 15-16 éveseket nem szeretnek olyan helyen alkalmazni ahol nyelvtudás is kell
2014. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!