Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 évesen tényleg nagydolog...

14 évesen tényleg nagydolog az angol középfokú?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fejeztem be a nyolcadikat, és mikor az utcán beszélgettem a jövendőbeli osztályfőnökömmel, és a sors "fintorából" szóba került a nyelvvizsga téma, majd leesett az álla, hogy nekem már egy középfokúm. Szerintetek ez normális, mert a szüleim se nagyon "rajongtak körül" érte,és "foglalták aranyba a nevem"... A suliban is, az angoltanárom, bár örült neki, hogy megvan, közel se "csimpaszkodott" úgy rám,mint a gimis ofő... Szerintetek melyik a helyes hozzáállás? Tényleg ilyen "ritka" ebben az életkorban a C2-es nyelvvizsga?

2014. jún. 21. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Magyarországon még szokatlan talán, de próbálnak tenni ellene, mert az eu-s viszonyban ez teljesen normális és jó lenne felzárkózni ebben is.

Ismerek olyat akit tudatosan neveltek nyelvtanulsára a szülők és 14 évesen már 3 nyelvet beszélt közel anyanyelvi szinten, ilyen is van, nem nagy dolog egy ynelvvizsga.

2014. jún. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Azért szerintem mindenképpen nagy dolog, büszke lehetsz rá. De abban igaza van az elsőnek, hogy jó lenne ha itthon is ez lenne az alap.
2014. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Mostanában már nagyon sok 14 éves középfokús van. Így nem valami nagy ügy.
2014. jún. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerencsére javul a tendencia, de büszke lehetsz rá, sajnos akármennyire is állítják, elitiskolákat leszámítva ez nem túl általános.
2014. jún. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem meg igenis nagy dolog, büszke lehetsz magadra! Valkai még 20 évesen sem jut el ide, légy büszke!
2014. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Kírus0212 válasza:
90%
Én is 14 vagyok!Nagyon király vagy,hogy megcsináltad :D (szrintem) Nekem talán jövőre lesz hozá bátorságom. Ügyes vagy.
2014. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Már megint az elitiskola!
2014. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amit leírtál eléggé fura. 14 évesen már sokaknak van manapság nyelvvizsgájuk. Ez általában olyan gyerekeknek sikerül ilyenkor, akiket érdekli a nyelvtanulás. Ezek körében 14 éves kor az átlag, így nem nagy szám. De ha azt veszed, hogy rengeteg nálad idősebbnek sincs még nyelvvizsgája, akkor viszont már az. Egyébként szerintem a szüleid és a volt tanárod hozzáállása a helyes, a legtöbb gimnáziumban el is várják, hogy 9. osztály környékén legyen nyelvvizsgád.
2014. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, de egy javítást muszáj eszközölnöm, nem C2, hanem B2. C2, na az tényleg nagy dolog lenne, mivel az a szinte anyanyelvi szint.
2014. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De én C2-t csináltam, szóbelit és írásbelit is...
2014. jún. 24. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!