Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nincsenek céljaim?...

Miért nincsenek céljaim? Normális, hogy nem tudom, hova akarok menni továbbtanulni? Hogy jöjjek rá?

Figyelt kérdés

Szeptembertől leszek végzős, de fogalmam sincs, hogy érettségi után hová megyek tovább. Nem arról van szó, hogy buta lennék, mert több nyelven beszélek, egy nagyon erős gimibe járok, de nincsenek céljaim, szinte semmi nem érdekel.

Vagy ha érdekel is valami, az is ideig-óráig.

A barátnőim azzal viccelődnek, hogy sokan vannak, akik úgy élik le az életüket, hogy gazdagabbnál gazdagabb férfiakat cserélgetnek (pl. az anyám) és nekem lehet, hogy ehhez van adottságom, mivel ezt láttam egész életemben (sokat foglalkozom a külsőmmel).

De komolyan, már kétségbe vagyok esve. Kb. mindenki tudja, hogy hová megy tovább, én pedig itt vagyok csak úgy.


Hogy jöjjek rá, hogy hova kellene mennem?


Azt mondják páran, hogy ki is hagyhatnék egy évet, de tudom, hogy akkor én biztos, hogy nem fogok újra elkezdeni tanulni, egy év "szabadság" után.



2014. júl. 4. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem jövőre fogsz érettségizni. Nem muszáj rögtön egyetemre menni, kereshetsz valami 1-2 éves , 60-120órás tanfolyamot is. Biztosan körbe tudod írni mit szeretsz csinálni és mi az amit nagyon nem. Szeretnél pl. gyerekekkel foglalkozni? akkor keress gyermekfelügyelő, gyógypedagógiai asszisztens, babyszitter tanfolyamokat OKJ képzéseket. Ha valami jogi dolgok érdekelnek menj jogi asszisztens OKJ képzésre és majd utána meglátod tovább mész e egyetemre. Sok függ attól is, hogy milyen tanuló vagy, hogyan sikerül az érettségid. Ülj le gondold át mit szeretnél, ha eldöntötted akkor keress olyan intézményt, embert aki hasonlót dolgozik amit te szeretnél és kérd meg hagy nézd meg a munkáját esetleg kevés pénzért be is segítesz neki, vagy önkéntessként. Érettségi max arra elég, hogy a popódat kitöröld, ahhoz még kell egy szakma (vagy több) és diploma sem árt.
2014. júl. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De semmi nem érdekel igazán... Amiket szeretek, azokért nem adnak fizetést (bulizás, vásárlás, napozás, koktélozás a tengerparton, utazgatás).

Bármit elkezdek, azt megunom egy idő után, rosszabb esetben pár óra múlva.

2014. júl. 5. 11:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát csak a lazulásért nagyon ritkán fizetnek :) Esetleg turizmus, vendéglátás nem érdekel?
2014. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
rendezvényszervező, DJ, vendéglátás, mixer tanfolyam, üzletvezető, idegen vezető, felszolgálás. Elmehetnél egy szállodába önkéntesnek, vagy dolgozni, nyilván alulról kell kezdeni de egész magasra fel lehet jutni.
2014. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%
Vagy egyszerűen csak gyere el a családodtól és próbálj meg egyedül boldogulni. Apa és anya pénze nélkül, ennyi idősen ha van ilyenekre pénzed (vásárlás, koktélozás, tengerpart) akkor ez a fő nagy probléma hogy minden a segged alá van téve és persze hogy nincs célod mert minek lenne ha mindened meg van.
2014. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
78%
Csak,hogy megvédjem a kérdezot, nekem nem tudnak mindent megadni,nem vagyunk gazdagok,de mégsincs célom.Kb ugyanígy vagyok, mint a kérdezo.Illetve kuzdosportolok,de abból nem lehet megélni.
2014. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondtad érdekel a külsőd. Szépségipar nem vonz?:) Én a helyedben a hobbijaimból indulnék ki. Sajnos én sem tudom még, hogy mi legyek, de én idén kezdem a gimnáziumot.
2014. júl. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!