Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák/apukák, ti miért...

Anyukák/apukák, ti miért gondolkodtok így 14-15 éves gyerekeitekkel kapcsolatban? Így gondolkodtok?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok,jól tanulok,illedelmesen köszönök mindenkinek,háztartásban/kint is segítek anyukámnak/mamámnak/papámnak is.Nem vagyok balhés,mindenkinek köszönök,beszélgetek,nem én vagyok a megtestesült jó,de úgy alapjába véve semmi komolyabb baj nincs velem.

Soha nem voltam szép,se formás,szóval igazából nem tetszettem senkinek sem,de nem is annyira érdekelt.

Van egy (volt) osztálytársam,aki viszont elégé bejön.Most,így 8. osztályba elég jóba lettünk,sokat hülyéskedtünk,és a többiek is mindig viccelődtek,hogy védje a csaját,amire ő egyszer fogta magát,és kijelentette,hogy védi is :D Nem tudja,hogy hallottam,de aztán elballagtunk,szétment az osztály,és azóta is sokat beszélgetünk FBn,szinte minden nap!Én ennek örülök,bár nem hiszem el a mai napig sem,hogy kellenék neki!Persze,én elképzeltem,tök jó lenne vele sétálgatni,hülyéskedni. :)

Anya beszélgetett az ismerősével,és mondta,képzeljem el XY lánya VW fiával sétálgatott ma,és az egészből az jött le,hogy anya "lenézi" XY,amiért a lánya(ő is velem egyidős) sétálhat egy fiúval. Na,én már látom is lelki szemei előtt,ahogy "Anya,kimehetek ........-tal sétálni?" kérdésre milyen választ fogok kapni,hisz ha valaki mesél neki valami ilyen témával kapcsolatban,mindig közli velem,hogy lássam,hogy milyen modern világot élünk. Mindig megkérdezem tőle,hogy baj? erre jön a "hát azért..." válasz!


A szülők miért gondolkodnak ennyire "ódivatúan" ??

Sétálgatás,biciklizés,kutyaséta,esetleg fagyi miért számít olyan nagy bűnnek??

Nem csinálnánk semmi rosszat,és ez nem a szokásos "az összes tini így kezdi" szöveg. Mivel utálom magam,anya tudja a legjobban,hogy fürdőruhára nem vetkőzöm le egy IDEGEN strandon,sőt,annyira szégyenlem magam,hogy a rövidnacim ott áll a szekrényben,nemhogy majd én mutogassam magam pont neki!


Ki melyik táborhoz tartozik?? Miért?


Köszönöm előre a válaszokat!


2014. júl. 23. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi extrém nincs abban, amire vágysz. Anyád meg majd felfogja idővel, hogy felnősz. Bele fog törődni. Az, hogy mennyire elfogadó a magánéleteddel kapcsolatban nincs egyenes arányosságban a jegyeiddel és azzal, amit anynira hangsúlyozol, hogy mindenkinek köszönsz. Ez a szülő fejében tök mindegy. Neki egy a fontos: A lány egy fiúval sétál... === jön a szex, jön a szex, nemsokára jön a szex... más nem érdekli.
2014. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így gondolkodom :) Kiugranék a bőrömből, ha a 14 éves fiam egyáltalán sétálgatna valakivel. De csak a telóját meg a gépét macerálja folyton, pedig helyes kölök.
2014. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

15 és 17 éves gyerekeim vannak. Soha, egy percig se csináltam problémát abból, ha keresték a társaságot. Sőt, eleinte még "zavarnom" is kellett őket, hogy a tv és szg. elől ki tudjanak keveredni.


A szülők persze nem egyformák, ezért ne neheztelj anyudra. Majd megvívod a kis kamaszcsatádat, és változni fognak a dolgok.

2014. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2.: Én teljesen egyedül vagyok egy faluba,nincs is itt barátnőm,és anya tudja a legjobban,hogy ez mennyire fáj nekem,mert alapjába véve elég társaság ember vagyok! De valahogy mégis tökre lenézi azokat,akik a 21. századnak megfelelően gondolkodnak! Jó,oké,azt megértem,hogy leszólja,hogy egy 14 éves lány alszik egy 15 éves fiúnál,de azt hiszem,egy gimis(najó,még van 1 hónap) lány sétálni szeretne valakivel,az még úgy elfogadható!

Egyszer megkérdezném tőle,hogy anno te nem ezt csináltad,de tudom,hogy nagyon fájna neki,és annyit meg nem ér meg egész. :(

Akármennyire is imádom anyukámat,sajnos ő a dolgok 80%-ába ilyen 20. századi,és vannak dolgok,amiken már nagyon túl kéne lépni,és ezekkel nem tudok már olyan türelmes lenni,mint 8-9 évesen,és néha ez meg is kapja tőlem,hogy vannak ismerősök,akik ezeken már rég nem problémáznak,és nem e lépne ezen túl ő is??


1.: Pedig nagyon jól tudja,hogy van olyan osztálytársam,aki egy sétánál hajmeresztőbb dolgokat csinál az anyja tudta nélkül,viszont ismer annyira,hogy nem vagyok a "csináljuk anyám tudta nélkül" típus..sőőt,még azzal is tisztába van,hogy mai világba 100x kifogásolhatóbb dolgok is teljesen természetesnek számítanak ebbe a korosztályba..

amúgy meg a szex lenne az utolsó szerintem,amire gondol,főleg,hogy nálunk ez mindig is tabu volt + bízik annyira benne,hogy ezen nem is gondolkodik...

2014. júl. 23. 11:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudok okosat mondani, sajna.


Értelmes, visszafogott lánynak tűnsz, anyukád meg valóban igencsak "ódivatú", ahogy te fogalmazol...

Biztos vagyok benne, hogy kedvel az a fiú, remélem azért sikerül összefutnod vele a nyáron! ;) Ha pedig erre kerül a sor, akkor meg kell próbálni anyukáddal beszélni, elmondani, amit itt leírtál. És, hogy neki kell a legjobban tudnia, hogy milyen lányt nevelt belőled, és semmi oka nincs arra, hogy ne bízzon benned.


Amúgy nagyon aranyos látni, ahogy a kamasz éned és az "anyának szófogadó" éned így tépelődik itt... :)

Én anyukád helyében tök büszke lennék rád, hogy ilyen gondolkodású lányom van.

Jó lenne, ha egy felnőtt tudna beszélni kicsit anyukád fejével, mert nem 9 éves vagy már, hanem egy igazi kamasz, és ezek a dolgok a világ legtermészetesebb dolgai kellenének, hogy legyenek, ennyi idősen.

2014. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Általában "kérdezd apát" szituáció szokott lenni az esetek 90%ban, apa meg elmondja,hogy "jó,oké,kimehetsz 1 órára,de itt van a fejsze,szóval ha olyat látok, ami nem tetszik,működésbe lépek"

Viszont nekem ilyen lehetőségem nincs,és nincs ki lefejezze az udvarlót,szóval ha én nem győztem meg,akkor vége a tündérmesének!

2014. júl. 23. 11:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, az az igazság, hogy én sosem értettem anyukám logikáját. Imádom, de egyet tudok; rettenetesen félt engem és soha nem azért nem engedett meg dolgokat, hogy engem szivasson. És erre csak most jöttem rá. Figyu nekem anya sosem szólt bele abba, hogy hogyan öltözök, sminkelem magam, stb. És én mindig szót fogadtam neki. Csak egy baj volt; sosem engedett sehova. Mindig talált valami kifogást, hogy ne menjek. És én nem mentem. 15-16 évesen az útra nem mehettem ki sétálni, ha pedig ritkán kimentem akkor is utána bűntudatot keltett bennem, hogy 'ki tudja hol voltál'. Aztán ennek hatására összejöttem egy fiúval egy 'rossz fiúval' csak azért, hogy anyát dühítsem. És ő tiltott tőle de én nem hallgattam rá...addig a napig amíg a fiúról ki nem derült, hogy egy hazug szemét aki meg is csalt. Na itt lett vége és rá kellett jönnöm, hogy anyu nem szivat hanem annyira szeret,hogy óvni akar mindentől. És itt változtattam a dolgokon. Ekkor 15 éves voltam.


Tehát minden vágyam az volt, hogy mehessek ahova akarjak, bulizhassak, stb. De ez nem ment a-nélkül, hogy anya ne egyezzen bele. Nehezítette a helyzetet az a fiú akiről fentebb írtam, ugyanis belekevert néhány dologba. Nem

jártam vele sokat, és nem történt köztünk semmi olyan ne értsetek férre de a hírnevemet elcsúfította. És anya is megharagudott.


Tehát volt mit helyre hoznom. Hát én elkezdtem anyát szépen rávezetni a dolgokra. Bemutattam neki a barátaimat. Sőt, elértem, hogy megkedvelje őket. Aztán rávilágítottam arra, hogy a barátaim vigyáznak rám, és sok könyörgés után elengedett házibuliba ahová apa éjfélkor értem jött. Aztán ez eltolódott hajnal 1-re. Aztán hajnal 2-re.(taxival jöttem haza) Aztán egyre több mindent engedett szépen fokozatosan szoktattam hozzá mindenhez. És végre 17,5 évesen elmehetek ott alvós házibuliba és nem bánom, megértettem anyát, hogy féltett és eleinte időre korlátozott, de nem maradtam le semmiről sem.


Tehát azt mondom légy megértő, türelmes. Mond anyudnak hogy van egy fiú haverod akivel tök jókat röhögtök ,és elmennél vele és néhány barátnőddel sétálgatni. Szépítsd a dolgokat, aztán később valld be, hogy tetszik neked. Hidd el megértelek. Az enyém is ilyen volt, na de az idő elrendez mindent! ;) De elkell kezdeni valahogy. Sok sikert! :)

2014. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egy kicsit csak túlkomplikálod ezt a dolgot? Akkor fog majd kiderülni, hogy mi történik, ha megkérdezed anyudat.

Nem kell ennyire előreszaladni sem a fürdőruhás dologgal, az ember tökmindegy hány éves, az első mindig a haverkodás, aztán majd előbb-utóbb alakul valahogy. Ezért nem is értem, hogy a szüleid miért nem engednék azt, hogy sétálgass valakivel. Az enyémek pl. mindig örülnek, ha keresem a (normális) emberek társaságát.

Ha meg anyád valóban ennyire begyöpösödött, akkor állj ki magadért és mutasd meg neki, hogy amit gondol az hülyeség. A sétálás meg a biciklizés egy normális igény ennyi idősen.

2014. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Feszegesd egy kicsit a határokat. Megér annyit. Ne menj túlzásba, de igenis ragaszkodj a társasági élethez. El kell fogadniuk, hogy felnősz.
2014. júl. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!