Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit tanultok ötödikes...

Mennyit tanultok ötödikes gyerekeitekkel? És így milyen tanuló? Hogy tanultok vele?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én szenvedek, mint a dög az én ötödikes lányommal. Alsóban végig kitűnő volt, okos, jó eszű gyerek. (a magatartása hagy némi kívánnivalót) Egyszerűen nem érti meg, hogy meg kell tanulni a tananyagot. Állandóan harcolunk, hogy összefüggően, ő mondja el a tananyagot, mert szerinte "csak" az ellenőrző kérdésekre kell tudnia a válaszokat. Nem tudom, hogy hagyjam-e, és majd a saját kárán rájön, hogy nem így van, vagy harcoljak vele minden nap. Sajnálnám, ha romlanának a jegyei, mert képes lenne a legjobbak között maradni, de LUSTA. Kb. naponta egy órát harcolunk így, tanulás címszóval.
2010. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De jó neked! Én este 10-ig csinálom ugyanezt. Fölmondani nem tudja a tananyagot, nekem kell vele megtanulnom. Az én fiam is osztályelső volt eddig, de most már csak négyeseket hoz. Az, aki eddig hármas volt, ötösre felelt. Nem tudja beosztani az idejét, 1 órától 3-ig leckét ír. csak tudnám, mit, mikor angolból 5 mondatot kellett leírni, matekból pedig 2 számot. Én is el vagyok keseredve, de sokszor már kiugranék az ablakon... A büntetés sem használ...
2010. okt. 21. 21:09
 3/16 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló anyuka. Harcolás helyett próbáld a gyerekedet motiválni inkább, hogy ha egész héten jól tanul, akkor hétrvégén vagy másnap elmentek cukrászdába, állatkertbe. Vagy mondjuk minden ötösért kap száz forintot, négyesért semmit, hármasért ő fizet ötvenet, kettesért százat, egyesért 200at és az összegyűjtött pénzből karácsonyra kaphat valami értékesebb ajándékot.

Az, hogy a gyereked nem szeret tanulni, részben a tanár hibája is, mert nem tudja eléggé az érdeklődését felkelteni, másrészt viszont a gyereked sem érti meg, hogy ennek súlya van. Persze nem most, mert az általános iskola nem sokat számít, max a 8. első féléve, inkább már a gimi a fontos, de jobb lenne ezt most tudatosítani benne. Egyszer harcolás helyett próbáld neki ezt elmagyarázni valahogy így: neki az egyetlen kötelessége mosst, hogy tanuljon és a kötelességet teljesíteni kell. Mert mi lenne, ha anya úgy döntene, ő lusta dolgozni? Nem lenne pénzetek, egész évben ólcsó, vacak ételeket kéne enni, már ha telne miből, nem kaphatna csokolládét, édességet, szép, új ruhákat, karácsonyra sem hozna a jézuska semmit. Örülne-e ennek? Szeretne szakadt, használt holmiban járni, mert anya lusta rendes rruhákat venni vagy az elszakadtat megvarrni? Vagy fokozd csak tovább. Anya kötelessége az is, hogy a h, takarítson. És háztartás egy részét elvezesse, ételt főzzön, takarítson (nyilván egy 11-12 éves még nem súrolja ki a konyhát,fürdőt, vécét). Mi lenne akkor, ha ezután nem csinálná senki, mert lusta hozzá? Jó lenne mocsokban lakni és zsíros kenyéren élni?

Ezek után menj ki tőle, hadd gondolkozzon el a dolgon.


persze, ezek mind elég radikális és erős példák, de másképp nem hinném, hogy megérteni, miért kell tanulnia. Mert csak azt kell neki, semmi mást igazából.

2010. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

kedves 21.12-es. (az első válaszoló vagyok) Nagyon jókat írtál, de ezeken én már túl vagyok :(

A harcolást mint gyűjtőfogalmat használtam, mert már kértem, utasítottam, elmagyaráztam, büntettem, jutalmaztam, de csak nem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan elvárható lenne. Van, amikor kezesbárány, van amikor meg azon gondolkodom, hogy anyaságból megbuktam, és világgá megyek..

2010. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is túl vagyok már ezen. Már nálam van az összes zsebpénze, és már irogatja, hogy -100 Ft, -300 Ft. Jutalmaztuk és büntettük. Neki semmi nem használ. Már én únom azt az egészet. De ha nem kérdezem ki, akkor biztos, hogy hármasokkal zárná az évet. Egyszerűen lusta ahhoz, hogy kicsit megerőltesse az agyát. 8 sort kellene megtanulnia történelemből, de még most sem tudja, és már 10x kijött felmondani. Most háromnegyed tíz van. A történelem leckét elosztom 4 napra, mert annyi ideje van megtanulni a következő órai anyagot. De még most sem sikerült neki. Persze, a tv-t sem nézheti...
2010. okt. 21. 21:49
 6/16 anonim ***** válasza:

szia.

én 5.es vagyok anyukám nem tanul velem mert szinte mindenből 5ös vagyok.

de mindig kikérdezi az anyagot.

2010. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ugyan nem anyuka vagyok, de leírom a tapasztalataimat.

Amikor ötödikes voltam senki nem tanult velem már, max kikérdezett anyukám. Nekem ötödikben még nem kellett sokat tanulnom de akkor tényleg arra koncentráltam. Először megírtam az írásbelit, mivel általában már órán megértettem és megjegyeztem mindent. Aztán esetleg átnéztem amit meg kellett tanulni. Fél-1 óránként 5-10 perces szünetet tartottam, ez nagyon sokat segít, kitisztul a fej. Nekem sem volt valami nagy szorgalmam, de állandóan azt sulykolták belém, ha nem tanulok, soha sem lesz rendes karrierem, nem lesz jó életem. Rám ez nagyon hatott plusz ha rossz jegyet kaptam valamit minden egyes alkalommal megvontak tőlem (szerencsére nem sűrűn kaptam rossz jegyet). Így mindig egyre szorgalmasabb lettem, felvettek oda, ahova nagyon szerettem volna jönni, nagyon erős gimibe járok és elég jók a jegyeim még mindig.

tizedikes lány.

2010. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én ötödikes, gimibe járó csaj vok, és nekem pl van töriből egy kettesem, de sok jó jegyem is van. Nekem ez a pénzes dolog megy, h pénz jutalom, megvonás.... Én ezért tanulok...
2010. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Én egyáltalán nem tanulok a lányommal, mert van még két kicsi gyerekem rajta kívül, így sajnos már nem jut rá idő. De ennek ellenére nagyon jó tanuló, egy négyese volt év végén, a többi ötös. Szerencsésnek érzem magam.
2010. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is ötödikes kisgimis lány vagyok. Teljesen önállóan tanulok, anya már elsőben sem foglalkozott ezzel, mégis mind a négy éven keresztül színötös voltam. Eddig egy négyesem van természetből. Meg a tesi, hát... Ott becsúszott már kettes is, de ezzel a szüleim nem foglalkoznak.

11/L

2010. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!