Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen egy átlag gimi?

Milyen egy átlag gimi?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek középsuliba, és nem tudom mire számítsak. Egyik gimis barátnőm tanácsára végig szenvedtem a Bajos Csajokat, mert azt mondta ebből már nagyjából tudni fogom mire számítsak. Tényleg ilyen lenne? Menne a szarkavarás? És hogyan illeszkedjek be?

SZJG fanok!- olyan vagyok, mint Cortez nőibe, ha ez segít.

Előre is köszi a válaszokat!!



2014. júl. 26. 23:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nem voltak szarkavarások. Minden osztályban voltak "menőbbek", akik ismerték a többi osztály "menőit", ők úgy általában ismertek voltak, bulikat szerveztek, mindenhol ott voltak. Néha beszólogattak másoknak, de senkit sem készítettek ki. Én nem tartoztak közéjük, nem érdekeltek a köreik, megvoltak a saját barátaim, és túléltem:)
2014. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ez a sztereotip megközelítés -bocsánat- de komplett baromság. sem a mean girlsből, sem a szent johanna gimiből nem lehet normális képet kapni arról, milyen egy középiskola, ugyanis mindegyik más, de nem hogy csak az iskolák, az osztályok is. ha szerencséd van elfogadó, jófej emberek közé kerülsz, ha kevésbé, akkor meg ellenségeskedő barmok közé, de akárhogy is, egyik eshetőség sem lesz olyan, mint a filmekben. nem nagy változás a nyolcadik osztályhoz képest. az idősebbek nem fognak törődni a gólyákkal, az évfolyamtársaid meg veled egyidősek, így semmivel de semmivel nem lesz másabb, mint eddig.
2014. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 27. 00:06
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Gimitől függ minden. Minden iskola más.
2014. júl. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Hm, lehet csak én vagyok vak és süket, de nálunk rohadtul nem SZJG meg hasonló baromságok felállás van. Eleve, nem is ismerem a felettünk-alattunk lévő osztályokat...Az meg, hogy "némmá a nálunk négy évvel idősebb Katit", mint a Szent Johannában, nincs. Nálunk legalábbis. Még az osztályban se nagyon vannak "menők-nem menők".
2014. júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ki az a cortez?
2014. júl. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vagy,mint Cortez nőibe? Szuper,akkor te nem létezel.A gimi nem kiképzőtábor,nem túlélőhely,de nem is mesebeli kastély.Nem tudom,mire számítotok,mikor felteszitek ezeket a kérdéseket.Minden iskolában vannak menők,könyvmolyok,sportolók.De ez ugyanígy van az általános iskolában is.Igen,szarkavarás is lehet,ha olyan közösségbe kerülsz.És nehogy azt hidd,itt az lesz,mint az amerikai tinifilmekbe.Ez még mindig Magyarország.:) U.i.:Még jó,hogy nem a Lopom a sztárom-at nézette meg veled a barátnőd.:D
2014. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Végigszenvedted? Az egy mestermű, bár ha 14 vagy, akkor te már nem ezen nőttél fel. :) De az amerikai oktatási rendszer teljesen más a miénktől, ott nagyobb a kavarodás, mert nem osztályok vannak, hanem évfolyamok, és kavarják az órarendet, amint láttad. Magyarországon ilyen nincs, csak max a testnevelés vagy a nyelvi órákkal és a faktokkal.


Gimitől függ, de sehol nincs akkora szarkavarás, akkora suli királynője vagy könyvmoly kicikizése, mint a filmekben. Mivel nem ugyanazok az emberek járnak majd a te gimidbe, mint az enyémbe, ezért teljesen más is lehet, mert az emberekből rakódik össze a közösség... De én túlizgultam. A beilleszkedést is, mert teljesen másokkal vagyok, mint amikor elkezdtem a gimit 4 éve. De biztos, hogy találni fogsz valakit, akivel elvagy. Ha szimpi egy felsőbbéves vagy évfolyamtárs, írj rájuk, ülj le melléjük az ebédlőben (jött már oda hozzám kisebb csaj, hogy nagyon tetszik a pólóm, ő is szereti a bandát, meg én is haverkodtam felsőbbévesekkel, idén együtt fesztiváloztunk végül). És ne játsdz meg magad, úgyis kiderül, mert nem fogod fenntartani a látszatot 4 évig (ennyit remélem tanultál a Bajos csajokból) :)


A SZJG-hez meg nem hiszem, hogy okos ötlet lenne hasonlítani. Az egy könyv, a lényege, hogy különlegesek a szereplői.

2014. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen olyan, mint az általános iskola, csak itt ti lesztek a legkisebbek. Talán nem lesz olyan "gyerekes"....
2014. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mi eléggé sokan vagyunk a suliban, lehet ezért, de alig ismerjük a többi évfolyamot, még a miénken is csak egy osztállyal szoktak haverkodni a többiek. (de nem mindenki) Nálunk év elején járt 3 k.va az osztályba, akik teljesen kikészítettek egy csomó embert, de kb 3 hónap múlva kirúgták őket.Nem volt kellemes, de túl lehetett élni. A mi osztályunk 70%-a cigizik, de nem közösítik ki azokat, akik nem. Meg az úgymond "menők" se nézik le a kevésbé menőket. Nem vagyunk örök barátok velük, de elvagyunk egymással osztálytársi szinten.

Nem tudom, hogy ez csak nálunk megy-e így, de szerintem nem, a legtöbb suliban valószínűleg ilyen. (Egyébként én középsuliba járok, nem gimibe)

2014. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!