Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Félek a bejárástól! Mindjárt...

Félek a bejárástól! Mindjárt itt a gimnázium. Adnátok tippeket? Ti hogy bírjátok suliidőbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bejárós leszek, ami így fog kinézni: reggel 10 perc séta, 20 perc vonat, 15 perc villamos. Hazafele szintén, és napi kb. 6-7 esetleg 8 órám lesz. 3-fél négy körül érek majd haza. Félek, hogy nem lesz időm semmire sem, és hogy lefogok rontani.. (angol szakon leszek) Nagyon félek attól is, hogy nem fogom bírni. :S És hogy mindig rohannom kell majd, + este 8kor még tanulni fogok.. Mondjatok légyszi valami bíztatót! Köszönöm ♥


(Tudom, még van egy kis idő suliig, de már ezeken gondolkozom)


15/L


2014. aug. 11. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Én 20percre lakom a sulimtól és a különórák miatt este 5-6 körül érek haza,7kor már bent vagyok suliban(leckét másolni:DDDDDDDD meg mi fél 8kor kezdünk)

Úgyhogy én perpill irigykedem a helyzetedre,hogy neked ennyi szabadidőd lesz.:)

2014. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt ne félj. Főleg 9. osztályban, de igazából végig ki lehet bírni. Délután négykor hazaérni nem is olyan késő, 2-3 óra tanulással KIZÁRT hogy rontani fogsz. Az egyik ismerősöm 11. osztályban (Bp egyik legerősebb gimnáziumában) napi 2X másfél óra ingázás mellett lett kitűnő, és még élete is van. De idén kipróbálod hogy megy, és jövőre még mindig lehetsz kolis.
2014. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, lehetne rosszabb is!

Én negyven percet vonatoztam, 10 percet héveztem, és 20 percet sétáltam össz vissz. Nem volt egy leányállom, de kilehetett bírni. Amúgy is ideális hely a vonat a tanulásra, ha épp tudtam, hogy még van mit készülnöm, akkor ott olvastam át még párszor az anyagot.

2014. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is most kezdem a bejárós korszakot. :) Nekem 15 perc a buszmegállóig, a busz meg 45 perc, majd még 10 perc séta. Nekem már megvan az órarendem, legkésőbb 3-ra hazaérek. Én is angol szakos leszek. Ha gondolod írhatsz privátot. :)
2014. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kicsit megnyugodtam :)
2014. aug. 11. 14:48
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én most leszek tizenegyedikes. Már kilencedikben is az volt, hogy reggel 3/4 hatkor kell kelnem, mert a 6:20-as busszal kell mennem suliba. Délután pedig én örülnék neki, ha legrosszabb esetben fél négykor érek haza. Ha nekem 6 órám van egy nap, akkor is háromra érek haza!!! Szóval örülj... Ha hét órám van, akkor a rossz közlekedés miatt is várnom kell a buszra több, mint egy órát (háromnegyed háromkor van vége a 7. órának nálunk, és négykor jön csak busz). Szóval, én kilencedik-tizedikben is heti háromszor fél ötkor, heti egyszer háromkor, heti még egyszer pedig 6-ra értem haza. Plusz kedden és csütörtökön, kellett még mennem edzésre, úgy, hogy kedden haza sem tudtam menni edzés előtt.


És akkor hazaértem átlag 6-ra, vacsiztam, és kb. hét óra volt, mire nekiálltam tanulni!!! Kilencedikben is!!!

Én a te helyedben örülnék, hogy legrosszabb esetben is fél négyre hazaérek... :) Fel a fejjel! :)

2014. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
9. osztályban kb semmi újat nem fogtok venni, lényegébe az általános utolsó két évének az anyaga lesz kicsit részletezve. nem hiszem, hogy megkapnád a 8 órát már első évben, a hét is sok kilencedikben. lesz időd ne aggódjál. a legnagyobb problémád az lesz, hogy a nyugdíjasokkal hadakozz reggelente a helyért, mert az összes a diákjárattal jár vásárolni.
2014. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ez semmi. Ideje felnőnöd :). Azt hittem, hogy minimum valami napi 5 órás útról van szó, de ez tényleg semmi, én tök mindegy, hogy általánosról vagy gimiről beszélünk, mindig legalább másfél, két órát utaztam, mert mindig úgy jött ki pont a költözés. Ez tényleg laza, két hét és megszokod.
2014. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A bejárás dologhoz nem nagyon tudok hozzászólni, közel lakom a sulihoz. Ha nem késed le a csatlakozásokat, ez tényleg nem sok idő.

Viszont arra szerintem simán számíthatsz, hogy lesz 8 órád, nekem 9 is volt, egy másik kilencedikes osztálynak meg 10. :D De bátorság, ők is túlélték, felesleges előre rágörcsölnöd. Lesz időd ugyanúgy mindenre, mint előtte.

15/L (most megyek tizedikbe, szintén nyelvi szak)

2014. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is bejárós voltam, kb. 1 óra volt az odaút vonattal, sétával, mindennel együtt. Igazából nem volt vészes, kicsit előbb feküdtem le, mint korábban, de meg lehetett oldani. Ami engem zavart, hogy nem tudtam szakörökre járni, mert akkor nagyon későn értem volna haza. Egyébként én rendszeresen tanultam a vonaton is, hogy azzal is időt spóroljak, ha éppen nem a legzajosabb helyet fogod ki, 20 percbe elég sok minden belefér.
2014. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!