Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért zavarja, hogy szeretek...

Miért zavarja, hogy szeretek vásárolni? Ha nem az ő pénze, minek köt bele?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Régebben (ált. suliban) nem voltak túl divatos dolgaim, meg nem is volt olyan alakom, hogy nyugodtan felvehettem volna egy skinny nadrágot, vagy egy ruhát. De elkezdtem változtatni magamon (lefogytam, elkezdtem rúdtáncra és aerial hoop-ra járni) és azóta az öltözködésemben is magabiztos vagyok.

Mivel itt, Magyarországon nincs annyira sok üzlet és a választék sem túl nagy, ezért miután az itteni boltok kollekcióiból megvettem azokat, amik tetszenek, rendelni szoktam külföldi oldalakról, amik szállítanak Mo.-ra, vagy ha ide nem, akkor Angliába, a nagynéném címére küldik és Ő küldi tovább nekem.

2-3 havonta pedig néhány barátnőmmel (idősebbek) csinálunk egy bevásárlókörutat valamelyik külföldi fővárosban (ez általában London, vagy Párizs, de ha nincsenek napjaink erre, akkor Bécs), ez egy néhány napos program.


Ez anyát zavarja szerintem a legjobban, de nem értem, miért, amikor nem ő finanszírozza ezeket.

Most is mutattam neki, hogy miket akarok venni, ha megyünk jövő héten a lányokkal, erre csak flegmán annyit mond, hogy nem érti, minek kell nekem megint egy halom szemét, amikor 1 hete jött meg egy másik rendelésem.

Próbálok közeledni felé, hogy ne legyen ilyen ellenséges, de hatástalan.

Oké, ő utál vásárolni, de tőlem ne akarja már elvenni ezt az örömöt.


2014. okt. 25. 17:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
www.mipszi.hu/cikk/101128-kenyszeres-vasarlas-pszichologiaja
2014. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
2014. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tartja normálisnak a túlzott mértékű vásárlásodat és nem örül neki, hogy látja kb.ez okoz örömet neked, aggódik miattad és az értékrended miatt. Bár megtiltani nyilván nem tudja- már nagy vagy és azt mondod nem is az ő pénze. Én legalábbis így éreznék...
2014. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De miért, kinek ne okozna örömöt a vásárlás?
2014. okt. 25. 18:15
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Én ha beteszem a lábam egy plázába kb.fél évre herótom lesz tőle. Szóval örömet okoz de nem heti szinten... pazarlásnak érezném és unalmasnak - ilyen gyakorisággal.
2014. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Már megbocsáss, de 17 évesen honnan vannak havi százezreid?
2014. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Még hányszor teszed fel kérdést? Már korábban is olvastam nem is egyszer a családi kapcsolatok témakörben. Nem tesz boldoggá mindenkit a vásárlás, engem például a család tesz boldoggá, nem egy új ruha. Sekélyes értekrendre vall, ha azt gondolod, hogy ez akkora oromforras mindenkinek. Másrészt meg gondolom apukád adja a pénzt a szüleid válása után, és anyukád fél, hogy apukád ezzel megvásárolja a szeretetedet.
2014. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem az én kérdésemet olvastad, kedves Utolsó.

Tudom, hogy apa ezeket részben azért is finanszírozza, mert a kapcsolata velem lényegében ennyi. Nem vagyok naiv.

De nem baj, ő megteszi ezt, én pedig nem nyavalygok amiatt, mert nem törődik velem túl sokat.

2014. okt. 25. 18:41
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Már megint te!Állandóan felteszed ezt vagy ehhez hasonló kérdést,csak azért,hogy mások irigykedjenek,hogy te mennyi mindent megtehetsz,megvehetsz,külföldre járkálhatsz stb.

Ez csak annyit jelent,hogy borzasztó unalmas lehet az életed,hogy mindig itt éled mi magad!

Őszintén,szerintem te csak szeretnéd,ha ilyen életed lenne!

Szánalmas vagy!

2014. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ti miről beszéltek?
2014. okt. 25. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!