Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Netről, autodidakta módon meg...

Netről, autodidakta módon meg lehet /tudok tanulni angolul alapszinten?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

persze,

meg pár könyv se árt

2014. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem az a száraz anyag. Érdekesek a cikkek is. Persze azért nem elég csak 5 perc, de kezdésnek nem rossz. :)

2014. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
69%
Nem, nagyon fontos a tanár személyes példája is.
2014. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb persze. Egy magántanárral hatékonyabb és gyorsabb. De aki ráér...
2014. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nulláról szerintem nem, de nem tudom megmondani mert suliban is tanultam.


Nekem úgy volt, hogy 14-15 évesen volt egy minimális tudásom, kb a szórendek derengtek, meg az ájemjúár, meg pár szó. Ezzel a tudással kezdtem el az akkori érdeklődési körömnek megfelelő cuccokat nézni.

Kedvenc dalszövegeket fordítottam (mai szemmel nézve röhejesen félre), mangát olvastam, pár mondatos szövegeket...és ragadt rám.

Anno nyelvtant gyűlöltem, most is. Magolni sose tudtam, ami megmaradt, megmaradt, egy idő után nem is szótáraztam hanem a szövegkörnyezet alapján tanultam mint a gyerekek. A mai napig nem tudom megmondani mi milyen eset, viszont fülre tudom mi a helyes, értem a legdurvább akcentusokat, és simán olvasok regényt, szakszövegeket is.

2014. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire szerintem igen. Van egy nagyon hasznos weboldal/telefonos alkalmazás,a Duolingo.

Tekintve,hogy az angol világnyelv,és rengeteg helyen lehet hallani,illetve olvasni,úgy gondolom,egészen könnyen fejleszthető tanár nélkül is. Persze egy bizonyos szint után ez már nem elég,de az alapokat viszonylag jól el lehet így sajátítani.

Én is sokat fejlesztettem a tudásomon egyedül,internet segítségével. Ha van bármilyen kérdésed,nyugodtan írj privátban,megpróbálok segíteni.

2014. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Duolingót én is nagyon ajánlom. Én onnan tanulok spanyolt és olaszt leginkább (bár spanyolra járok külön is).

Én is szívesen segítek, ha kérdésed akadna.:)

2014. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
meg lehet tanulni. Játssz sokat, nézz angol filmeket angol felirattal, akár léptetve is, persze sok munka, de egy idő múlva már nem kell állandóan a google fordítót használnod
2014. nov. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


15/L

2014. nov. 4. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!