Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek otthon, autodidakt...

Szerintetek otthon, autodidakta módon meg lehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen anyagot ajánlanátok?

(Természetesen nem a felsőfokú nyelvvizsga a célom, de szeretnék elérni egy társalgási szintet, és persze a nyelvtani részét sem ártana tudni.)

A válaszokat előre is köszi!


2014. okt. 2. 15:08
 1/2 EffyStonem96 ***** válasza:

Meg lehet, bár nem árt, ha van egy alapod egy tanár által. Nekem voltak óráim suliban, amik alapot adtak, de semmit nem értek igazából. Úgyhogy tulajdonképpen otthon tanultam meg.

Hog ymilyen tankönyv? Nem tudom. Nézz körbe, azt válaszd ami neked szimpi, pl a Headway elég jó, érdekes történetekkel. De szerintem az angolt nem érdemes könyvből tanulni.

Van egy ilyen kicsi lila füzetke (régen lila volt, már nem tudom, milyen). Az a címe, hogy Angol kisokos. Abban benne vannak a legfontosabb nyelvtanok, az összes igeidő, használatukkal, példákkal, minden.

De szerintem olvasni kell, az Oxford kiadós szintezetteket, aztán bármi egyebet. zenét hallgatni, filmet nézni és rádragad az angol. Szavak, szavak, szavak, azokat meg tanulni kel, nincs mese :)

De meg lehet csinálni. Bár szerintem kérj meg az eljén egy ismerőst, aki tud angolul, hogy segítsen elindítani, az elején magyarázza el a dolgokat, alapokat, hogy ne legyen olyan idegen ez a nyelv :)

2014. okt. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyelvipercek.hu :) Ha jó anyag kell igaz fizetős, de megéri szerintem.
2014. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!