Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszfiúk és lányok ti...

Kamaszfiúk és lányok ti hogyan szeretitek tanulni az irodalmat? Azonkívül hogy sehogy? Vagy ha azt mondjátok sehogy akkor indokoljátok is meg, miért haszontalan ez a tárgy.

Figyelt kérdés
2014. dec. 16. 20:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Én meztelenül szeretem tanulni.
2014. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Persze rosszul feltett kérdésre csak ilyen válaszokat várhatok. Milyen módon szeretitek ha a tanár tanítja, milyen eszközök, munkafolyamatok segítségével?
2014. dec. 16. 20:37
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni, olvasónaplót írni, verset tanulni nagyon szeretek.

Életrajzot tanulni és verset elemezni viszont nagyon utálok, azt sehogy sem szeretem.

2014. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Életrajzot,verset szeretek tanulni. A verselemzést nem igazán szeretem. Egyszerűen leülök, elolvasom és már kb. Megis jegyeztem. Nem haszontalan ez a tárgy, mert szerintem ez a tudás az alapműveltséghez tartozik.
2014. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nem azért mert haszontalan hanem mert ötös vagyok belőle pusztán úgy,hogy órán odafigyelek mikor leadják az anyagot.
2014. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nem haszontalan, egyszerűen csak nem érdekel, ezért soha nem is tanultam rá. Dogákban verselemzéseknél is csak rizsáztam minden hülyeségről, ami eszembe jutott (igazából a legtöbb vers/könyv vagy szerelemről szól, vagy az aktuális történelmi eseményről), ez bőven elég volt egy 4-es átlaghoz (érettségim is ugyanígy 4-es lett) :)


20/F

2014. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nagyon kellemesen csalódtam. A korhadó világban nem tartja még ezt valaki haszontalannak? Milyen igaz. Ahogy a Holt Költők Társaságában Robin Williams mondja az orvostudomány, a gazdaság fantasztikus dolgok ezek nélkülözhetetlenek az élethez, de az irodalomban megfogalmazódnak a vágyaink, szerelmek, szenvedés, etc, ami széppé teszi az életet. Az ember nem azért olvas verseket, hogy műveltebb legyen, hanem hogy kiemelje magát valamiből ás átemelje egy magasabb szférába vagy pedig az adott lelkiállapota fogalmazódik meg benne.
2014. dec. 16. 21:42
 8/30 A kérdező kommentje:
Gondoljátok, hogy órán mindenki odafigyel? Mi van abban az esetben, ha órán valaki jó hangosra direkt bekapcsolja a zenét és a tanár többszöri figyelmeztetésére sem hagyja abba. Vagy egyszerűen tudatmódosító szer hatása alatt áll és onnantól kezdve kezelhetetlen. Agresszív lesz a körülötte zajló eseményektől (politika, média).
2014. dec. 16. 21:45
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem az irodalmat, de a magyar oktatásban nagyon rosszul van összerakva. Az irodalom lényege a látókör kiszélesítése lenne, a kreativitás fejlesztése, bizonyos korok megismerése irodalmi szempontból, egy szóval a művelődés.

Művelt senki nem attól lesz, hogy bemagol egy verset, lefelel, és másnap már el is felejti, és hasonlók

2014. dec. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon szeretem az irodalmat,hál Istennek a faktos és az alapórás tanárom is nagyon jó.azt szeretem a legjobban amikor eltérünk a törzsanyagtól,és pl. a szerzők életrajzához hozzáteszünk pár szaftos szerelmi történetet :D
2014. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!