Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egyetemisták! Ti dolgoztok?...

Egyetemisták! Ti dolgoztok? Mennyit kerestek?

Figyelt kérdés
Lenne esély egy mérnöki szak mellett dolgozni? Aki dolgozik, az mikor szokott? Úgy értem, hogy csak hétvégente? Marad időtök a tanulásra? Mennyit lehet keresni, és hol dolgoztok?
2015. márc. 8. 16:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Van két nyelvvizsgám is, esetleg nyelvet lehetne tanítani, vagy ahhoz valami engedély kell?
2015. márc. 8. 16:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mérnöki szakon tanulok, hanem egy kicsit 'könnyebb' szakon, de így sincs időm dolgozni. Max hétvégén tudnék, de akkor kevesebb időm lenne tanulni, nem tudnék pihenni, nem tudnék a barátnőmmel lenni. És valszeg olyan kevés pénzt keresnék, hogy nem érné meg.


Egyik ismerősöm proginfora jár, ő otthonról dolgozik és úgy osztja be az idejét, ahogy akarja. 150 körül keres heti pár óra munkával. Mondjuk ő már harmadéves és eddig minden tantárgyat 4-esre vagy 5-ösre teljesített...

2015. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Lenne esély egy mérnöki szak mellett dolgozni? "


Esélytelen. Rengeteg kötelező jelenlét, beadandó házik, laborok, ezek mellett sokszor élni alig jut időd.

2015. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én proginfes vagyok, másodéves, és nem állok 4-5-ösre, így a "szakmában" egyelőre esélytelen lenne munkát kapnom, másra meg nincs időm, így is úgy szerzek némi szabadidőt hogy napi 5 órákat alszok :3 És igazából nem csinálok semmit. Reggel felkelek, bemegyek órára, általában vannak lyukasóráim, akkor kajálok, átnézem amit órákon vettünk, ha kell akkor írom a beadandóimat, késő délután vagy este végzek, hazaérek, csinálok kaját, átnézem még hogy mit vettünk aznap, és máris este 9-10 van. Nekem akkor kezdődik az élet, akkor tudok kicsit játszani, sorozatot nézni. Általában így fent vagyok olyan 2-3-ig, aztán vagy 7-kor kelek vagy 9-kor, attól függ mikor kezdődik az órám.

Zh/vizsgaidőszakban még ehhez jönnek a korrepek (4-5 óra darabja, heti több nap akár)

Élni sincs időm, így is a párommal annyi a közös program hogy együtt ebédelünk ha tudunk, meg együtt megyünk sparba este (nem együtt lakunk), és kész. A hétvégéim maradnak rá, meg a családomra. "Szerencsére" barátaim nincsenek, másra már nem lenne időm. :D

21/L

2015. márc. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként hivatalosan nem oktathatsz nyelvet, de korrepetálást egy kis pluszért vállalhatsz ha nagyon megy.
2015. márc. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ebben a félévben sikerült heti három napra összesűríteni az órákat. De mivel átjelentkezek egy másik szakra és ahhoz le kell érettségiznem egy 6. tárgyból és egy nyelvvizsgára is szükségem van a pontok miatt (ha az első helyre akarok bekerülni), ezért ezek a felszabadult napok már nem is olyan felszabadultak :D
2015. márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is viszonylag nehezebb szakon vagyok, bár nem informatika vagy mérnöki terület. Én dolgozom, nagyon szerencsés voltam, mert találtam egy nagyon rugalmas munkát, ahol nincs előírva, hogy heti x órát kell dolgozni. Akkor megyek, amikor tudok (persze ha nem tudok, azt is jelezni kell), így pl. vizsgaidőszakban egyáltalán nem megyek, szorgalmi időszakban hetente-kéthetente 1-szer, de ha pont jól jön ki, akkor egy héten többször is megyek. Nem keresek sokat (konkrétan 6 ezret 10 óráért), de jobb, mint a semmi, és sehol máshol nem kezelnék ennyire rugalmasan a dolgot.

Az órarendem minden félévben olyan, hogy egy vagy két napom üres (ennek ára, hogy a többi nap tele van, most pl. hétfőn, kedden és szerdán is reggeltől estig bent vagyok), így sokszor belefér egy-egy hétköznap is, de többnyire egy hétvégi napot szoktam vállalni. A tanulásra marad időm, bár nem sok. Párommal keveset tudunk találkozni, de ő is hasonlóan elfoglalt sajnos, tehát nem csak rajtam múlik.

2015. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, lány

én nyáron dolgoztam, üzletben, de ugye akkor nem kellett tanulni, viszont amikor elkezdődött az év felmondtam, mert úgy éreztem kevés időm van

Azóta hivatalosan nem dolgozom, viszont zongorát tanulok, és van 2 gyereknek akiket zongorázni tanítok, és még van egy fiú akinek pedig németet tanítok. így összejön egy héten kb 6-7-8 ezer forint, attól függ hogy hányszor jönnek, de probálom mindig úgy igazítani hogy legyen időm. Ez az én kis zsebpénzem. viszont többre nem is igazán lenne időm a suli mellett.

2015. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8# vagyok, megint elolvastam amit írtál, nem kell semmi engedély a tanításhoz :) ismerősök által kerültek hozzám is a "tanítványaim". A segítséghez nem kell engedély, a pénzt pedig úgyis majd megbeszélitek, emberfüggő, meg attól függ hogy milyen szintet tanultok, mire készültök.
2015. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi a választ, ez a zongorás is tök jó ötlet, mivel több évig tanultam zongorázni, és van is egy, amin 'taníthatnék' :D
2015. márc. 9. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!