Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti nem akartatok idősebbek...

Ti nem akartatok idősebbek lenni kamaszkorotokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nagyon sokat gondolkodom. Én nagyon szeretnék idősebb lenni egy picit. Annyira jó lenne 20-22 évesnek lenni! Szeretnék egyetemre menni, ahol azt tanulhatom, ami igazán érdekel. Szeretnék elköltözni otthonról is. Félreértés ne essék, szeretem a családom és szeretek otthon lenni csak egy kicsi szabadságra vágyom. Szeretnék szórakozni és ismerkedni is. Szeretnék boldog párkapcsolatot. Ezek mind olyan dolgok, amik nem vagy csak igen kis részben valósulhatnak meg most.

Mindenki azt mondja, hogy élvezzem ki a gimit, mert soha nem lesz ilyen jó dolgom, mint most. Meg ne akarjak túl hamar felnőni. Ezekkel én is teljesen egyet értek, de mégis vágyom egy kicsit felnőttesebb életre.

Ugyanakkor jól tudom, hogy ez az élet sem fenékig tejfel.

Ti is idősebbek akartatok lenni ennyi idősen? Megbántátok? És tényleg szabadabb élet például az egyetemen, mint a gimnáziumban?

A válaszokat előre is köszönöm!

15/L



2015. ápr. 26. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj!

Nemrég volt nekem és az unokatestvéremnek is a születésnapja (egy nap különbséggel, én 32, ő 34). Ott már csak egy "nem baaaj" volt a felköszöntés, kezdjük megutálni a születésnapokat :)

2015. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Igen, idősebb akartam lenni, és igen, megbántam. A felnőttkor sokkal több felelősséggel és kötelezettséggel is jár! Ez teljesen természetes érzés, de ha idősebb leszel, vissza fogod sírni a kamaszkorodat.
2015. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első válaszolónak és az unokatestvérének boldog születésnapot kívánok.
2015. ápr. 26. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem sírom vissza a kamaszkoromat. Igen, a felnőttkor sokkal több kötelezettséggel és felelősséggel jár, viszont te magad irányítod az életedet.

Egyénenként változó, hogy ki melyiket hogyan éli meg.

2015. ápr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Én sosem vágytam arra hogy felnőtt legyek...mert rengeteg felelősség jár vele. Ott van a munka, be kell osztani a pénzt, nem lehet minden kajából a legdrágábbat venni, aztán a gyereknevelés sem habostorta. Mikor ott sír és nem tudod mi a baja, és már idegesít de tudod hogy nem a gyerek a hibás.

És mikor nagyobb lesz már önállósodik és semmi sem jó neki a tízórai a ruhák semmi sem. Kábé elfelejti hogy ki volt a nővére...

Nem szerettem volna soha felnőtt lenni de gyerek már nem tudok pedig ez volna a vágyom....hogy egyszer gondtalan legyek......

15/L

2015. ápr. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is így gondolkoztam anno:)

Most vagyok 22, egyetemre járok, és igen, szabadabb, de nagyobb felelősséggel is jár. Magadnak állítod össze az órarendet, este oda mész ahova akarsz, hétköznap is, senki sem fog szólni hogy időre menj haza, hogy tanulj, stb.

De ha nem tanulsz, kimaradsz éjszakákra, nem jársz be órákra, megbánod.

Én nem bántam meg, csak a 19. szülinapom óta évről-évre öregebbnek érzem magam:) pedig még nem vagyok az.

2015. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én utáltam a gimis éveket, túl sok óra, túl nagy szigor, sok felesleges dolgok megtanulása. Pl: a tesi órákat nagyon nem szerettem, szó szerint gyűlöltem, mert erőltették, most meg magamtól járok kondiba heti kétszer :).

Azóta nem sok minden változott, talán határozottabb lettem, kicsit önállóbb.

Annak viszont örülök, hogy van egy stabil kapcsolatom immáron 3 éve :) Most végzek el egy Okj-s szakot, ezután fog lényegében megváltozni az életem. (ha elkezdek dolgozni)

Nagyon vágyok külön lakásra is, sajnos még nincs itt az ideje. :(

Én most vagyok úgy, hogy bárcsak idősebb lennék!


21/L

2015. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én soha nem akartam idősebb lenni, imádtam a középsulis éveket. Most, 23 évesen is azt mondom, hogy azok voltak életem legjobb évei :D Bár az egyetem meg az azzal járó szabadságérzet sem rossz, de azért jobb volt számomra a középsuli :)
2015. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is volt olyan időszakom, amikor idősebb akartam lenni, vártam, hogy egyetemre járhassak és szabad legyek. Most vagyok végzős, 1 hét múlva érettségi, utána szétszéled a gimis osztály :( Szeptembertől új város, messze a mostanitól, egyetem(remélhetőleg), úgy, hogy a barátaim közül senki nem jön oda..Gondolhatod, hogy most már annyira nem vagyok lelkes a gondolattól, hogy minden megváltozik. Dehát ez van, egyszer úgyis fel kell nőni :D
2015. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én inkább fiatalabb akarok lenni. 14 éves korom óta...


18l

2015. ápr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!