Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők mit gondolnátok/tennéte...

Szülők mit gondolnátok/tennétek, ha a gyereketek egész nap a szobájában kuksolna?

Figyelt kérdés

19 éves lányról van szó. Kollégista volt a fővárosban, idén érettségizett, és annyiból áll a napirendje, mióta hazaköltözött, hogy reggel megfuttatja a kutyákat, napközben néha kijön és bekap valamit, este megsétáltatja a kutyákat.

Egyébként videókat néz, olvas, meg írkál is valamit, meg interneten beszélget a barátaival, akik ugye pestiek.

Az éregttségi jól sikerült, és arra számít, felveszik majd egyetemre.


Ezek alapján ti mire gondolnátok?


2015. júl. 22. 16:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
83%
Arra, hogy egy átlagos 19 éves lány. Mit kéne még csinálnia nyáron? Ha nagyon zavar, mondd neki, hogy csinálhatna valami diákmunkát a nyáron.
2015. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Arra, hogy nincsenek a környéken barátai és unatkozik.
2015. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Mivel én is voltam 19 éves lány, és ha visszaemlékezem, akkor én 19 évesen dolgoztam. Engem egy kicsit zavarna ha a 19 éves lányom szó szoros értelemeben semmit nem csinál csak vegetál. Elmehetne dolgozni a nyáron, főleg ha egyetemre akar menni, hogy legyen pénze. De ha nem dolgozik, legalább vegye le a teher nagy részét a család válláról, és csináljon otthon valamit. Amíg a család dolgozik, ő megfőzhetne, kitakaríthatna, moshatna, rendben tarthatná a kertet stb. Éltem vidéken, és bizony ott mindig akad valami munka.
2015. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen normális...:) gondolom kicsit izgul is stb h felveszik e ...hosszu volt neki ez az ev ...ha megsetaltatja a kutyakat ,akkor nincsen baj
2015. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ilyen apróságokat mint pl. mosogatás, felmosás megcsinál, amíg nincs otthon senki, meg állítása szerint munkát is keres még, hátha (senki nem erőlteti, hogy dolgozzon), de a környékünkön csak falvak vannak, és napszámba fiúkat alkalmaznak.
2015. júl. 22. 17:09
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
ha nem jár el a barátokkal esténként sem, akkor felmerülne bennem a depresszió. Egyébként én is magányos típus voltam, pont ezt csináltam egész álló nap, de azért olykor eljártam a barátokkal. De én is depis voltam kicsit. Jó esetbe kinövi ezt a fajta életmódot úgyis, ha majd dolgozni kezd, legkésőbb.
2015. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
7%

LUSTA. Nekem ez jön le. Attól hogy 19 éves és nincsenek barátai akkor az a természetes, hogy semmit nem csinál???

Nyugodtan lepontozhattok engem is, de igaza van annak aki szerint a nagy unalomban segíthetne az anyjának a házimunkában. Én tuti kib*sznám a szobából, hogy takarítson, mert ő is otthon él.

Én 22 éves fiú létemre felporszívozok, rendet rakok, hogy ne anyám csinálja munka után.

2015. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mondta bárki, hogy nem csinálja meg? A kérdést főleg arra hegyezném ki, hogy nem tölt időt se a családjával, se a barátaival (mondjuk akikkel általánosban barátkozott, azokat megkereshetné).


Nem pontozok le senkit.

2015. júl. 22. 17:22
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Pihen, teljesen érthető. N31
2015. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

7-es, nem értetted a kérdés lényegét (nem pontoztalak le)

a kérdező nem mondta, hogy nem végez házi munkát vagy hogy lusta lenne...sőt ha jól értem, jó tanuló, valószínűleg szorgalmas, vagy "pozitív rugdosással" rávehető dolgokra..


vannak barátai?

2015. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!