Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok! Mit csinaljak ha...

Szulok! Mit csinaljak ha kiderult hogy a 16eves lanyom terhes?

Figyelt kérdés
Van egy baratja akivel fel eve van egyutt. Tegnap mondtak el hogy teherbe esett es szeretnek megtartani. Nem tudom mit kene csinalnom mert meg nem allnak keszen egy baba felnevelesere, az iskolarol nem is beszelve! Kerlek segitsetek

2015. júl. 24. 12:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Ha belekényszeríted az abortuszba, örökké bánni fogod. Segíts neki, ha már így alakult. Mehet magántanulónak, miután megszületett a baba, vagy vannak levelezős gimik is. Támogasd.
2015. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Tervezte hogy teherbe esik vagy becsusszant? Amugy nem kenyszeritheted ra az abortuszt :S Legfeljebb sajat karan jon majd ra, hogy ezt nem kellett volna.
2015. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze mindenkepp tamogatom es mellette allok! csak nagyon megilyedtem meg meglepodtem lehettek volna ovatosabbak. De mostmar mindegy igazad van. Koszonom a valaszt!
2015. júl. 24. 12:29
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem terveztek. :S
2015. júl. 24. 12:35
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon jo olvasni, hogy tamogatod es mellette allsz!

Kepzeld el, hogy milyen buszke leszel ra, ha a baba mellett a tamogatasoddal es segitsegeddel sokra is fogja vinni a lanyod! :-)

Gratulalok a hozzaallasodhoz!

2015. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Az én lányom is 16, és a kérdésedet olvasva belegondoltam a dologba. Hát kivert a víz rendesen!

Ha már így alakult, támogasd a döntésében. Ne erőltess rá semmit, de ülj le velük, esetleg a fiú szüleit is bevonva, és beszéljétek át a helyzetét.

Világíts rá arra, hogy a babázás nem habos-babos rózsaszín, és nem lehet kiszállni belőle, de ne rémítsd el. Tudnia kell, hogy utána is van élet, iskola, csak sokkal több energiába kerül, és sok lemondásban is része lesz.


Ajánld fel, hogy a baba születése után is támogatod, segíted, de a felelősség, a munka oroszlánrésze az övé lesz, mert a pici az ő gyereke.

Nálunk 2 kistesó van, 4 és 6 évesek. A lányom sokat foglalkozik velük, sokat segít körülöttük születésük óta. De nem kényszerből, és nem bármikor. Hálás vagyok a segítségéért, de nem próbálom ráerőltetni a kicsiket. Ha dolga van, vagy egyszerűen nincs kedve hozzájuk, simán nemet mondhat. Nálatok ugyanennek kell működnie, csak fordítva. Övé lesz a baba, de pedig segítesz körülötte, ha időd, energiád, kedved engedi. Így korrekt.


Amúgy az én 16 évesem egyszer egy jó hisztis nap után azt mondta, hogy a tinikori terhességek legjobb megelőzése az, ha kistesói vannak az embernek.


Kitartás nektek, hozzatok jó döntéseket, és nagyon vigyázzatok egymás lelkére!

2015. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Amugy oszinten szolva én azert megprobalnam lebeszélni rola hogy megtartsa.
2015. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Jo latni hogy nem csak en gondolkozok igy :) Es termeszetesen igy lesz ahogy mondtad, az o felelosseguk de barmiben szivesen segitek! annak is orulok hogy elmerte nekem rogton mondani es megvan koztunk a bizalom! Es eloszor megilyedtem meg duhos is voltam de mindennek a pozitiv oldalat kell nezni! koszonom nektek a valaszokat!:)
2015. júl. 24. 12:54
 9/20 anonim válasza:
63%
Eloszor is azt kene atgondolni hogy a kisbaba eletet tudjatok-e anyagilag finanszirozni. Mert ha nem akkor nem kene hogy megszulessen tekintve ha a fiatal edesanyanak a jovojet is kockara kell tenmie.
2015. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Hát az én anyám kidobott otthonról mikor kiderült hogy terhes vagyok 16 évesen. Na azt semmiképp ne tedd meg vele.
2015. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!