Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyibe kerul havonta egy...

Mennyibe kerul havonta egy 12-14 eves "gyerek"?

Figyelt kérdés

Mennyi a minimalis ktg,iskola,ruhak,kaja stb?

Es mennyibe kerul jobb szinvonalon,kulonorak?neha nyaralas,egy ket jobb ruha stb...

Kicsit furan sikerult fogalmaznom,de remelem ertheto...


2015. júl. 29. 07:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Az iskolában az oktatás ingyenes. A könyvek ára változó, mondjuk kb 8-10 e, lehet több is a nyelvkonyvek miatt. Osztalypenz havi 500-1000 forint, menza 10 körül, ilyen díj, olyan díj, akár havi 1000 plusz ra jöhet. Kirándulás 5-10 e, zsebpénz jövedelemtol fuggoen. Étkezés, ha csak reggeli és vacsora kell neki hetkozben, hétvégén pl főtt étel szerintem 30e. Ruha 10 minimum, mert gyorsan nőnek, plusz ott a cipő is. Emellett a villany, víz, fűtés se ingyen van. Havi 50 elmegy rá -ha v an miből, ha nincs, nyilván megoldjak máshogy. Az biztos, hogy ebbe kulonora vagy extra dolgok nem férnek bele
2015. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
10%
Na, meg plusz telefon, internet, meg lassan már bulira is kell pénz. Felháborító a mai tinédzserek követelése.
2015. júl. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
13%
Erdekes kerdes. Eddig nem elt veled a gyerek vagy mi?
2015. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

3!

Lehetséges valaszok:

1, A gyerek eddig is vele élt, az eddigi költségekkel tisztában volt, szeretne tudni, mire számíthat.

2, A gyerek eddig is vele élt, de más intézte az anyagiakat.

3, Valasra kerül a sor, nem tudja mennyi lenne a reális tartasdij, amit kérhet.

4, Valasra kerül a sor, nem tudja mennyi lenne a reális tartasdij amit ajanlhatna.

5, Az új partner szerint sok a tartasdij.

6, Az új partner szerint kevés a tartasdij

7, Örökbefogadást tervez és szeretne tudni, mire számíthat.

Stb

2015. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
22%

nem tudom hol él az előző... minimálisat kérdezett, nyilván mindenki lehozná amúgy a csillagokat a gyerekének ha tehetné


mi amúgy csórók voltunk, világ életemben de 12-14 éves korom körül különösen

a suli nem kerül semmibe, be kell járni busszal ami 3000 ft bérletköltség/hó. évente egy ellenőrző füzetek íróeszközök kb 1500 összesen, ha csórók vagytok akkor a könyvek ingyen vannak, ha nem akkor is van már valami anyagi maximuma a dolognak, de én a gimiben végig könyvtárból éltem amúgy, ha kellett valami szóval anyámék egy darab könyvet nem vettek meg

ja de a végére kikönyörögtem nagy nehezen a b mátyus témavázlatot, mert nem volt fenn ncore-on.

ruhákra éves szinten illene elkölteni havi 6-7 ezret (és akkor ebben benne van a kabát, cipő) de elég sok szülő ezt leszarja (én pl elég sokáig jártam gáz cuccokba)

nagy hiba egyébként ebben a jó kis külsőséges világban, nagyon oda tud tenni az embernek ha egyébként igénye lenne rá. főleg ebben a korban amikor a gyerekek a legkegyetlenebbek. ilyenkor lehet életre szóló sebeket szerezni.

kaja kb 25-30 ezerből jönne ki, ha normálisan van csinálva, el lehet költeni rosszul 40et is meg éhezni is 30 ból, sokan akik a kaján spórolnak nem is tudják hogy mi a drága, és veszik a 2300ft/kg szalámit és az ugyanilyen ft/kg sajtot, aztán drága... hát igen így tényleg. és akkor még bele se mentem az ár/érték arányba.


a különórák 1500-3000ft körül szokott mozogni és baromi nagy a szórás módszertanban, nehéz jó tanárt találni

nyaralást nem tudom, igazából sosem voltunk

jobb ruha meg... havi 7 ezer ilyen célra abból aztán kijön minden és még sokat is mondtam, nekem a legtöbb amit adtak 20 ezer volt hogy vegyek nadrágot meg pulcsit meg cipőt meg pólót. anyám nem tudom hol él, lövése sincs az árakról meg, hogy mi az olcsó (minőség, tartósság meg ilyenek)


Szóval a gyerek alapjáraton úgy 32 ezerbe ha szempont amire vágyik akkor 37-40 ezerbe. (de akkor tényleg megkap gyakorlatilag mindent)


erre rádob az állam 10 ezer csp-t meg keresettől függően családi adókedvezményt, fogalmam sincs mennyit

2015. júl. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
32%

"Na, meg plusz telefon, internet, meg lassan már bulira is kell pénz. Felháborító a mai tinédzserek követelése."


ja telefon... a kamaszok többségének csak vh-ra jó a telefonja, nem kötelező az internet, lehet ám külön programra is járatni. ja az több pénz, akkor irány vissza a számítógép elé

egyébként mindenki jár bulizni, de szó szerint és szerintem annak idején te is jártál, vagy ha nem akkor már értem miért vagy ilyen szemellenzős lelki rokkant

2015. júl. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

5!

A 12-14 éves még általános iskolás. Mellesleg me közé mr ki nekem, hogy ha havi 25-30 az étkezés, mellé 10 a kötelező menza, akkor hogy jön ki havi 30 rá SZERINTED?

2015. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Meg csak terhes vagyok,es azert erdekolodom,mert nagyon sok iras,kerdes van itt azzal kapvsopatban,hogy egy baba mennyi havonta,es azt is irjak,hogy kesobb sokkal tobb,csak szerettem volna tudni h kb. Mennyivel.Nyipvan nem a nominalis szam erdekel,mert a valtozni fog mire az enyem nagyobb lesz,csak az aranyok erdekelnek
2015. júl. 29. 08:20
 9/32 anonim ***** válasza:
39%

#7


nagy fenéket kötelező a menza, 30 ból meg nekem jön ki a kajám és én egy 75 kilós fősulis srác vagyok és nem spórolok semmin, csak magamra főzök

de van hús meg minden szar

erre mondtam hogy 30ból azért kijön sokminden főleg egy kiskamasznak

2015. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
91%
Nos, akkor úgy fogalmaznek, hogy a babánál a kezdetek kerülnek sokba: baba ágy, babakocsi, gyerek ülés, stb, a kmaszoknal pedig inkább a mindennapok. Arányaiban ahogy no a gyerek, úgy kerül egyre többe, mert mások lesznek az igényei
2015. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!