Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-17 évesek! Köszönés téma?

14-17 évesek! Köszönés téma?

Figyelt kérdés

Ha látjátok,hogy pl. egy fiatal csaj ül(30 alatt) a pénztárban/eladó,akkor hogyan köszöntök neki? Szia vagy Jónapot?? köszi vagy köszönöm??

Én most voltam telefont venni,és egy tök aranyos,25-26 körül lányhoz kerültem,akivel gondolkodás nélkül úgy beszéltem,mintha a barátnőm lenne. Így utólag viszont rosszul érzem magam,hogy illetlenség volt. :(

Kérlek titeket kort és nemet is írjatok! Köszönöm :)


15/L


2015. aug. 19. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nyugodtan beszélj úgy, ahogy veled beszélnek! Ha letegeznek, tegezz vissza! Amúgy én még így 32 évesen is infarktust tudok kapni, ha egy tini magázni kezd, de ez biztos egyéni kérdés is :) Öregnek érzem magam tőle, miközben tökre nem vagyok az :)


N32

2015. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Én ilyen esetben legtöbbször tegezek. Huszonévesek esetében el sem gondolkodok rajta, hogy magázzam, de kb. akik a szüleimmel egyidősek, azokat már nem merem letegezni. :D

16/L

2015. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

22 éves vagyok, annyinak is nézek ki, de mégis előfordult, hogy egy 15 év körüli srác csókolomot köszönt :D

Tudom, ebben a korban nehéz eldönteni, én is így voltam. A csókolomot mostmár felejtsd el, az idős embereknek, akiknek eddigis azt köszöntél, nekik lehet továbbra is. Idősebb embereknek - mondjuk 40 felett köszönj jónapot-ot. A fiatalokat pedig tegezd nyugodtan. Ahogy az első is írta, aki letegez, nyugodtan tegezz vissza.

Én pl. kórházban dolgozom, és a betegek sokszor letegeznek, mert fiatal vagyok. Először nem zavart, mostmár kezd, így visszategezek. Valakit nem zavar, valaki észhez tér tőle :)

Lassan felnőtt leszel, te se tekintsd magad kislánynak, és ne hagyd másoknak sem :)

2015. aug. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

25 évest szerintem nyugodtan tegezhetsz ebben a szituációban

orvost,vagy valami hivatalos személyt nem,annak jó napot

csak csókolom ne legyen

én 37 vagyok,és agyvérzést kapok,ha mondjuk egy 20 éves lány csókolomot köszön.idiótának tartom.nyilván magázzon,de jó napottal köszönjön

2015. aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem magáznék egy huszonéves személyt. 15F
2015. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csókolom csak a jól megszokott személyeknek(falu öregei,anyukám munkatársai)

A nagyon hivatalos helyeken a Jónapotnak is a Jó napot kívánok formája!

Akkor ne érezzem rosszul magam a telefonos lány miatt? :D

2015. aug. 19. 20:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hello, kösz vagy ha jó a kedvem köszi... 15
2015. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Pont így voltam én is, rosszul éreztem magam, ha letegeztem egy 5-10 évvel idősebbet, de már megszoktam. :) Nem kell magázódnod ilyen esetben.

15/L

2015. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
tegezem őket
2015. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Én tegezni szoktam.

14,3/4/F

2015. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!