Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy akárhányszo...

Miért van az, hogy akárhányszor előkerül a telefon téma mindegyik kamasz gőzerővel azt tolja, hogy "ez saját zsebből lett kifizetve"?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, én nem az a fajta vagyok, aki egy iPhone láttán kapásból arra asszociál, hogy az illető mekkora egy burzsuj tirpák, őszintén szólva nem érdekel ki milyen telefonnal rohangál, felőlem egy telefonfülkével is mászkálhatnának a hátukon az emberek. De amikor azt látom, olvasom, hallom, meg minden egyéb módon érzékelem, hogy kereset nélküli gyerekek azt mantrázzák állandóan, hogy "ez saját pénzből van", valahogy mindig összehúzom a szemöldököm, mert ez elég nehezen hihető. Ciki bevallani, hogy a szülőtől van, vagy mi? Persze tudom, hogy second hand üzletekben lehet olcsón kapni világmárkás telefonokat, de azok se olyan olcsóak, hogy egy 15 éves az tízóraipénzéből meg tudja venni. Ilyenkor jönnek azok a benyögések, hogy "évek óta spórolok", "nyári munkás pénzből van" stb., ami gondolom igaz... kb. egy tucat esetben, de nem a maradék több százban.
2015. jún. 16. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
ööö..., kit érdekel,hogy kinek honnan, mennyiért, miből...? szerintem foglalkozz a saját dolgoddal.
2015. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy a legtöbben kamuznak de én pl. 16 évesen (3 évvel ezelőtt) elsétáltam a T-Mobileba és vettem egy iPhone 4S-t (Domino csomagban, mivel kiskorúként csak így tudtam), úgy hogy nem is tudtak róla a szüleim, csak kb egy hónap múlva vették észre, hogy új telefonom van XD. 198 ezer volt. Azért szerintem nem olyan nehéz összeszedni rá a pénzt, szülinap, névnap, karácsony, stb. főleg ha nagy a család.. meg ugye sokan kapnak hetente/havonta zsebpénzt. Így 1 év alatt simán összejön egy csúcskategóriás telefon ára.
2015. jún. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

2-es,

úgy tűnik, nem vagy tisztában vele, de te a nagyon kivételesek közé tartoztál. A többség 20 évig is spórolhatna zsebpénzből, karácsonyi, névnapi pénzekből, hogy kicsengessen egy 200 ezres telefont.

2015. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Ez már csak azért is érdekes, mert számomra a saját pénz azt jelentené, amiért az illető megdolgozott (nyári munka, diákmunka, stb). A zsebpénzt csak a szülők adták, ők keresték meg, nem az én pénzem. Lényegében ugyanaz, mintha ők vették volna, csak előtte a kezembe adták, és én sétáltam el vele a boltba.
2015. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Saját pénznek tekintik általában a kamaszok azt a pénzt is, amiért ugyan nem ők dolgoztak meg, de az ő tulajdonukban van, ők rendelkeznek felőle. Ez lehet szülőktől kapott zsebpénz, vagy akár születésnapra, névnapra, karácsonyra stb. kapott pénz rokonoktól, ismerősöktől. Aki ezt gyűjtögeti éveken keresztül, az saját pénzként tekint rá, annak ellenére, hogy valójában nem az.
2015. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Sokan vannak, akik tényleg diákmunkáznak és onnan van pénzük. Nekem sok ismerősöm, barátom megy címerezni meg önkormányzatokhoz dolgozni, fagyit árulni meg ilyesmi. Olyat is ismerek, aki elektronikus kütyüket szerel, javít a szabadidejében. Én nem voltam sohasem és most sem megyek, a rokonoktól karácsonyra, szülinapra kapok pénzt és ezt gyűjtöm, de tulajdonképpen nem költöm semmire. Nekem a szüleim vették a telefonomat a születésnapomra (nekem is lett volna rá pénzem, de azt mondták, hogy eszembe se jusson elkölteni mert később majd nagyobb szükségem lehet rá). Én ezt be szoktam vallani, szerintem ebben nincsen semmi szégyen. Mondjuk tény, hogy sokan leszólják az embert, ha "apuci pénzét költi" és rögtön "elkényeztetett, követelőző, lusta, telhetetlen buta liba" lesz... Az én korosztályomban meg felnőttek közül is ismerek olyat, aki ilyenek alapján ítél mert, ha valakinek márkás ruhája vagy telefonja van akkor az egy sznob senki, aki nem érdemli meg a pénzét...Én nagyon nem szeretem ezt a hozzáállást. Egyrészt én úgy gondolom, hogy nem ezen múlik, hogy az az ember mégis milyen. Egy iPhonetól senki nem lesz rosszabb ember. Nekem is vannak gazdagabb ismerőseim és egyáltalán nem tartom őket beképzeltnek vagy bunkónak sem sznobnak, sőt szerintem rosszabb, ha valaki másokat szid csupán egy telefon miatt. Úgy gondolom, hogy senkinek nincs is semmi köze ahhoz, hogy kinek milyen telefonja van és ahhoz sem, hogy honnan van, hogyan volt rá pénze vagy éppen kitől kapta.
2015. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Egy irigy kis köcsög vagy kérdező... Ezt nem abból szűrtem le, hogy nincs iphone.od, hanem a megnyilvánulásaidból. Tudod normálisék nem a tárgyaik alapján ítélik meg az embereket, hanem a viselkedésük alapján. (Ja nekem sincs ájfónom, és nem is volt soha. Csak hogy tudd mielőtt a torkomnak ugrassz.)
2015. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

nekem apám vette


naoszt

2015. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"mindegyik kamasz gőzerővel azt tolja, hogy"

*A legtöbb, sokan

:))

Apa vette a telefonomat.

De van olyan diákmunkázó kamasz aki megtudja venni magának. Főleg 2 éves szerződéssel mikor havonta 5ezerbe fáj csak.

2015. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%

Szülinapomra kaptam a telefonomat, részletre.

Egy átlagos okostelefon, kb 50 ezer lenne, de mivel hűségpontjaink vannak és flottások vagyunk, ezért olcsóbb.

Szerintem ilyen árkategóriában nincs vele gond, ha a szülő megteheti, akkor ha drágább, akkor se.

A baj ott kezdődik, mikor a gyerek annyiért követel telefont, amennyi a szülő havi fizetése, és ha nemet mondanak, neki áll feljebb.

Egyébként diákmunkás pénzből, ha eleget dolgozik az illető, és jó munkát talált, vehet akár Iphone-t is, habár nem értem, ki képes ennyi időt beleölni abba, hogy vegyen egy telót.

Két-három éve diákmelózok, de mindig beosztom a keresetem, hogy ne kelljen a szüleimtől kunyerálnom minden egyes alkalommal.

Hiába vesz valaki 3 hónapnyi munka után egy Iphone-t, ha közben a hétvégi bulikra a szülei adják neki a pénzt. Semmi értelme

2015. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!