Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jártok valamiből külön tanárho...

Jártok valamiből külön tanárhoz? Normális ez így?

Figyelt kérdés
Régen általános iskolában mindent meg tudtam itthon vagy az iskolában tanulni, most meg 12.es vagyok, és történelemből meg szakmai tantárgyból is külön órákat kell vennem, mert nem tudom felfogni mit mond a tanár. Annyira nyomasztó érzés, hogy el kell mennem valakihez, hogy megtanítsa azt amit a suliban nem tudtak. Ti jártok korrepetálásra? Miből, miért és hanyadikosak vagytok?

2015. szept. 13. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most kötsög leszek, de töriből mi az istent nem lehet érteni? Bakter, előveszed a könyvet, megtanulod és kész. Az nem egy deriválás, pl.


Amúgy én matekból jártam, és így is épphogy meg lett az érettségim, ha nem segít a t.nő, bukik az osztályunk fele. :(

2015. szept. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En jarok. Matekbol mar tobb eve, mert nem megy, angolbol pedig a nyelvvizsga miatt, hogy rendesen fel tudjak keszulni, a suliban nem foglalkozunk vele... :/ Kilencedikes vagyok.
2015. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok dologtól függhet. Nem jelenti azt, hogy hülye vagy, vagy a tanár hülye. Lehet más az előadásmódja, és nem áll rá az agyad. Vagy tanteremben nem is lehet figyelni, mer az egész osztály pofázik.
2015. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, mindenki más... Most ezért nem hülyézheted le. Másnak meg a matek megy úgy hogy sose kellett neki különtanár, sőt versenyeket nyer. (én) És szerintem a töri annyira azért nem egyszerű. Ha a tanár nem mond el mindent normálisan akkor elég érthetetlen meg összefüggéstelen a dolog, a tankönyvek meg szarok.


Amúgy én jártam különtanárhoz fizikából egy rövid ideig, mert nagyon elvesztettem a fonalat egy hiányzás után és írtam pár borzasztó dolgozatot. Meg nyelvvizsga előtt párszor némettanárhoz, hogy kikérjem a véleményét szerinte menni fog-e, igaz az nem volt igazán korrepetálás. :)

11.-es vagyok.

2015. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Matekból járok egy eve kb.

16 L

2015. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én nem jártam sose. de angolból jó lett volna nyelvvizsga előtt és matek érettségi előtt se utasítottam volna vissza a tanárt,de sajnos az anyagi helyzet nem engedte(+ a szüleim xartak rám érettségi évében)

szóval ha megtehetitek akkor nyugodtan menj tanárhoz,egyátalán nem ciki. persze a tanár nem oldja meg az ember gondait,ugyanúgy kell egyedül is készülni,ha eredményes akarsz lenni. de biztos nagy segítség lehet,ne érezd cikinek..nálunk sokan jártak

üdv

19l

2015. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom 7.óta jár.Most másodikos gimiben.Matektanár nélkül kb kettes lenne így négyes.
2015. szept. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9.-10.-ben matekra jártam, mert szar volt a tanár.

9. óta járok angolra, mert suliban nem tanulom.

Most 12.-es vagyok és járok angolon kívül még kémiára és biológiára, mert orvosira szeretnék majd járni.

2015. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-től kezdve úgy tanultam, hogy délelőtt a suliban megpróbáltam minél többet megérteni, majd amikor hazamentem és elültem tanulni megpróbáltam bevágni a leckét egyedül. Ha valami nem ment, megkérdeztem az osztálytársaim (szerencsére nagyon jó osztályom volt, jól összedolgoztunk), de ha valamit ők se tudtak, vagy rendszeresen szükségem volt a segítségre, akkor különtanárhoz mentem. Eleinte persze a szüleim küldtek, amit nagyon utáltam, és irigykedtem azokra akiknek elsőre is ment, de utólag nem bántam meg. Németből voltam 9-11-ig a nyelvvizsga miatt, párszor voltam kémiából (főleg 11-ben) 10-12-ben fizikából voltam az emelt érettségi miatt és matekból pedig hááát abból nagyon sokat tanultam különtanárral, nem is tudom mióta. Mindenképp megérte, mert meglátszik az eredménye! Matekból pl 98%os lett az érettségim, pedig előrehozottaztam. Ez külön matek nélkül nyilván nem ment volna.

Most egyetemen is sokszor megyek különtanárhoz, és tök korrekt dolog mások segítségét kérni, ha úgy jobban megy, mint nélküle.

Nemhogy a különtanár normális, hanem az életben is lesz egy csomó külön felkészítő, kurzus, stb ami azért kell, hogy jobb legyél. Ne érezd gáznak, inkább törekedj arra hogy kihasználd teljesen!

21/F

2015. szept. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!