Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácstalan vagyok egy fontos...

Tanácstalan vagyok egy fontos kérdésben 12 éves mostohalányom meztelen képeket küldözget magáról fiúknak?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek. Nem tudom, hogy mit tegyek.

A kislány nevelőanyukája vagyok. Velünk él a kislány.

Nemrég fedeztem fel, hogy a 12 éves nevelt lányom meztelen és bugyis képeket küldözget fiúknak.

Nem tudom, hogyan kezeljem a dolgot, mert a lányt az anyukája annyira befűtötte ellenem, hogy sajnos utál engem.

Semmilyen tanácsot nem fogad el tőlem bármit mondok neki fintorog és inkább az ellenkezőjét csinálja. Szóljak a férjemnek?

Tartok az ő reakciójától is... :(

Ezeket a képeket mindet az anyjánál csinálta hétvégén amikor láthatáson volt.

Sajnos a lányt nem érdekli semmi csak a fiúk öltözködés, divat, bukásra áll több tantárgyból. Az apja nem úgy foglalkozik vele ahogy kéne, az anyja meg mindent megenged neki csak hogy magához édesgesse, és hülyíti. Mit tegyek???

Szívemen viselem a sorsát, de tehetetlennek érzem magam. :(



2015. nov. 17. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%

bocs az offért, de ha nevelőszülője vagy a gyereknek, azt nem a saját szülei kérésére teszed? mármint nem ő kér fel rá, miért teszi ha utál?

lehet hogy hülyeség a kérdésem, csak mint foglalkoztatási jogviszonyt, érdekel hogy ez hogy van

2015. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Apukának kell szólnod róla mihamarabb.

Apuka meg szól az anyukájának is. És nekik kell kezelni a helyzetet elsősorban. Pláne, hogy téged nem kedvel, rád nem fog hallgatni, bármit mondasz neki.

Elhallgatni lenne a legnagyobb hiba, amit csak tehetsz.

Amúgy hogy jöttél rá erre?

2015. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Egy 12 éves lány a legbefolyásolhatóbb és legnaívabb időszakában van. Üljél le vele és beszéld meg ezt mindenképp, mert ha a szülőknek szólsz, akkor egy életre árulónak fog tartani. Próbálj meg vele úgy beszélni, mint nő a nővel, hogy ezzel megalázza magát, visszaélhetnek a fotóival, nem tudhatja, kiknek a kezébe jut. Ne gyerekként bánj vele, hiszen már ő sem annak érzi magát, bármennyire is gyerek még. Ha értelmesen ezeket átbeszélitek és megmondod, hogy ez köztetek marad, akkor a bizalmába férkőzhetsz és közelebb is kerülhetsz hozzá. Ha szólsz az apjának, aki leordítja a fejét, úgyis te leszel a hibás és a gonosz, hidd el.
2015. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Vele kell megértened, hogy miért is probléma ez.


Hogy ha ezek a képek tovább kerülnek azoktól a fiuktól és az egész iskola megkapja azokat fotokat, akkor olyan mintha meztelenöl állna a többi gyerek elött. Szeretné-e hogy az egész iskola az ö meztelen fotoit nézegesse? Mi van ha valakinek nem tetszik az ö melle, és kineveti miatta? Vagy csak megbélyegzik, hogy mekkora nagy k...

Szeretné-e ha hires ßenekes lesz, és az ujságok az ö 12 éves meztelen fotoival lenne tele?

2015. nov. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló az apukája új felesége vagyok, így vagyok a nevelőanyja.


Az a baj, én hiába beszélek vele tőlem mindent elutasít. :(

Már 5 éve élünk együtt, régen nem volt gond mikor az anyja nem tartotta vele a kapcsolatot az utóbbi 1,5 évben hülyítette meg. Így én biztosan hiába beszélnék vele.


Úgy derült ki, hogy leültem a családi laptop elé, hogy utaljak kiverte a szemem. Megmozgattam az egeret bekapcsolt a monitor é ott volt megnyitva a faceb. és virított a kép... :( Ezek után mar megnéztem és akkor láttam, hogy több fiúnak is küldött és nem csak egy képet.


Félek az apja reakciójától is, mert tuti leüvölti és másnap mintha mi sem történt volna mint mindig. :(

Már azon is gondolkodtam, hogy szólok az anyjának, de az a nő meg teljesen kattant. Tuti azt mondaná, hogy hazudok.

2015. nov. 17. 14:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj képernyőfotót, akkor nem mondhatja h hazudsz.
2015. nov. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb próbálj meg vele beszélni. Mutasd meg neki a napiszar.com ot és magyarázd el hogy zsarolhatják a képekkel és kikerülhet ilyen oldalakra is és akkor a suliban is mindenki róla fog beszélni. Első körben én kihagynám apukát mert ha szólsz akkor az apja tuti hogy oltári balhét csinál ami nem lesz jó se neki se neked mert te leszel megint a gonosz... próbáld meg ellenőrizni a face-ját és ha továbbra is csinálja akkor szólni az apjának.
2015. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Apjának mondd el, amikor már a gyerek alszik. Hogy ezt találtad, mert utalni akartál. Ő majd lép amit akar. A gyereket felejtsd el ő ellenséges veled.
2015. nov. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Csilla-lilu válasza:
Szia én 15 éves vagyok! az én véleményem szerint beszélj vele értelmesen felnőttként és magyarázd el neki ez miért rossz és mond el mi lesz ebből ha ezt tovább csinálja, ha nem szeret hát szerettesd meg magaddal legyél neki jó példakép, én tuti nem örülnék ha ezt a családomban több mindenki is megtudná főleg ha az apukám, mert ez egy nagy lelki fájdalom lenne neki és tovább csinálná sőt még rosszabbakat.
2015. nov. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én szólnék a páromnak, ha nem szólsz később jogosan lehet rád dühös, hogy tudtad és nem szóltál .es beszelnek utána a lánnyal, hogy véletlenül meglàttad a képeket.probald elmagyarazni, hogy ezt a fiúk simán lementik, tovább küldik. jogosan lesz rossz hírneve.es kesobbiekben ha lesz majd kapcsolata, és kiderul, ez elég kínos..

szóval próbáld megértetni, hogy ne küldjön soha ilyen képeket, senkinek. és nyugodtan meg lehet büntetni is, elvégre ti nevelitek, nem az anyja. elvenni a gépet és a telefonjàròl a netet lemondani.. hadd gondolkozzon kicsit.. mert ennek súlyos következményei lehetnek, tuti már rengeteg ember gépen ott ez a kép... ha egy kamasz fiú ilyet kap, rögtön küldi tovább.. szerintem ő se akarja, hogy egyszer ha felnő, legalábbis már benott a feje, utana ezek elokeruljenek...

de te ismered, te tudod milyen szoveggel tudsz rá hatni... pl ha színésznő szeretne lenni, akkor ha egyszer elokerulnek ilyen képek, a karrierje is ràmehet...

esetleg Amanda Todd esetet is felhozhatod neki, ő azért lett öngyilkos, mert nyilvánossagra kerultek ilyen képek rola, és nem tudta feldolgozni a szégyent, és a piszkalast, kinevetest... de olvass utána, hátha segít

2015. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!