Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szüleim nem akarják, hogy...

A szüleim nem akarják, hogy programozó legyek. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. A szüleim mindig piszkálnak azzal ,hogy semmi értelme nincs a számítógépes programozásnak, mert szerintük "azoknak a lusta, mihaszna embereknek való, akik nem képesek fizikai munkát végezni". Mit tehetnék ez ellen? Nagyon érdekel, mivel érdekes, sokrétű és igen hasznos.

2015. nov. 17. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azok a lusta, mihaszna emberek... mint a bátyám:D

Aki a napi 8 órás programozói melójával többet keres, mint az egész családod összes tagja együtt. (Nyugodtan hozzáadhatod az unokatesókat is, simán!) Üdvözlöm a szüleidet! :P

2015. nov. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, ha jól csinálod, remekül megélsz majd belőle. Egyetemre úgyis oda jelentkezel ahova akarsz. Ha a szüleid nem támogatnak akkor diákmunka, ha keményen tanulsz akkor jár majd ösztöndíj is. Megmagyarázni úgyse tudod nekik, az ilyen emberek csak annyit látnak, hogy aki szellemi munkát végez az nem dolgozik.
2015. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Értem, ezek a válaszok nagyon hasznosak voltak, köszönöm szépen!
2015. nov. 17. 19:32
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne ők döntsék el, mi leszel! Milyen suliba jársz? Remélem olyanba, ahol lehet érettségizni. Készülj csak szépen a programozásra, ahogy írták, sok pént lehet vele keresni, még diploma sem feltétlenül kell hozzá. Aztán ha esetleg nem tetszik, még mindig elmehetsz fát vágni, vagy rekeszeket pakolni.
2015. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon kevés színvonalas munka van, amivel ma a világ _bármely_ pontján megélsz! Ez ilyen. Nem olvastam olyan országról, még a szigorú vízumosok között sem, ahol ne lenne keresett szakma. Érdemes diplomát szerezni belőle, és jól csinálni. Ha érdekel, akkor pláne megéri, mert nagyon nagy benne a fejlődési lehetőség. Nekünk is van a családban programozó. A fizetése ijesztően magas, ez tény. 8 év gyakorlattal milla felett kap nettóban, Németországban dolgozik, de persze nem gond neki hazajárni, ugyebár.
2015. nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

1. Nem vitatkozol velük, mert nem érdemes, csak stressz van belöle.


2. Elvégzed a ginmáziumot és leérettségizel, a lehetö legjobb eredménnyel a szükséges tárgyakból.


3. Közben szabadidödben otthon meg sz iskolában annyi informatikai ismeretet szerzel, amennyit tudsz.


4. Érettségi után megfelelö helyre mégy továbbtanulni. Ott már aránylag hamar meg tudod keresni a megélhetésedhez szükséges összeget = nincs szükség a szülök támogatására.

2015. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
A férjem is programozó. Még nem volt meg a diplomája, de már kapott munkát. Ha ez a célod, tegyél meg érte mindent! Az öreg szüleid hálásak lesznek érte, amikor majd öregkorukra nem kell elgondolkodnod, hogy miből segíted őket, és ráadásul még szereted is csinálni. Kényszerből sem rossz döntés csinálni, de ha érzel hozzá kedvet, akkor meg pláne hülyeség nem tanulni! Adj bele mindent!
2015. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyon jól lehet vele keresni. Úgyhogy ha jót akarnak neked inkább támogatniuk kéne és örülni, hogy olyan terület iránt érdeklődsz, amit manapság nálunk is megfizetnek rendesen.

Én biztosan támogatnálak benne, ha az én gyerekem lennél.

Lehetséges, hogy ők nem látják át, hogy ez miről is szól, csak azt hogy ülsz a gép előtt és kattintgatsz.

Még korai az egyetem, de esetleg valami prospektust vagy valamit mutathatnál nekik erről a dologról, hogy ők is átlássák, hogy mi ez az egész.

2015. nov. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legjobb barátom programozó egy magáncégnél. 26 éves férfiként tudod mennyit keres? 3szor annyit mint én CNC-sként. Kicsit több mint 600.000 forintot.
2015. nov. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9-es: érdemes lenne bértárgyalnia, simán emelhetne még rajta! :)
2015. nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!