Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA vagy C elsajátítása...

JAVA vagy C elsajátítása egyszerűbb rövid időn belül?

Figyelt kérdés

Régebben (évekkel ezelőtt) jártasabb voltam PHP-ben, de az kikopott, nem foglalkoztam vele.


Most az érettségi miatt vált aktuálissá, s bár gondoltam rá, hogy 7 hónap szűkös a tanulásra szinte a nulláról, de ez így alakult.


Tehát C-t vagy Javát érdemes tanulnom, amivel rövid időn belül sikerülne egy emelt érettségi feladatot megcsinálnom? Az ismeretségi körömben megoszlanak a vélemények ezt illetően. Pythont inkább hanyagolnám.


Ha a válaszok túlnyomó része szerint felesleges és lehetetlen ennyi idő alatt, akkor inkább matekból teszek emeltet.



2015. nov. 12. 18:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy nemrég kezdtem el ismerkedni mindkettővel, és a C idáig messze egyszerűbbnek tűnik a Javához képest. De örülnék néhány hozzáértőbb véleménynek.
2015. nov. 12. 18:41
 2/15 Tengor ***** válasza:
Ha csak az érettségi a cél, akkor teljesen mindegy. Nem kell hozzá annyi tudás, hogy kiütközzön a bármelyik nyelv előnye v. hátránya.
2015. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az érettségi voltaképpen az ilyen irányultságú továbbtanulási tervek miatt cél (programtervező info).
2015. nov. 12. 18:46
 4/15 anonim ***** válasza:

Erettsegire Python<Java<C, de valoban csak nehany trukkot kell megtanulni a 100%-os feladathoz.


Szerintem ha hallottal mar a programozasrol es heti 3-4 orat vagy tobbet tudsz raszanni akkor batran nekivaghatsz, max pontosra meg lehet tanulni.

2015. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
Rövidtávon(érettségi) jobban jársz a C-vel, hosszú távon viszont C#, Java a jobb
2015. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#3-as hozzaszolasod nem olvastam, ebben az esetben ha a matektanulas elol venne el az idot, akkor inkabb matekot emeltezz:)


Proginfon sokkal nagyobb szukseged lesz a stabil matek emelt tudasra, programozni eleg lajtosan tudni, nullarol kezdik.

2015. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Magamat ismervén, túl fogom vállalni magam e téren. A matektanulás elől egyébként nem venné el az időt, januártól úgyis magántanárba fektetek matekból. Viszont programozás terén se akarok üres fejjel odaállítani.


Azért az emelt matektól picivel jobban tartanék, mint egy emelt informatikától... Legalábbis jelenleg.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. nov. 12. 18:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire minél magasabb szintű a nyelv, annál könnyebb.


A Python nagyságrendekkel a legkönnyebb, és a leggyorsabb fejleszteni benne, de ha szeretsz feleslegesen szívni a feladatokkal akkor én így állítanám sorba a választható nyelveket:


Python >> C# > Java > C++ > C


A listából szándékosan kihagytam a VB-t, a Pascalt és a Lazarust, mert szerintem azokat nem érdemes tanulni, az érettségizzen belőlük akiknek azt tanítják.

2015. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha csak ez a két opció van, akkor nyilván Java.


Ez a melyik hasznosabb pedig relatív. Matek emelt nyilván jól jön az egyetemen az alapokhoz. Mindenképp javasolt, még ha nem is érettségizel belőle emelt szinten. Prog emeltből pedig sokkal egyszerűbb jobbat írni és 1-2 tárgynál segít is. Egyébként 0-ról is fel lehet készülni pár hét alatt az emelt infó érettségire.

2015. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden vagyok programtervező informatikán, és itt nem igazán a matek, hanem a számítástudományi tárgyak a mumusok.


Konkrét matek:

> Kalkulus 1, Kalkulus 2 - Analízis tárgyak (határérték, deriválás, integrálás, sorok, stb)

> Diszktrét Matematika (ítéletkalkulus, gráfok, modulus, komplex számok, polinomok, kódolás, stb)

> Sztochasztika (valószínűség számítás, statisztika)


Számítástudományi:

> Formális nyelvek

> Logika

> Bonyolultságelmélet

> Közelítő és szimbolikus számítások

> Operációkutatás (Optimalizálás)


Konkrét nyelvek sorban: C, Java, C++, Assembly

1 kurzus: Smalltalk, Haskell, Prolog, Occam (programozási nyelvek c. alatt fut)

1 kurzus: XML, C#, JavaGUI (alkalmazás fejlesztés c. alatt fut)


Egyéb:

> Adatbázis 1 (MySQL: lényegében a PHP-t meg tanuld meg magadtól, mert beadandót abban kell :D)

> Adatbázis 2 (Oracle: PL/SQL hajrá :D)

> stb


Persze az már más kérdés, hogy te mivel akarsz foglalkozni. PHP? C#? Mindenkinek meg van a maga hóbortja.

Persze C# a .NET miatt, csak Windows rendszereken jó, de annak is van korlátja. Pl.: szerver alkalmazást nem nagyon fogsz írni C#-al, kivéve, ha van pénz Windows Szerver licencre. De ~95-90%-ban a szervereken Linux megy, mert ingyenes, nyitott és lehet spórolni. :)

Java-t is sok cég használja üzleti szoftverekben. Pl.: Nem egy könyvelő programot láttam már Java-ban. Végtére is: Ha 1x megírták, csak a JVM-et kell csereberélgetni, attól függően, min akarod futtatni.

C/C++ al szintúgy másban tudod kihasználni az előnyöket.


Melyiket érdemes megtanulni? :D

ÖSSZESET!!!


Miért?

Mert, nagyobb lesz a választási lehetőség egy feladat megoldására.


De még is... Melyiket tanuljam meg legjobban?

Ez majd eldől akkor, ha felvettek egy munkahelyre és ott mit kell használni.

2015. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!