Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mit szólnátok ha 15...

Szülők, mit szólnátok ha 15 éves lányotokon megéreznétek a cigit?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és NEM cigizek, de pár osztálytársam igen és miközben beszélgetünk gyakran rágyújtanak így rám jön a cigi szag és érzödik a ruhámon. Én már másodjára érzem magamon de remélem anya nem vette észre, bár tudja hogy pár osztálytársam cigizik.

Szülők, ti mit szólnátok?


2015. nov. 17. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Én semmit nem mondanék. 15 évesen én már nem szólnék bele a lányom döntéseibe. Akkor sem, ha dohányzik és akkor sem, ha nem. Hiszem, hogy ennyi idő elég ahhoz, hogy átadjak annyi tudást, amennyi szükséges ahhoz, hogy döntéseket hozzon és felelősséget vállaljon értük. Ha dohányozni fog, akkor azért is vállalja majd a felelősséget. Én nem veszek neki, ez igaz. Ha megoldja és szívja, szíve joga. Az ő tüdeje, az ő teste, az ő hibája, és majd ő viseli a következményeit is. Ennyi. De ezt tudatosítom is a gyerekeimben. Nem lehet örökké azzal takarózni, hogy még kicsi hozzá, hogy döntsön. Dehogy az! N31
2015. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
En nem vagyok szulo,, De en 14 vagyok es nekunk is cigiznek az osztalyba .De anyam bizik bennem hogy en nem.
2015. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokadjára érezném rajta, akkor megkérdezném, hogy cigizik-e és ha igen, akkor miért teszi? Persze nem támadóan. Úgyis tudom, ha őszintén felel, és ha a haverjai cigiznek, akkor ők cigiznek. Ez esetben elmondanám, hogy egészségtelennek tartom a dolgot és remélem ő nem fog rászokni, mert ha egyszer valaki rákap, akkor nagyon nehéz leszokni róla.
2015. nov. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon utálom a szagát, attól is a falra mászok, ha mellettem rágyújtanak. Szóval tuti, hogy megérezném elsőre, nyilván rá is kérdeznék, hogy mitől ilyen cigi szagú a ruhája? Én őszinte ember vagyok, sosem hazudok, úgyhogy remélem a gyerekemet is sikerül arra nevelnem, hogy ne féljen igazat mondani. Ha megmondaná, hogy az osztálytársai csinálják, akkor megmondanám, hogy örülök, hogy ő nem, és azt is, hogy a passzív dohányzás is veszélyes. Aztán mindenki menne a dolgára. Ha dohányozna, elmesélném neki, hogy a nagybátyám tüdőrákban halt meg, és milyen borzalmas szenvedéssel jár, amire senki se vágyik.
2015. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom hogy lehetne megérezni a cigit ha melletted szívják.
2015. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ilyenkor kell először beszélni a dohányzásról, sem a halott rokonokról, sem a passzív formáról. 15 évesen már tudnia kell ezeket, hogy felelősségteljes döntést hozhasson. Mert a szülő hiába mondja otthon, hogy enyje-benje, a gyerek egyedül dönt, akkor, amikor senki nem áll mellette és felette.
2015. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felette nem lehet állni.
2015. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem ilyen korba próbálják ki a legtöbben, azzal még nincs is baj ha kipróbálja..

de Van különbség a szag között hogy te cigizel, vagy csak rád megy valamennyi füst. Ha te is szívod érződik az arcodon, a kezeden, a hajadon, és a ruhádon is jobban. Tehát szerintem meg lehet különböztetni

2015. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár én még nem vagyok szülő, de csak édesanyám példáját követném. Én is 15 voltam, amikor "lebuktam előtte a cigivel" és azt mondta, hogy az én dolgom, de nem örül neki. Úgyhogy semmiképp sem fújnám fel nagyon az ügyet.

Amúgy pedig ha nem dohányzol, nincs miért félned. Ha jó a viszonyod anyukáddal el fogja neked hinni. Másrészt meg, kérd meg őt, hogy szagolja meg a kezed - egy dohányos kezén még hosszú órákig érződik a cigaretta szaga.

2015. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet legalábbis egy dologban.15 év alatt ki kell tudni építeni egy olyan kapcsolatot a saját gyerekeddel hogy a társa is de a szülője is legyél egyben.Tehát példaképe is legyél és hallgasson is rád!Ha mégis elkezd cigizni ne felejtsük el hogy mi mikor gyújtottunk rá elősször.Középsuli...15 évesen...Ennyi!Durváskodni nem érdemes szerintem csak rosszabb!!!
2015. nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!