Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves gyereknél ez normális?

16 éves gyereknél ez normális?

Figyelt kérdés
Ha egy 16 éves egyetlen féle ételt sem tud megcsinálni, amit megeszik, nem takarít, nem tud egy mosást betenni, stb, általában a szülei hozzák-viszik, de párszor egy héten egyedül megy, viszont kitűnően tanul? Ilyenek a mai 16 évesek?
2015. dec. 4. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Nem....ilyenek azok akiket a szülei csak kitoltak és nem foglalkoztak vele eleget sem kicsinek sem most.
2015. dec. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Van ilyen is, igen. Az én anyám is így nevelt engem. Mindent megcsinált, nem volt semmi amit nekem kellett volna. Az én gyerekem 12, neki vannak feladatai itthon és érdeklődik a főzés iránt is.
2015. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyenek nem fogják sokra vinnin
2015. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem normális. Az ha nem akarna segíteni, az még egész normális lenne, kamaszkori lázadás velejárója, de az, hogy nem is tudja, hogy kell mindezt csinálni, az csak a szüleit minősíti.
2015. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Valahogy nálunk otthon így volt h nekem nem kellett csinálnom semmit. Főleg a kamasz korban szerintem sokan inkább távolodnak a szülőktől, nem állnak oda hogy na én most főzni akarok, meg idejük sincs, én pl. nagyon erős gimibe jártam, hétköznap 5 perc időm nem lett volna főzni, max hétvégén egy kevés meg persze nyári szünetben.

Ez egyébként szerintem nem a gyerek hibája hanem a szülőé is.

32N

2015. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 klopusz ***** válasza:
100%

Én is felnőtt fejjel tanultam meg főzni, mert anyukám nem szerette, ha a lába alatt voltam a konyhában. Mondjuk a portörlés az én feladatom volt.


Nagylányom is olyan, mint amit a kérdésedben írtál, bár ő már 18. Tudom, ez valahol az én hibám, nem kényszerítettem rá dolgokra, ő meg nem érdeklődött irántuk. A szobája kiporszívózása az ő dolga, ezen kívül más nem.

Hosszú évek óta nincs munkahelyem, itthon vagyok, belefér hát, hogy kitakarítsak, amíg a gyerekek suliban vannak.

Igaz, két kisebb csemetém szívesen részt vesz a konyhai munkákban, "önként és dalolva", egyszerűen azért, mert érdekli őket.

2015. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!