Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Belefér ez még 5 éves gyerekné...

Belefér ez még 5 éves gyereknél, vagy egyáltalán nem normális dolog?

Figyelt kérdés
Kisfiam egyszerűen képtelen megjegyezni a napszakokat és a főbb étkezések neveit. Harmadszori elismétlés után is hiába kérdezem, hogy "na kicsim, mit is eszünk, amikor már lemegy a nap?" - vagy hogy most mit ettünk, arra az a válasz, hogy "túrós tésztát", illetve a "reggel mit szoktunk enni"-re pl. közölte, hogy "vacsorát"...erősen beszédhibás, de 5 éves kor alatt nem vállalta sem a beszédjavító, sem a logopédus, azt mondták, ráér - én meg kétségbe vagyok esve, mert szerintem az extrán megkésett beszédfejlődés miatt értelmileg nem ott van, ahol lennie kéne. :-(
2015. jan. 29. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Ez 5 éves korban már gond. Igen, kellene már tudnia. Kellene a napokat is tudnia és elsorolnia. Ráadásul, ha megkérdezik, hogy milyen nap van ma, akkor pontos választ kellene adnia.


Nem tudom, hogy milyen "orvosokhoz" vitted eddig a gyermeked, de én nem nevezném őket annak. Gondolom az oviban is van logopédus, stb. Lemerem fogadni, hogy ő volt az egyik, aki azt mondta neked, hogy ezzel még nem kell foglalkozni.

Keres egy normális (akár magán) logopédust és vidd el hozzá a gyermeked.


A mi ovinkba, ahová a lányom jár (kiscsoportos még) már az első perctől foglalkozik a logopédus, pszichológus a gyerekekkel.

Utóbbinak alapvető dolga, de a logopédusnak papíron csak a nagycsoportos gyerekekkel kell(ene) foglalkoznia. Mégis, akinél problémát tapasztal, annak szüleivel közösen döntenek a gyermek "sorsáról", hogy kezelje-e, elkezdje, vagy várjanak még. Elmondja őszintén, hogy ő mit tapasztal, mi a hátránya, lehet-e előnye, stb.. Mondjuk én még nem hallottam olyan szülőről, aki visszautasította volna a gyermekének a fejlődését szolgáló foglalkozásokat.


Ha erősen beszédhibás, akkor az iskolában nagyon sok problémája lesz. Az is lehet, hogy ez kifog hatni a betűk - számok megtanulására és annak helyes használatára.


Én a helyedben, már ma időpontot kérnék egy olyan orvoshoz, aki komolyan is vesz titeket.

2015. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A 6,5 éves elsős lányom (aki többek között magyarból is külön dicséretet kapott félévkor) össze szokta keverni a napszakokat, meg hogy mikor van ebéd, vacsora, stb., pedig nagyon gazdag a szókincse, az átlagosnál tájékozottabb.


Nem érzem úgy, hogy visszamaradott lenne.


De ha erősen beszédhibás (bár kinek mit jelenet, hogy "erősen"), akkor vidd másik dokihoz.

Úgyhogy azért nem biztos, hogy értelmi problémája lenne. Légyszi, ne beszéld be a gyerekedbe, hogy el van maradva szellemileg, mert majd ő is úgy áll saját magához, aztán nézhetsz.

2015. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Mindenképp megmutatom szakembernek, de hála Neked, második, abbahagyom a bőgést.
2015. jan. 29. 14:57
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagycsoportos gyerekek 3/4-e simán keveri. Arról meg pláne fogalma sincs a többségnek, hogy mikor milyen nap van.
2015. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5,5 éves a fiam,nagyon értelmes,hatalmas a szókincse, 1,5 évesen folyékonyan beszélt.DE.Állandóan keveri az étkezéseket.Ha megkérdezem az oviban,hogy mi volt az ebéd,az uzsonnát mondja.Ha úgy kérdezem,hogy főtt étel,akkor megmondja.A Kresztfiam is ilyen hat évesen,sőt nála sokáig mindig csak krumpli volt a kaja az oviban.

Szerintem ezt az ennyi idős gyerekek még keverik

2015. jan. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
:-)
2015. jan. 29. 17:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, az enyem hat mult, megis keveri 😊

Szinten ertelmes, fog az agya, mint a borotva, mindig o szerepel a legtobbet, mert megjegyzi a hosszu verseket, sug a tobbinek, negy evesen ilyenekkel allt elo, hogy "velemenyem szerint", difer teszten a legjobbat nyujtotta.

De allandoan osszekeveri, h tegnap-holnap, nala is zavar van, hogy ebed vagy uzsonna, majd megtanulja.

Nem lattam meg felnottet, aki nem tudta volna 😃

Olvastam, h megkesett a beszede a tiednek, nalunk a nagymozgasok kestek, Devenyre jartunk sokaig, es az artikulaciojan ez latszik is, 7 betut kellett korrigalni neki, ezert is nem ment iskolaba tavaly.

Ne aggodj, osszeszedi magat a te fiad is. 😊

2015. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

eyém nem keveri, simán ebédnek nevezi mindet :D kivétel a reggelt, mert az a "kedvence" :)

napszakokat tudja.


egyébkét tudom ajánlani, hogy csinálj napirendi kártyát. nekünk azt mondták az a legjobb ha a napszaknak megfelelő legtipikusabb dolgokat lefényképezzük és úgy tesszük fel a falra sorba.

tehát lefényképezed ahogy az ágyba nyújtózik, majd reggeli közben, majd mikor indultok oviba, ott is....

ezeket sorba felteszed a falra vagy egy kis füzetbe beragasztod és sokszor átnyálazzátok. szeretik magukat nézegetni fényképen, a sorrend miatt könnyebb lesz megjegyeznie, vizualizálja benne, neked csak mondanod kell hozzá, hogy reggel... pár nap múlva meg már majd ő mondja :)

2015. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tökély! Köszönöm!
2015. jan. 30. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!