Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Ti engednétek, hogy a...

Szülők, Ti engednétek, hogy a fiatok gázpisztolyt viselhessen, ha olyan környékre megy?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem, élesből átalakítottra gondolt, ami legalább 65-nél kezdődik igaz határ olyan 300 ezer ft-nél van. Csak egy 60 ezres élesből átalakított PA 63-masra gondolt, tisztítaná, takarítaná. Szereti a magyar törit ezért akar FÉG pisztolyt. Utána amint meglenne kiváltaná a rendőrségin a viselésit is egy 2 hét után megjön a fegyverviselési kártyája és hordhatja is. Meg begyakorolná a használatát, biztosító lenyom és ravasz meghúz, utána vagy 3 db gázspré hatóanyagot lőne a támadójára, vagy aki ki akarta rabolni. Kis tiszti fegyver a FÉG PA 63 ,csak fél kg, könnyű hordani rejteni is. Igaz asszem csak 7-es tárkapacitása van, de egy lövés legörnyeszt valaki akkor minek több. Nem vagánykodna vele.
2016. jan. 8. 22:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Meg a másik amit írtam írtam csak fél kig, nem egy hadipisztoly, ellenben a FÉG Parabellum modelljeivel szemben, azok 1,2 kg, és eléggé nagyok, 14 töltény fér azokba már.
2016. jan. 8. 22:05
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján te olyan 14-16 éves lehetsz, így határozottan nemet mondanék. Az egy dolog, hogy ennyi mindent tudsz a fegyverekről, de a törvényről nem sokat tudsz.

Ha mondjuk engedélyezett a viselése akkor is mi a garancia arra, hogy nem tépik ki a kezedből, és nem fordítják ellened?

Ha meg akarod magad védeni, akkor tanulj önvédelmet.

2016. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem. 99 %, hogy ellened fordítanák éles helyzetben. Ezt mutatja azon országok statisztikája is, ahol valódi lőfegyvert is lehet tartani önvédelemre.

Hordj paprikaspray-t, járj önvédelemre - ez utóbbi valós biztonságérzetet ad, nem hamisat, mint egy gázpisztoly hurcolása.

2016. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Azért írtam így ,mert elég fáradt vagyok ,ma sokat dolgoztam.


Amúgy írtad, tanuljak önvédelmet, nem tudom, Te mit csinálnál ,ha egy 100 kg-s kemény gyerek kötne beléd, de meg vékony lennél.


Amúgy nem tudom, mire értetted ki csavarják a kezedből, nem mindenki rambo az utcán, hogy előkapod azt verik is ki a kezedből, hátad mögött kibiztosítod, gyorsan előkapod és lősz is, ez 1-2 mp, a támadó nem tud ilyen gyorsan reagálni.

Akivel beszéltem, annak ez bevált, ez a taktika.



De tudok a törvényekről, ha használod jogtalan támadáskor akkor nem büntetnek érte. Lásd a pénzedet akarják ,nem kell figyelmeztető lövés sem, mehet a paprika az arcába. Utána meg nyúlcipő, és nincs bejelentési kötelezettségem, arra értem a fegyverhasználatra. Ezt ügyvédet, és egy vadászboltost is kérdeztem-e felől.

2016. jan. 8. 22:30
 5/29 anonim ***** válasza:

Pont arról szól babám az önvédelmi tanfolyam, hogy hogyan védd meg magad nálad háromszor-négyszer akkora fickóktól.

Pont ennek megfelelő fogásokat tanítanak, amivel nem csak egy vézna kisfiú, de egy gyenge nő is le tudja szerelni olyannyira a támadót, hogy el tudjon iszkolni.


De te puffogtass inkább, nyilván könnyebb a megfélemlítés eszközével élni, mint valós tudást szerezni. Max. meglepődsz ha az arányosság elvének alkalmazásával téged csuknak le.


Egyébként marhaság a kérdés. 18 év alattiként nem kaphatsz fegyvertartási engedélyt. Afölött pedig a szüleid engedélye nem kell. Maximum kiraknak, ha az elveitek ütköznek.

2016. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd már abba, hogy folyamatosan ilyenekt kérdezel. Elmebeteg vagy, kérdező?
2016. jan. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Nő vagyok. 164 cm és 52 kiló. 2 éve megtámadtak. Egy nagy darab majdnem 100 kilós cigány férfi akart megerőszakolni. Ő nem tudta azt amit én igen. Azt, hogy évek óta járok önvédelmet tanulni, és azon az estén amikor elkapott, a félelem, és az adrenalin hatására, szinte minden eszembe jutott amit éveken át magabiztosan tanultam, gyakoroltam. Megtudtam magam védeni, sőt olyan jól, hogy volt időm elszaladni, szólni a rendőröknek akik pár utcával lejjebb el is kapták. Tagadni sem tudta, mert ömlött a vér az orrából.

Ha egy ember támad meg, akkor megtudod magad védeni ha van kelő önvédelmi tudásod. 2-3-4 ember támad meg, akkor te hiába kapod elő a pisztolyt, elkapnak, és ellened fordítják.. Még mindig jobb ha ebben az esetben is a leghangosabbat lebénítod, és szaladsz. Ha elvették a fegyveredet, te már nem szaladsz sehová

Szóval nekem ne gyere, hogy "jaj, hogy védjem meg magam" mert csak akarni kell.

Fegyvert gyerek kezébe nem adunk, és olyan felelőtlenek kezébe sem akik azt hiszik, csak előkapom, és már lövök is. Ez önbíráskodás..

2016. jan. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Nem. Akármilyen szívszaggató pöfékelést is írsz körítésnek. Nem. "Olyan környékre" meg nem kell menni.
2016. jan. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

1. Nem feltétlenül a szülőnek kell engedni, hanem a hatóságnak és apám, ha nem vagy 18, akkor nincs az a hatóság, aki ezt engedélyezni fogja.

2. De ha rajtam, mint szülőn múlna, akkor sem!

Én nő vagyok, 158 cm magas, vagyis picike, nem vagyok nagy darab, vagyis könnyű célpont lennék, ha meg akarnának támadni. Ettől függetlenül nem hordanék gázpisztolyt magamnál.

Ha majd elmúlsz 18, akkor azt teszel, amit akarsz, de amíg nem vagy 18 és a törvény értelmében még nem bírsz teljes felelősséggel, addig nem.

Ja, meg nem kicsit járnál rosszul, ha te ott villognál 16 évesen egy gázpisztollyal, a támadód meg mondjuk lelőne éles fegyverrel, mert ő volt a gyorsabb...

2016. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Akinél illegális éles fegyver van, az komoly ember és nem fog kötözködni. Nem kockáztad meg ,legalább 3 év börtönt. Akinél legális van, az nem fog kötözködni, kb 100 embernek van éles lőfegyverre viselési engedélye. Az maffiózó aki ilyet visel, komoly pénzekben utazik.

Az utcai kötözködők, a bűnözők legalja lopással stb foglalkoznak, kizárt ,hogy fegyverük is lenne.



A másik, arányosság elvét túl lehet lépni.Meg ha előkap egy kést, te meg lelövöd, akkor is, van egy olyan ,hogy aki ijedségből vagy hirtelen felindulásból követ el ilyet, akkor meg a büntetésed korlátlanul enyhíthető. Ez jó pont a bíróságon, ijedségből lövöd le.



Szeretem azokat akik nem értenek hozzá, de okoskodnak-e felől.

2016. jan. 9. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!