Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tudnátok ajánlani Budapesten...

Tudnátok ajánlani Budapesten aránylag elfogadható áron jó gyermekpszichológust?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és alvászavarban szenvedek. Elég összetett dolog, nagyon stresszelek mindenen, így más tüneteim is vannak, folytonos kézizzadás, mindennapi hasmenés, gyakori fejfájás. Már több mint egy éve ezekkel a problémákkal szenvedek és kb. fél éve járok iskolapszichológushoz. A szüleimnek nincs olyan anyagi háttere,hogy kifizethessék azokat a gyermekpszichológusokat akiket, a neten lehet találni és egy óráért elkérnek 6-8 ezer Ft-ot. Ezért tűnt jó megoldásnak az iskolapszichológus. Azonban sajnos mégsem vált be, már 2-nél is voltam, ám nagyon látszik,hogy egyikőjüket sem érdeklem, nem figyelnek rám, és a legtöbbször olyanokat akarnak rám erőszakolni,hogy azért tanulok sokat és vagyok jó tanuló mert nincs egyéniségem. Szerintem ez nem normális és egy hatalmas baromság. Az én problémáim azonban úgy gondolom nem olyanok, amiket nem kéne komolyan venni. Kérlek segítsetek egy olyan pszichológust találni,aki megfizethető, de tud nekem megfelelőképpen segíteni. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget :)

2016. jan. 14. 10:01
1 2
 1/15 anonim válasza:

Kb minden pszichológus ilyen áron dolgozik, 5-8 ezer / 45-50 perc.

Itt nézz körül: [link] de a legolcsóbb amit találtam az 5 ezer.

2016. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én tudok jó pszichológust, de nem Budapesten, hanem Székesfehérváron, amúgy meg rengeteg családsegítő van a helyi önkormányzatnál és ott is tudnak ajánlani, hogy melyik válik be az a szülő egyéniségétől is függ, mert gondolom a pszichológussal a gyerek érdekében összedolgozik. Van valami konkrét problémád, ami zavar és még nem fogalmaztad meg, amiért nem tudod nyugodtan letenni azt a napot, nem zártál le valamit, nyomaszt valami, azért nem alszol jól. Találhatsz persze olyan elfoglaltságot, ami elaltat, olvasol egy könvet, ami megnyugtatja a lelkedet, beszélgetsz a szüleiddel, megkéred anyukádat, hogy olvasson neked, vagy mesljen, üljön oda az ágyad mellé, vagy hallgass zenét, ami elandalít, találj magadnak egy csatornát a rádión, ami közel áll hozzád szellemiségben, dumáljál sokat a barátnőiddel, barátaiddal és ne hagyjátok haraggal befejezni a napot, akkor azok az események megnyugtatnak majd, nem kell a tudat alatti nyomasztó valamit elpvennie az agyadnak, mert vannak kellemes, kedves dolgok, melyek pozitív megerősítéssel szolgálnak, szeretnek, van beszélgetőpartnered, meghallgatnak figyelnek rád, és viszont, szeretsz, meghallgatsz, vannak emberi kapcsolataid és az életed pozitív visszacsatolásokat ad. Menjél olyan rendezvényekre, amelyek valahogy kilendítenek a problémákból, járjál koncertekre, kiállításokra, vagy foglalkozzál nyomatékosabban olyan dolgokkal, melyekben jó vagy. Ha még ennyi minden sem elég és a nyomasztó dolog esetleg halálfélelem, azt gondolod beteg vagy, vagy félsz valamelyik tanártól, tantárgytól, valamelyik osztálytársadtól, akkor mindig keresd meg magadban a hibét, biztos te rontottad el, te voltál a hibás, te nem léptél jól, neked kell változtatni, ha mégse, próbáld meg kijavítani, ha nem sikerül, akkor bele kell nyugodni, hogy azzal az egy emberrel nem jó a kapcsolatotok, rossz, ne keresd a társaságét és a továbbiakban ne magadat ostorozd, ha túl szebetűnő a probllémád és a fejfájásod elhatalmasodik, akkor szakemberhez kell fordulni, szemorvoshoz, lehet, hogy szervi baja van, a szüleiddel milyen a kapcsolatod, hogyan állsz hozzájuk, elismernek, vagy gorombák veled, esetleg te vagy goromba velük, vagy a nagymamáddal milyen a kapcsolatod, az édesanyádnak milyen a nagymamáddal a kapcsolata, és az apukáddal és a nagypapáddal. Ha még ez után sem múlt el a fejfájásod, hogy mikroszkóp alá tetted az életedet, akkor egy komolyabb párbeszédet javaslok, de nem erőltetetten, hanem gyengéden, ha a körülötted lévő emberekkel nem megy, akkor történetesen egy pszichológussal, nincsen lelkiismeretfurdallásod, esetleg anyukáddal, apukáddal szemben, vagy a testvéreddel szemben? Nem bátottad meg, nem kell örökösen hazudnod valamelyiknek, valaki más érdekében, nem zsarol senki érzelmileg? Gondolkozz el, mert a jövőben majd sok olyan problémával szembekerülhetsz, ha a hátsó polcon lévő rengeteg sok problémát nem zárod rövire, melyek megoldatlanok maradnak, holott minden megoldható.
2016. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
szukszükös képek
2016. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
de egyébként a mi gyerekünkkel is volt baj, mert állandóan rágta a körmét még most előfordul, holott már igazán nagy és szerintem szép kislány, csinos alakja van, szép az arca és sokat olvas, amitől igazán kialakulhatna az egyénisége, van egy hasonló kislány, akihez mindig hasonlítják, nagyon jó barátnők, sokat beszélgetnek, rengeteg közös programjuk van, és neki is hasonlóan csinos az alakja, mindig a tükörben nézegetik egymást, nagyon édesek, csak az a másik kislány nem rágja a körmét
2016. jan. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, főleg az első két válaszolónak. :)
2016. jan. 14. 12:22
 6/15 anonim ***** válasza:
igen az gyerekpszichológia volt, nincs is mit
2016. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
lefotóztam az egyik vetélytársam orrát, nagyon szép és fitos orra van
2016. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
azért nem mindig benned van a hiba
2016. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de szinte az összes tini valami lelki problémával küzd, és akkor mind mehetne pszichológushoz. Ez ilyen modern kori divat, és tényleg iszonyú drága.


Én anyuka vagyok, a kislányomnak kerestem pszichológust (ő adhds-s). Én 5000 ft-ért találtam neki, de nem mondta el, hogy mi történt az órán, és a szülői konzultációért már 8000-et kért el, ahol voltaképp elmondta, hogy azért szorong a gyerekem, mert én egy borzalmas anya vagyok, aki nem törődik a gyerekével, és rossz a házasságom is, és menjek párterápiára is, mert az is nagyon kell. Kedvezményesen 15.000 ft-ért megszámítja. Tehát a családi terápia heti 20.000 ft. Vissza is kérdeztem, hogy most ez komoly? Mire ő

-Önnek kell eldöntenie, hogy mi a fontos.

Hát én azért nem fizetek ennyi pénzt, hogy folyamatosan azt hallgassam, hogy mindent rosszul csinálok.

(Eredetileg az iskolai kudarcok miatt vittem a gyereket, de kiderült, hogy még az is az én hibám, hogy sok a mateklecke.)

Szóval őszintén nekem az a véleményem, hogy nem akarnak ők segíteni, hanem inkább csak lehúzzák az embert.

Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor esetleg a helyi Nevelési Tanácsadóban érdeklődj, vagy a gyerekpszichiátrián is vannak ingyenes csoportok. Én most ilyenre hordom a lányomat, és itt még nem hangzott el az, hogy minden az én hibám.

Járok szülőcsoportba is, de itt is igazából csak elmondjuk, hogy mi az, ami minket bánt, a pszichológus meg hümmög meg bólogat. Őszintén, ha fizetni kéne érte, nem jönnék ide sem. Jó, hogy kibeszélem magam, de ennyi.

Szóval szerintem is inkább keress valakit, akiben megbízol, rokon, barát, és neki öntsd ki a szíved. Egy csomó önsegítő könyvet is lehet kapni, ezek is jók tudnak lenni. Pl. Paul Hauck: Mélyponton.

Egyébként abban is igazad van, hogy betanult kliséket mondogatnak, ami nem is biztos, hogy mindenkire igaz. Pl nálam

-nem játszik anyuka eleget a gyerekkel

-hordja sportolni

stb.

Amiről persze mind tudom, hogy igaz, de ha egyszer idő hiányában nem tudjuk megoldani, akkor nekem ne is mondogassa, mert nekem is csak 24 óra egy nap.

Egyébként a pszichológust valóban nem érdekled. Csak egy munka vagy neki.

A kedvencem,amikor a mondat közepén félbeszakít

-Sajnos lejárt az idő, 8000 ft lesz.

Esetleg még a kineziológiát kipróbálhatod. Az nem olyan drága. Én nem hiszek benne igazán, de találtam egy nagyon jót, aki főállásban fogyatékos gyerekekkel foglalkozik, és ezért nekem ő nagyon sokat tud segíteni. És 3 órát voltam nála, és csak 1500 ft-ot számolt fel.

Nem zavart ki,mert lejárt az idő.

Bár ez is Székesfehérvár, szóval inkább az otthonod környékén nézz körül. De az is attól függ, hogy az adott személy milyen. A kineziológia maga nem annyira győzött meg.

2016. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én jártam pszichológushoz egy időben, de már felnőttként, kettőhöz is, de olyan volt, mint halottnak a csók, semmit nem ért, pedig nincsenek averzióim a pszichológusokkal szemben, szerintem ők is emberek, nekik is van szívük, az a helyzet, hogy nem tudja ő se megváltani a világot, irányelveket tud adni, de, ha van valahol valamilyen ellenszél és éppen gödörben vagy, akkor nem arról fog szólni az egész, hogy te visszataláljál magadhoz, hanem arról, hogy kinek van igaza, anyukádnak, a nagyinak, a szomszéd néninek, a pszichológusnak, annak a lánynak akinek bejött a pszichológia, vagy annak akinek nem jött be, a tévéműsorban a csúnya pasinak, akiért döglenek a nők, amióta megnősült, vagy a szépnek, akinek állandóan az intelligenciáját, meg a humorérzékét leckéztetik, szóval hogy ki van melletted ilyen faramuci helyzetben, az akinek megengedik, hogy szerethessed, hogy szerethessen, éppen ezért szokott házassági menekülésbe fulladni az egész, a végén pedig magára marad az ember felnőtt korára, mert azt tanulta meg, hogy igazat kell adni valakinek és kész, te ne azt tanuld meg szerintem
2016. jan. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!