Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valami baj velem? Vagy...

Van valami baj velem? Vagy szimplán ilyen vagyok?

Figyelt kérdés

Hát sziasztok

14 éves lány vagyok és azt szeretném kérdezni hogy szerintetek normális az hogy sokat gondolkodok olyan dolgokon hogy hogy tudnék segíteni ilyen szeretet hiányos embereknek ? Azért kérdezem mert egyetlen ismerősöm sem ilyen és ezért kicsit furának érzem magam :(

Van egy barátnőm aki ilyen szeretethiányos és szerintem van valami pszichés betegsége is,és akárhányszor megbánt mindig megbocsátok neki mert tudom hogy nincs neki senkije :( Pedig tudom hogy nem kéne de mindig megbocsátok..És úgymond vonzanak az ilyen emberek vagy nem tudom hogy mondjam mert tudom hogy segíthetnék nekik :( Normáális vagyok vagy van valami baj velem?

Köszi a válaszokat <3 :S


2016. márc. 29. 16:30
 1/10 anonim válasza:
100%
Semmi baj veled, ha valóban így gondolod válassz ilyen szakmát, amiben emberekkel foglalkozhatsz. :)
2016. márc. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Hát először pszichológus szerettem volna lenni,de erről már lemondtam..

Az a durva,hogy néha már lelkiismeret furdalásom van ha nem "segítek" úgymond valakinek..

És már többször is elhatároztam,hogy nem bocsátok meg ennek a bizonyos lánynak de valahogy nem megy :(

És ilyenkor egyszerre hülyének is érzem magam és gondolkodok hogy : miért is bocsátok meg neki? de valahogy nem tudok rá haragudni akármit tesz :(

Pedig alapvetően elég haragtartó személy vagyok..legalábbis ezt mondják :D

Kszönöm a gyors választ <3

2016. márc. 29. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az empátia alapvetően a legemberibb tulajdonság, így az, ha valakit tudsz „egészében” nézni, és meglátni a tettei mögött a sérülést, amiből adódnak, amiről nem tehet, az szuper dolog.

Jó sok embertársunkra ráférne, hogy jobban át tudja érezni mások sorsát – ahogy egyébként az önismeret is. Írod, hogy nincs más az ismeretségi körödben, aki hozzád hasonlóan gondolkodna. Nos, ez lehet általános társadalmi probléma (jó kis individualista, a másik eltiprását éltető környezetben élünk), de valószínűbb az, hogy a kortársaid, a tizenévesek életkorukból adódóan „önzők”, hiszen pont abban a korban vagytok, amikor a legfontosabb, hogy megismerjétek magatokat (leváljatok a szülőkről, blablabla).


Segíteni másokon szép dolog, de baromi nehéz lehet egy életen át ilyen segítő szakmát végezni. Ha érdekel a pszichológia, akkor olvasgass önismereti témában, és próbáld kideríteni magadról, valóban azt akarod-e, amit leírtál, és hogy miért.


Azt gondolom egyébként, hogy úgy 20 év múlva rá fogsz jönni, hogy sokkal több „szeretethiányos” ember van körülötted, mint gondolnád. Csak éppen a legtöbben igyekeznek elnyomni a sérüléseiket (pl. a Fb-on arról posztolgatással, hogy ők valójában mennnyire boldogok).


Miért nem akarsz már pszichológus lenni egyébként?

2016. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mindig mindenkinek segíteni akarsz akkor a környezetedben lévő emberek ki fognak használni.
2016. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólónak némileg igaza van, vigyázni kell, hogy az embert ne haszánálják ki.

Nézd meg az alábbi videót az engeriavámpírokról, tanulságos lehet:


https://www.youtube.com/watch?v=UkYEvs1nI7g

2016. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát sajnos nekem is kellett járnom és nem jó tapasztalataim vannak róla :(


Utolsó: sajnos igen,tudom hogy azt teszik..és aztán vissza jönnek hozzám bocsánatot kérnek és minden kezdődik újból :(

És tudom hogy jó dolog ez de néha akkora hülyének érzem magam..hogy mindig mindent lenyelek és ezért kihasználható vagyok :( De ha meg nem foglalkozok ezekkel az emberekkel akkor lelkiismeret furdalásom van,mert tudom hogy senki más sem teszi meg..sok olyan ember van a környezetemben akik vagy nevelőszülőnél vannak,vagy olyan családban ahol senkinek se fontosak

Pedig nekem "nagyjából" jó életem volt..már amikor anyum nem kórházban volt és amikor nagyjából túlléptem azon hogy nem kellek sem az apámnak sem a nagyanyámnak..:(

2016. márc. 29. 19:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videót,megnézem :) <3
2016. márc. 29. 19:34
 8/10 anonim válasza:

szerintem nagyon rendes lehetsz ezek alapjan. am ha ilyen szeretethianyos embereket partfogolsz akkor figyelj arra h ha vmiben nem volt igazuk akkor mond el nekik h miert de persze turelmesen mert te lehet h ilyen empatikus vagy de masok nem biztos h igy reagalnak a problemaikra es toluk nagy pofonokat kaphatnak.

amugy szerintem minden ok veled

2016. márc. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Hát igyekszem ilyen lenni,de eléggé rossz amikor kihasználnak..és sajnos nem elsőre fordul elő :(

Köszönöm a választ :)

2016. ápr. 1. 17:31
 10/10 anonim válasza:

Szerintem ha mindig lelki segítségre szorúlnak, akkor adj nekik jó tanácsot hogy mit változtatsanak hogy jobb legyen, mert így csak te leszel mindig a lelki szemetesláda. Segíts rajtuk, de néha légy erélyesebb!

Ha meg is fognak sértődni, tudni fogják hogy hozzád mindig fordúlhatnak és visszajönnek, megbocsájtanak és lehet hogy ezzel még fel is tudod majd rázni őket hogy minden rosszban van valami jó. ;)

2016. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!