Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A környezetnek, családnak...

A környezetnek, családnak milyen szerepe van abban, hogy hogyan gondolkozik?

Figyelt kérdés

Mondjuk az a 18 éves, akinek mondjuk 30-40 év körül vannak a szülei és a testvéreI nem sokkal idősebb, vagy fiatalabbak, tehát ő lehet, hogy nem úgy gondolkozik, mint egy olyan fiatal, aki szintén 18 éves, de elég késői gyerek, a szülei 50 és 60 év közöttiek, a testvérei 10-12 évvel is idősebbek nála?


Azért vagyok erre kíváncsi, mert én a második kategóriába tartozok és megfigyeltem, hogy nem nagyon tudok azonosulni azokkal a "problémákkal", amivel például az osztálytársaim, barátaim. Például én nem tudok azon rágódni, hogy hanyas lett a matekdogám, vagy nem kezdek el görcsölni óra előtt, hogy mi lesz, ha rossz jegyet kapok, de akár azt is említhetném példaként, hogy ezek a "tini lányos vihogások" egyenesen irritálnak, pedig én magam is tini vagyok és lány, de amikor az osztálytársaim azon morfondíroznak röhögcsélve, hogy "láttátok, milyen helyes és hogy mosolygott", na ezzel valahogy nem tudok azonosulni.

Összességében tehát csak egész egyszerűen úgy vélem, hogy a korombéliek olyan dolgokon gondolkodnak, amik nekem nem tűnnek olyan fontosnak, illetve egyéb témákban is másként gondolkodunk (például szinte minden osztálytársamnak van jogosítványa, mert ez szerintük milyen menő).

A testvéreimnek már menyasszonyaik vannak, látom az ő gondolkodásukat, és sokkal másabb, mint a velem egykorúaké. A magamét nem tudom kívülről megítélni, mert még is csak 18 vagyok, biztos még gyerekes, de a korombelieket még gyerekesebbnek gondolom.


Nyílván a családon kívül más oka is lehet annak, amint fentébb írtam, de gondolom ez is közre játszhat, szerintetek?


Köszi a véleményeteket. :)



2016. ápr. 10. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem írtad le, hogy te miről gondolkodsz.

Másrészt a többiek gondolkodás módját sem írtad le, hanem, hogy bizonyos dolgokhoz, hogyan viszonyulnak.

2016. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy általában, az életről való gondolkodásra, hozzáállásra gondoltam, nem konkrét dolgokra.
2016. ápr. 10. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
A kornyezeti csaladi hattertöl különböző társaságokba nehezebb beilleszkedi, mint olyynba ami inkabb hasonlo ahhoz.
2016. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is 50-60 év közöttiek, én pedig 19 vagyok, mégsem vagyok olyan, mint te. :D

A személyiségnek ugye van öröklött és a környezet által kialakított része is. Magamból kiindulva én azt mondanám, hogy a barátok, iskolatársak sokkal jobban befolyásolják egy gyerek személyiségét, mint a szülők, család. Én a szüleimnek pl. teljesen ellentéte vagyok, teljesen máshogy gondolkodunk, mások az elveink, erkölcseink.


Szóval szvsz nyilván közrejátszik a személyiség kialakulásában a család is, de nem olyan nagyon nagy mértékben.

2016. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!