Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak a férje is ennyire...

Másnak a férje is ennyire "gyakorlatiatlanul" gondolkozik a gyerekkel kapcsolatban, vagy csak én jártam így?

Figyelt kérdés

Mondok példákat:

Teli bögrét, bekapcsolt tollat, gyerek kezébe nem való dolgokat rendszeresen olyan helyen hagy ahol a lányunk hozzáférhet.

Vagy karácsonyra játékkonyhát kapott és kiszelektáltam belőle a túl apró és a papír tárgyakat, mert még kicsi hozzá, meg bőven elég annyit pakolni utána amennyi elől van. Erre ma elkezdi kipakolni ezeket a félretett dolgokat és nem értette miért szidom le.

Ilyen minden apuka? Vagy van még esély arra, hogy egyszer felfogja, hogy megváltozott az életünk és figyelni kell bizonyos dolgokra? Másfél éves a kislányunk.


2012. dec. 29. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokszor másképp gondolkoznak, és ez nem baj, kiegészítenek minket. Addig a percig nincs baj, amíg köztetek ez nem okoz konfliktust.

Párom alapvetően figyel mindenre, de neki is vannak "gyakorlatiatlan" ötletei.

Ilyenkor megbeszéljük, hogy én mit gondolok és ő mit gondol. Aztán belátjuk, ha valamelyikünk hülyeséget csinált.

Arra azért figyelj, hogy a férfiaknak alapból más a gondolkodásuk, mást tartanak fontosnak, és elmennek a részletek mellett. Ezt nem rosszból írom, hanem azért, hogy van amiben neked is megértőnek kell lenned és észérvekkel kell meggyőznöd, ha úgy érzed már veszélyesek az ötletei a babátokra nézve. Okos pasi meg fogja érteni, hogy kis alkatrész felesleges egy kisgyereknek.

2012. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én férjem ezen a téren figyelmes, de amikor karácsony előtt ő vigyázott a másfél évesemre, nem adott neki ebédet, és nem értette miért sír fél kettőkor:)
2012. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nagyon ki tudok akadni ilyenkor, mert már látom magam előtt ahogy a gyerek önti magára a teát a bögréből, aztán meg dobja le és törik össze... Vagy az apróságok összeszedése...na persze ő nem tudja milyen macera, mert nem szokta, de én egyből azt látom már ilyenkor, ahogy négykézláb csúszok a földön és keresem a darabkákat.

Szóval igen, konfliktus forrás, met én nem bírom tűrtőztetni magam és mindig rászólok, hogy már megint mit nem csinált. Ő meg kioktatásnak veszi és megsértődik.

Na de ha nem szólok érte, akkor soha nem tanulja meg. Ha meg hagynám a fenébe, és bekövetkezne a baleset...na az sem érné meg szerintem, mert úgyis nekem kéne rendbe tenni a házat.

2012. dec. 29. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Néha hagyd, h a gyerek kiborítsa az előle hagyott teát(persze csak ha nem forró), majd hagd, h a férjed átöltöztesse a gyereket, felszedje a bögredarabokat, felmossa a padlót, kimossa a szőnyeget! Ne veszekedj vele, ne tégy szemrehányást, csak hagyd, h helyrehozza, amit okozott. Hidd el, nem fogja elől hagyni többet a bögrét, mert nem hülye.
2012. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell gyerek, kutya mellett is simán kinthagyják a rántotthúst...
2012. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én párom alapvetően precíz, figyelmes. De nekem is a szájába kell rágnom, hogy az asztalszélén ne hagyjon semmit, meg mit ne adjon a gyerek kezébe.

Ha kell elmondom finoman 101szer is, a fiam az első.

Egyszer csak megjegyzi :-)

2012. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!