Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iyen erős az ikertestvéri...

Iyen erős az ikertestvéri kötödés?

Figyelt kérdés
Meghalt a 13 éves barátnőm ikertestvére. Nagyon ki van borulva. Dehát miért is ne lenne? Meghalt a testvére. De ilyen erős az ikertestvéri kötödés? Amikor a másik testvére halt meg, akivel nem voltak ikertestvérek ennyi idő után (2 hónap) már viszonylag jól volt. Mit tudtok az ikertestvéri kötődésről
2010. ápr. 13. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

mi történt??

igen,én ugy hallottam h nagyon erős az ikretestvéri kötödés...

állj mellé,és segísd a gyászban

részvétem :-((

2010. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Először a bátyját elütötte egy autó. Ezt még túl is élte. Az ikertesója pedig már 4 éve leukémiás volt.
2010. ápr. 13. 12:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Mármint a barátnőm túl élte azt, hogy meghalt a bátyja.
2010. ápr. 13. 12:33
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt tényleg erős lehet a kötődés, másrészt meg két testvér elvesztése már eléggé tragikus. (Egynek az elvesztése is az, de kettőé még súlyosabb.) Na meg egy ikertestvérrel napi szintem is szorosabb lehet a kapcsolat, mint egy idősebb testvérrel. (pl. egy osztályba jártak)
2010. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Valóban nagyon erős a kötődés. Ez főként az egypetéjűeknél áll fenn. Nálunk is van ikerpár, és nem hittem a szememnek. Az egyikük sajnos daganatos lett, és a másikuknak is jelentkeztek ugyanazok a tünetek, holott ő egészséges volt. Szerencsére mára mindketten jól vannak, és bebizonyosodott, hogy hatalmas kötődés van az ikrek között.

2010. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Igen nagy a kötödés.De azért kicsit gondolj már bele 2 testvér elvesztése utána,2 hónap múlva már nevetgéljen.Mikor eddig mindig volt valaki mellete,állandóan most egyedül van!Szegény anyuka :(

Iszonyú nehéz lehet neki is feldolgoznia.

Állj mellette,és ne azon gondolkozz,hogy 2 hónap után miért nem felejtette el?A bátyja elvesztésén segítettek egymásnak túlépni és (gondolom) úgy gondolták,hogy egymásnak ott vannak támasznak,most pedig tragédia történt.Nem csonálnám ha évek után se tudna túlépni.Én személy szerint a kutyámon se tudtam túllépni,de ha a tesóm vesztené életét akkor nemis tudom,hogy mit tennék.

RÉSZVÉTEM.

2010. ápr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ú, szegény lány:(
2010. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
basszus nyilván ki van borulva ha a második tesóját veszti el...valakinek nincs is annyi tesója-.-"
2010. ápr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is van ikertestvérem (ő fiú, én lány). Egy hétig nem tudunk meglenni egymás nélkül. Mindent elmondunk egymásnak, ugyanolyan a stílusunk, egy osztályba járunk, együtt tanulunk, van egy közös nyelvünk, amit csak mi ismerünk. Szóval ő nem csak a testvérem, hanem a legjobb barátom is. Én inkább meghalnék, minthogy a bátyám nélkül kelljen élnem. Tudom, hogy ez most túlzásnak tűnik, de együtt nőttünk fel (még most is növünk), többet voltam vele, mint az anyukámmal. Ezt nm tudja megérteni, akinek nincs ikertesója. 14/L
2010. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 omadjoe ***** válasza:
anyukámnak is van ikertesoja (ö ffi), és egymás mellett laktunk. de annyira összevesztek, hogy többmint 12 éve NEM beszélnek egymással. mi elköltöztünk mellölük. azota sem keresik egymást.
2010. ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!