Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ti mire és mennyit...

Kamaszok! Ti mire és mennyit költötök a zsebpénzetekből egy hónapban körülbelül?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagyok kamasz, 26 vagyok, de 14-18 éves koromig 3000Ft havi zsebpénzt kaptam. Legtöbbször könyveket, sminkcuccokat és rágcsálnivalót vettem, meg néha normális kaját pl. szendvicset, mikor a barátnőimmel a városban voltunk és megéheztünk. Alkalmanként ruhát is, de azt nem sokszor, mert általában ha szükségem volt valami ruhára vagy cipőre, akkor a szüleim megvették, csak olyankor kellett a zsebpénzemből megvennem, ha nem volt rá égető szükség, csak épp megtetszett.

Ha el akartam valahová utazni, pl. egyik barátnőmhöz, akkor a buszt/vonatot magamnak fizettem.

Ja és persze a családnak, barátoknak zsebpénzből mentek a karácsonyi/szülinapi ajándékok is.

2016. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Suli közben az ebédpénzt fizetem abból, meg a telefonszámlám.

Még így is mindig félre tudtam tenni 2-5 ezer forintot egy hónapban. A visszajárókat, miegyebet is összegyűjtögettem, és most, 6 év gyűjtés után - mondjuk azért egy kis hozzájárulással - tudtam venni egy egész pofás kis laptopot. Persze azért a 6 év alatt költöttem is, néha könyveket vettem. Például két hete 5 darabot, az 9000 forint volt. De megérte. :)

Ha programom van, általában kapok rá pénzt.

És jövő nyáron már dolgozhatok is... Elektronikai dolgokat szoktam venni, és szeretnék is. Meg könyveket. Nagyjából ennyi.

2016. júl. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hónapra lebontani, mert amikor rendesen költök az akkor van ha ruhát megyek venni, de az nem havonta van. Kajára kapok pénzt abból leginkább evésre költök, de mivel itthon általában van ebéd meg suliba vittem ételt ez havonta szerintem 1-2 ezer átlagosan. Bulizni, szórakozni suliidőben nem igen jártam, de ha ez pl színház az nem zsebpénzből megy, arra adnak szüleim. Leinni sose szoktam magam, szóval ez megint nem túl sok, pár ezret mondanék. Többi vásárlás olyan mint a ruha, itt ott költök valamire ha megtetszik vagy kell, ezt nem tudom hónapra lebontani és körülbelülre se megmondani, mert attól függ épp mit veszek.
2016. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kaja (suli büfé, gyorsétterem, pizzarendelés) havi 40 ezer kb

másra nem nagyon szoktam költeni

2016. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Havi 10 ezret kapok, ez többnyire elég. Pizzázás, gyorsétterem, mozi. A maradék megmarad a számlámon és elköltöm majd valami nagyobb dologra.
2016. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
havi 10e, abból kijön 1-2 doboz cigi, 3-6 alkalommal kocsmázás/sörözés, kávé, nasi, apróságok, ilyesmi
2016. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Havi 4000Ft körül szoktam zsebpénzt kapni, meg időközben is visszajárókat, stb. gyűjtöm, így 1 év alatt összegyűlik olyan 70000Ft, abból veszek kb. 5-7 CD-t. Igazából csak CD-kre szoktam költeni, ruhára néha, könyvekre, cigarettára meg ha van valami összejövetel. 17/F
2016. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most burzsujnak fognak itt sokan nézni.

Havi 20-at kapok DE ebben benne van minden ami nem szükséges, vagyis kaja, mikor kiderült hogy MINDEN nadrágom kidobni való, stb.

Havi alapköltségek a bérlet (1000ft) hajfesték (3000ft) 3-4 havonta patkányaimnak kaja (~12000ft), higéniai cuccok (dezodor, sampon, balzsam, tusfürdő, egyéb női cuccok (~2000ft) magyarul alapból havi 6000ft, plusz ha kaja kell akkor máris 1-2 ezrem marad, emellé, suliban büfében kaja, ha megyek valahova haverokkal kaja,belépő,mozijegy, stb, ha állatorvoshoz kell menni azt is én fizetem, ha nekem kell gyógyszer azt is, ha telefonra kell pénz az is, van olyan hónap ahol mondjuk patkány is beteg, nekem is kell gyógyszer, pont elfogy a sampon-balzsam-minden meg még a hunok is jönnek foszogatni és minden közbejön, na akkor hirtelen máris ott tartok hogy maradt 1000 forintom és akkor még egy csokit se vettem. Persze ha épp laza hónap van akkor jó, akkor lehet megvenni azokat a kicsit drágább dolgokat amikre csorgatom a nyálam x ideje.

2016. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én 17 vagyok, most végeztem a 10. évfolyammal.

Amíg általánosba jártam nem kaptam pénzt, amióta középsuliba járok kapok heti egy ezrest, vagyis havi 4 ezret. Ezt én általában félreteszem, és általában a számítógépemhez szoktam cuccot vásárolni belőle. Most év végén pl. processzorhűtőt ( 9 ezer Ft volt ) + egy SSD -t ( 15 ezer ft ) vettem.

De persze néha van hogy kaját veszek belőle, általában akkor amikor már hányingerem van a szendvicstől és ölni tudnék egy hambiért.. :D


Programokra vagyis bulikra, mozikra stb. külön kapok pénzt.

2016. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
havi 19-20 doboz cigi, meg amikor nem tudok kaját vinni itthonról akkor kaja pénz és így pluszba zsebpénz kb. 4000
2016. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!