Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel tudnék vissza vágni?

Mivel tudnék vissza vágni?

Figyelt kérdés
Van egy nővérem aki kb. 7 évvel idősebb mint én.Ő már hivatalosan felnőtt, lelkiekben kevésbé. Őrületbe kerget már azzal h folyton azt mondja utánozom. Mindenben. Talán ott kezdődhetett h ő elkezdett gitározni tanulni pár éve. Persze azelőtt még játszott vagy 4 különböző hangszeren. Szóval. Alsóban elkezdtem szolfézsra járni és már ott tartottunk h el kéne kezdeni hangszert nézni. Én először szaxofonozni akartam, mert annak olyan jó hangja van. Aztán eszembe jutott h a fuvola is szép hangszer. Egyszer azonban eszembe jutott h mi lenne ha én is gitároznék. Végül is jó pofa lenne ugyan azon játszani a testvéremmel és akkor kölcsönözni se kéne a gitárt mert ott a nővéremé és majd nyugiban játszunk ketten, felváltva. Ó én kis naiv. Nos, a szaxofon meg a fuvola nem jött össze, tehát maradt a gitár amire felvettek. Nővérem 1-2 hétig nyugodt volt, semmi nem történt. Ez a vihar előtti csend volt. ztán kitört belőle minden h nekem h engedhetik meg anyumék h ugyan azon játsszak mint ő és h én egy folytába utánozom és elege van belőle. Ma már ott tartunk h áthívtam volt o. társamat h itt aludjon nálunk (jah, egy szobában vagyok a nővéremmel) és majd alszom az ő ágyában barátnőm pedig az enyémben. Aztán nem gondoltam a részletekre mert elfelejtettem h nővérem osztály társa is itt aludt 3 hete. Most pedig ezzel kezdett engem szekálni h mindig azt csinálom amit ő, már nem lehet egy nyugodt perce sem. Nagyon elegem van belőle. Ha legközelebb azt mondja h utánzom akkor mivel tudnék vissza vágni neki? Egész eddig csöndben tűrtem, de most már elég volt....

2016. júl. 27. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Hogy ez a nagy tesók sorsa...

Az én nővérem 2 évvel idősebb, én is mindig utánoztam, mert azt gondoltam, az a "menő". Amikor ő már koleszos volt, én még általános iskolás, még el is csentem néhány cuccát (pl holdjáró cipő), hogy én legyek a legmenőbb a suliban... Hétvégére persze visszatettem, mintha mi sem történt volna. Persze mindig rájött.

Aztán felnőttünk, és elhagytam ezt a másolást. Én is önálló lettem.


Mondd neki, hogy örüljön, hogy ő a példakép. Vagy talán nem tud megbirkózni a feladattal, hogy jó példát mutasson?

2016. júl. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A húgom 3 évvel fiatalabb nálam de nálunk ez teljesen máshogy volt mindig.

Szőkére festettem a hajam, neki sokáig a fekete tetszett majd kitalálta, hogy ő is szőke lesz, mondom befesthetem? Még a csőtop volt ilyen, eleinte mondogatta mennyire nem tetszik neki aztán nem sokkal később már neki is csak az kellett, néha kölcsöncseréltük őket. Volt még ilyen de nem emlékszem már mindenre én sem.


Talán annyit kérdezhetnél, hogy pl a gitározni már senki se tanulhat csak azért, mert ő azt választotta? Nehogymár az alapján kellene bármiben dönteni, hogy ő mit csinál. Egyébként tényleg nem vall egy felnőttes gondolkozásmódra ez az egész.

2016. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Én flegmán odavágnám hogy nézz már magadra, ki akarna ilyen lenni
2016. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Remélem 10 és 17...
2016. júl. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Eszembe jutott még egy kis történet/párbeszéd ami köztem és a nővérem között zajlott. A nyári nagy melegben zokni nélkül mászkáltam az udvaron (hoztam be a száraz ruhákat) erre nővérem oda jön hozzám az udvarra, hogy ne járkáljak mezítláb. Vissza kérdezek, hogy miért ne. Jön a válasz, hogy mert behordom a koszt. Furán nézek rá és mondom neki, ő is zokni nélkül mászkál ide kint. Nem kellett volna... Vissza kérdez, hogy akkor meg mi a fenéért utánozom... talán az összes közül ez lett a kedvencem

Utolsó: Szerinted a 17 mint életkor, az hol felnőtt? :) És legyetek szívesek a kérdésre válaszolni :)

2016. júl. 28. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell visszavágni. Majd megunja.
2016. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!