Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szulok, mit csinaljak ha...

Szulok, mit csinaljak ha anyukam ezt mondta?

Figyelt kérdés

8.os lany vagyok es sajnos 2 tantargybol (foldrajz, fizika) csak rossz jegyeim vannak (2-3db egyes)... Ma reggel irta anyukam hogy a 2 tanarral beszeljek, hogy hogy szerezzek jo jegyeket... De en elfelejtettem(eleg felejtos vagyok sajnos).

Na erre anyukam kiborult...

Azt mondta leszar innentol mert nem tudom mi a kotelessegem, nem sut/foz ram csak az a kaja lesz amit mindennap ebedre rendelunk, nem fog szolni hogy tanuljak, nem visz sehova sem, nem mehetek sehova, szilveszteri bulim se lehet... Ennyit mondott es hogy nyugottan uljek es unatkozzak a szobamba es nyomkodjam a telefonom😢

Nagyon sirtam...

Nem megy a tanulas, hiaba tanulok barmennyit, azt erzem hogy nem tudom a dolgokat felfogni mert buta vagyok es ha megis valami bele megy a fejembe azt meg elfelejtem masnapra...

Nem tudok mit csinalni... Azt mondta hogy nyilt napokra se megy el velem es nem erdekli hova vesznek fel... Ha sehova akkor megyek dolgozni es leszarja a jovomet...

Kerlek segitsetek mit csinaljak! Megprobalok tanulni meg minden amennyit csak tudok holnaptol de felek hogy ez nem lesz eleg😢

Anyukam ezt csak hirtelen mergeben mondta vagy komolyan gondolta az egeszet es le fog szarni?

Mit csinaljak?

Leginkabb szulok irjanak ha lehet😢

14/L



2016. nov. 10. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Hogy mit csinálj? Tanulj és ne nyomkodd a telefonod egész nap. Mindkét tantárgyat meg lehet tanulni, nem olyan, mint a matek, hogy érteni kell. Ilyen rossz jegyekkel sok helyre nem tudsz felvételizni sem. Minek neked szilveszteri buli? 14 éves vagy! Annyi a dolgod, hogy tanulj. Gondolom, Anyukád is ennyit kér és te ezt sem teljesíted. Akkor te miért vársz el tőle bármit?
2016. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem buta vagy, csak tini. Ez pedig az első lecke felelősségvállalásból. Szóval fogod magad, felírod, mi a teendőd, megkérdezed a tanárokat, mit kell tenned, és teszed. Épp itt van az ideje! Időd pedig lesz, ahogy látom.


Megy a tanulás, csak akarni kell. Rinyálás helyett remekül lehet tanulni. Meg gyakori kérdések helyett is.


A jövőd a tiéd, nem az anyukádé. A jövődet nem ő, hanem TE alakítod. A nyílt napokra is el tudsz menni, ha el akarsz, akár osztálytársakkal, és kiválasztod és TESZEL MAGADÉRT. Mert bármilyen hihetetlen, az életed nem azért éled, hogy anyukád boldog legyen, hanem azért, hogy NEKED jó legyen. Hát csináld!


Anyukád meg fog enyhülni, természetesen, csak dühös volt. De a tanulság az fix. Vedd komolyan az életed!

2016. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Neked is megvan a "munkád" az iskola. Ott kell helyt állnod. Gondolom anyud nem várja el,hogy szín 5-ös legyél. 2est meg e lehet olyan nehéz összekaparni,a tanáok ha látnák rajtad,hogy igyekszel talán már azt is díjaznád. Anyud biztos felindulásból mondta ezeket,de nézz magadba igaza van. Kérte,hogy beszélj a tanáraiddal és te eztvis "elfelejted". Tudom,hogy nehéz a kamaszkor de szedd össze magad,és ha anyukád is látni fogja,hogy igyekszel megenyhül. Kérd meg egy osztálytársadat,hogy segítsen tanulni és tényleg beszélj a tanáraiddal.
2016. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet elfelejteni, hogy bukásra állsz két tárgyból?


Anyukád ezt valószínűleg csak végső elkeseredésében mondta, mert csalódást okoztál neki. De nem azért, mert nem kérdezted meg a tanárokat, hogy mit tehetnél, hanem mert eddig nem tanultál rendesen. Le kell ülni, meg kell tanulni. És tényleg nem kell telefon, meg szilveszteri buli.

2016. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
ha már úgyis a telefonodat nyomkodod állíts be rajta holnapra emlékeztetőt hogy ne felejts el beszélni a tanárauddal
2016. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha téged nem érdekel a saját sorsod(tanárral beszéd) akkor miért várod el hogy anyukádat, aki gondolom eddig a lelkét kitette érted, érdekelje? Ez a két tantárgy meg pont megtanulhatós, csak szorgalom kell hozzá. Bár gondolom néztél már magadnak szakiskolát 9.re.
2016. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet méregből szoktunk mondani, amikor azt látjuk, hogy bármit teszünk értetek, ti nem teszitek meg a saját kötelességeteket. DE! Ha nem megy egy tantárgy (nálunk is vannak mumus tárgyak), akkor járj utána, hogy hogyan kaphatnál belőle korrepetálást és anyukád meg nyugodtan leülhetne veled kicsit tanulni, ha valóban nem érted az anyagot, mert az nem bűn. Én matekból vagyok tök hülye, és ezt örökölte a lányom is, ezért nem vagyok rá mérges, hogy nem áll túl jól.
2016. nov. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12%
Jó szülő nem mond ilyet
2016. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a szilveszteri bulit nem felejted el, akkor azt miert, hogy beszélni kell a tanárokkal?


- Kérdezd meg a tanárokat.

- Keress valakit, aki korrepetálni tud, és ehhez kérd anyud segítségét. Ebből is látja majd, hogy komolyan gondolod a tanulást. Csak aztán javíts, különben ténylegesen elveszted anyud bizalmát.

2016. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
8as: tökéletes szülő nincs. Elég jó van. Emberek vagyunk, hibázunk. Az anyukája iszonyú dühös lett és joggal. Talán keményen reagált, de mint látjuk, elgondolkodtatta a lányát. Épp ideje is volt. Talán nem helyes, amit tett, de ettől még rossz szülő nem lesz. Az nem itt kezdődik. Ez az anyuka nagyon komolyan törődik a lányával. A rossz szülőt nem érdekelné, hogy hogyan teljesít és gondjai vannak-e a suliban. Pont tojna rá.
2016. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!