Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 500 forint zsebpénz egy...

500 forint zsebpénz egy hónapban? 15/L (lent)

Figyelt kérdés
500 forintot kapok egy hónapban zsebpénznek. Hogy kérjek legalább egy picivel többet? Ma már egy újságot nem tudok belőle venni.
2010. máj. 3. 19:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
én annyitsem kapok.
2010. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
:O ez tényleg nagyon kevés! Én kb hetente kaptam 500-at amikor ennyi idős voltam (most 21 vagyok), és akkor még ugye nem 1100 volt a mozijegy se...stb. ja és nem származom pénzes családból:D Szerintem beszéld meg a szüleiddel, hogy ebből örülsz, ha kijön 2 tábla milkacsoki 1 hónapban, szval nagyon kevés!
2010. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
gondolom egyébként más fogyasztásaid fedezik (napi kaja, ruházkodás, sminkcuccos stb) ami természetes is persze, mondd el nekik hogy drág a a világ kéne több:D viccet félretéve: ülj le velük beszélni hogy szeretnél többet, biztos adnak. -első voltam
2010. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
kaját, ruhát fizetik, még sminket sem.(hozzáteszem néha fogkefét, fogkrémet én veszek. ) dezodort sem vesznek nekem.
2010. máj. 3. 19:50
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ha beszélni nem is lehet velük, vigasztaljon a tudat, hogy 16 éves korodtól már mehetsz diákmunkára szórólapozni pl:D
2010. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Mondd meg nekik,hogy ebből semmit sem tudsz venni.ha a legcsóróbb moziba mész akkor is kevés.én hetente "hivatalosan"1ezerest kapok és akkor abba nincs benne a kaja,azt csak azokért kapom amiket pluszba akarok venni.

ez iszonyat kevés[500ft/hó].megkell érteniük,hogy itt egy napra nem elég már 500.:(sajnos megdrágult minden.

2010. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Ej már, mi ez az 500 Ft-os mizéria a szülőknél? ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz.. )


Komolyan, kérdezd meg otthon, hogy szerintük ez mire elég. Nem azt mondom, hogy vagyonokat dobáljanak hozzád, de ez vicc! Egy tábla csoki többe kerül lassan! Lehet, hogy azt akarják elérni, hogy ne "kanászodj el", ne tudj rossz társaságba v. bulizni járni. De ez a módszer akkor is röhej. A szüleid jó eséllyel tisztában vannak az árakkal és tudják, hogy havi 500 ft semmire sem elég. Azt kéne megkérdezned, hogy akkor miért ennyit kapsz? Lehet, hogy takarékosságra akarnak szoktatni, de a semmiből nem lehet spórolni. Én anno napi 300-400 forintot kaptam (csak tanítási napokon, nyáron semmit). Félreraktam és évente meg tudtam magamnak venni, ha kijött egy jó könyv például. (Illetve három év után a számítógépet is fel tudtam újítani.)


No, de kezdek nagyon csapongani. Lényeg: nyugodtan kérj többet! Napi 100-200 forint a mai árak mellett járhatna simán. Ha pedig annyira rossz az anyagi helyzetetek, akkor meg inkább használják fel ők, te havi 500-ból úgysem tudsz venni semmit gyakorlatilag. Kérdezd meg tőlük, hogy ők dolgoznának-e napi durván 17 forintért? És mit tudnának venni belőle?

2010. máj. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Ez még egy hétre is nagyon kevés lenne,nem egy egész hónapra!

Az én lányom 9 éves,külön nem kap zsebpénzt,de mivel hozzuk-visszük a suliba,és ha útközben megóhajt valamit (chips,édesség,újság)azt megkapja.

Viszont ha a suliban sulibuli van nekik,ott szokott lenni büfé,akkor alkalmanként legalább egy ezrest adok neki,hogy üdítőt vagy szendvicset bírjon venni magának.

Szerintem ülj le a szüleiddel és próbáld ezt megbeszélni,és remélem sikerülni fog!

2010. máj. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én néha kapok egy napra 500at hogy vegyek magamnak kaját a sulban, néha meg anyám rak nekem kaját.

Amúgy én se kaptam soha zsebpénz, szülinapra vagy névnapra kaptam pár ezret és kész.

2010. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

500 forint basszus?

14 vagyok, igaz még otthon lakok (jövőre megyek koliba), de kajapénznek 3-400 forintot kapok..

Ha elmegyek pedig egy hétre 2-3000 Ft-ot beszéltünk meg.. (persze abba már kaja, dezodorok, smink.. meg a csajoscuccok:D)

Szerintem igazán közölhetnéd a szüleiddel, hogy nem az őskorban élünk (ezt most nem sértésként :)

2010. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!