Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy egyszemélyes vállalkozásna...

Egy egyszemélyes vállalkozásnak, kft-nek, bt-nek 1milló forint bevétele van egy hónapban, akkor mekkora összeg illeti a tulajdonost az adók, tb, stb befizetése után?

Figyelt kérdés

Szóval ha egy egyszemélyes vállalkozást, kft-t, etc. akarok nyitni, akkor melyiket éri meg legjobban, hogy az adók stb. befizetése után minél több maradjon? És mennyi marad?


Ha a bt-t éri meg akkor a feleségem lenne a kültag vagy a beltag!

(van 3 gyerekem, a legnagyobb 17 éves!)


Köszönöm


2011. szept. 20. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kft-t éri meg, de nem elsősorban az adózás miatt.

Az egy dolog, hogy 1 millió Ft a bevétel, de mennyi a költség?

2011. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
B
2011. szept. 20. 20:07
 3/15 A kérdező kommentje:

Bocsi rosszul fogalmaztam az 1millió forint már költségek nélkül értendő!


A kft abban jobb, hogyha eladósodik a cég, akkor a tulaj háza, autója, stb nem úszik el, ellentétben a bt-vel, vagy jobb még valamivel?


De mégis mennyi az az összeg ami marad az 1 millió forintból, illetve pontosan milyen költségekkel kell számolni (ami nem a cég költsége, hanem az adó, nyugdíj, tb, stb)?

2011. szept. 20. 20:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Kft mindenképp. Nekem régebben volt cégem, a jelenlegi viszonyokat nem ismerem, de szerintem kb a fele marad meg. Persze aztán lehet okoskodni, attól függ mivel fogsz foglalkozni.
2011. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt valaki le tudna írni hogy az 1 millió fele pontosan mi mindenre megy el?

2011. szept. 22. 22:46
 6/15 anonim ***** válasza:

Két személyes kft és osztalékként kiveszed az 1 millát. Adója 20%. Ha netán van IPA akkor az még 2%. Azaz 22% elvonás.

Az egy személyesnél fizetésként tudod kivenni.


A másik része: Ha szándékosan viszed csődbe a céget és nem külső dolgok miatt megy tönkre, akkor mehet a házad is, meg amid van. Illetve mostani új törvény alapján pl. új vállalkozást már te nem is nyithatsz.

2011. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem, szóval a profitból, ahhoz hogy magamat kifizessem még 20% + 2%-ot kell adózni!


A kérdésem nem pont erre irányult, de köszönöm a hozzászólást!

Szóval azt szeretném megtudni, hogy ha kft

"bevétél-kiadás=1 millió forint"

akkor abból mennyi marad meg!

köszönöm

2011. szept. 24. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló számítása helytelen.


Tételezzük fel, hogy a céged kiszámláz bruttó 1.000.000,- értékben és a cégnek nincs semmi költsége.


A bruttó 1.000.000,- Ft jelenleg 800.000,- Ft + 200.000,- ÁFA, melyből az ÁFÁ-t be kell fizetni az államnak.


A nettó 800.000,- Ft a cég nyeresége.


Ebből a cég kifizet 10% társasági adót és mondjuk 2% helyi adót, vagyis marad 704.000,- Ft, ez a cég adózott nyeresége, amit ki lehet fizetni osztalékként.


Ha ezt az osztalékot ki akarod venni a cégből, akkor 16% SZJA-t (osztalékadót) és 27% EHO-t kell fizetni, vagyis 401.280 Ft marad.


Tehát a bruttó 1.000.000,- Ft-ből 401.280,- Ft maradt meg.

2011. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, pont ilyen részletességgel gondoltam!


Már csak 1 valamit nem értek ha a bevételem több mint felét az államnak "adom", akkor miért tart még mindig itt Magyarország!!!

A sok kisebbségi meg él a segélyből, én meg fizetem itt magam után a 27%-os EHO-t, mikor ugyan azt az ellátást kapom én is!


Esetleg valaki nem tudja, hogy mi van külföldön? (szlovákiában, ausztriában)

Ott mennyi maradna az 1 millióból?


Köszönöm szépen mégegyszer!

2011. szept. 24. 21:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Pont ezért tart itt az ország, mert az államnak a világ pénze nem elég.


Szlovákiában nem tudom mennyi az ÁFA, de ha mondjuk csak a nettó 800.000-től nézzük lefelé, akkor ha jól tudom ott a cég befizeti a 19%-os társasági adót, és utána azt már további adó nélkül ki lehet venni a cégből. Ott nincs osztalékadó és EHO.

2011. szept. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!