Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti betart (tat) játok a...

Ti betart (tat) játok a Facebook regisztráció 13 éves alsó korhatárát, vagy engeditek csalni a gyereket a regisztrációnál?

Figyelt kérdés

Én korábban elhatároztam, hogy a gyerekemet nem engedem regisztrálni a felhasználási feltételeknben megszabott korhatár eléréséig, többek között azért sem, mert nem lenne jó üzenet a szabályok megszegése és a hazugság.

Sajnos több osztálytársa (9-10 évesek) már fent vannak a facebookon. Szerintetek érdemes lenne felülvizsgálni az álláspontomat, és engedjem a lányomat regisztrálni 9 évesen, vagy tartsam magamat (és őt) a szabályokhoz?

Ti mit gondoltok erről?

(Egyébként használhat számítógépet és tabletet a lányom.)



2017. márc. 24. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 10 eves a nagyfiam.nemreg csinaltam neki face profilt.de nem hasznalhatja,csak a messengert.azon beszelget az osztalytarsaival.az en telefonom van belepve,igy ha olyan szemely irna ra akinek nem kellene akkor latnam.

A barataival amit beszelget azt nem olvasom el.tiszteletben tartom a maganeletet.de azert felugyelem.

Majd ha akkora lesz,akkor valthat jelszot,es belephet a sajat telefonjan.szerintem 13-14 eves kora korul.elobb biztosan nem engedem.

2017. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Az én 10 évesemnek is van fake profilja, amit én kezelek. (Egy játékhoz kellett.) Az ő osztálytársai amúgy nincsenek FB-on, de 12 éves ismerősök már igen. Lányom egyelőre abszolút nem igényli, de ha fogja, előtte azért nagyon-nagyon alaposan felkészítem a közösségi oldalak használatára (különösen a veszélyekre).
2017. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

a 2 évesemnek is van profilja...nyilván én kezelem, és csak a rokonok látják amit oda feltöltök. nekem így egyszerűbb mintha gmailbe csatolmánykent kuldozgetném a képeket és legalabb a sajat profilomat nem arasztom el babas kepekkel...le lehet pontozni nyugodtan.

kerdesre valaszolva szerintem nyugodtan regisztralhat de hetente egyszer meg kell mutatnia a fiokot vagy csak ugy regelhet ha megmondja a jelszot es barmikor belephetsz...

2017. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
11 éves a fiam, nálunk nem igényli a facebookot, holott jópár osztálytársa már aktívan használja. Megbeszéltük, hogyha szeretné használni azt csakis úgy , hogy a messengerbe nem de a facebook alkalmazás az én telefonomra le lesz töltve , hogy láthassam ki jelöli be és ki ír neki üzenetet. Így nem látom mit írnak, de tudom hogy kicsoda, szóval felügyelet alatt tudom tartani. Szerintem így korrekr.
2017. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Igen, a szabályokat be kell tartani.. Semmiből nem marad ki, ha "csak" 13 évesen regisztrál.

Szerencsére nem igényli, amúgy 12 éves, novemberben tölti a 13-mat. Egyszer kérdezett rá, hogy mikor lehet profilja, akkor elmondtam neki, hogy 13 év van a szabályzatban. Ezt megértette és ennyi.

2017. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

Van 9 éves fiamnak facebookja, de játékok miatt mert valami bónuszt kap érte.

Mester.. oldalát naponta megnézi, a képeiket ez a kedvence. Teljesen levan korlátozva, nem latják mások mit csinál, bejelölni sem tudják. Nem is érdekli, szerencsére. Ennyi amire használja, nem beszélget ott a barátaival. Viberezni szoktak vagy skypeolni.

2017. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Nyolc es tizennegy eves a ket kisebb, nincs fent egyik sem a FB-on. A 17 eves fent van ket eve kb.

En es az apjuk szinten nem vagyunk fent.

2017. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Lehet lepontozni.

Szerintem 9 évesen ha elég érettnek gondolod lehet. Viszont hetente mutassa meg a profilját úgy hogy ő van belépve mert ha neked van profilod úgy el tudja rejteni. Ha nem gondolod elég érettnek a facebook profil létrehozásához akkor javaslom, messenger fiókot csináljatok. Akkor nem tud csoportokba belépni, oldalakat nem lát, csak beszélgetni tud. Néha azért ránéznék kikkel beszél, de hogy mit azt ne nézd, ne ess át a ló másik oldalára.

2017. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Messenger profillal beszélgethet azokkal akiknek facebook profiljuk van. Ez kimaradt.
2017. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 éves a fiam, neki is van, már évek óta. Mondjuk nem nagyon használja. Játék miatt lett neki, arra használta, mostanra ezeket már nem annyira szereti, nagyon ritkán használja, néha a nagyijával szokott csetelni rajta :)

Fent vannak az osztálytrásai is, de a fiam például nem is jelölte be őket ismerősnek, mert mint mondtam, nem használja, nem is nagyon szereti. Arra szokta még használni, hogy esetleg vannak olyan játékok (nem a fb-on), amik adnak valami bónusz cuccot, ha lájkolod őket a Facebookon. Na, emiatt kell még neki :D

2017. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!