Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Isten csapása-e a kisgyermek...

Isten csapása-e a kisgyermek hisztije, s kamasz elviselhetetlen magatartása, vagy ludas benne a szülő?

Figyelt kérdés
Vajon miért utasítja el a szülők többsége azonnal a gondolatot, hogy problémás - kamasz gyermekük vagy néhány évesük - hisztinek nevezett dühromainak, elutasító magatartásának oka első sorban a család miliőjében és saját személyiségükben, viselkedésükben, példamutatásukban keresendő?
2010. máj. 13. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


A hisztinek mindig van valamilyen szülői alapja (pl. elkényeztetés, nem odafigyelés, túlbecsülés, alábecsülés...). Viszont. Gyakran megtörténik az, hogy anyuka neveli a gyerekét, szépen, nincs hangos szó, veszekedés otthon- a gyerek mégis a dackorszakban leveti magát a földre és "toporzékol". Anyuka meg néz, és nem érti. Általában ilyenkor az történik, hogy az anya elfogult, és nem látja a fától az erdőt. De ez nem bűn, hiszen leve minden anyában benne van, hogy az övé a "legszebb" , "legtökéletesebb". Csak határokat tartani kell. Sem a túl odafigyelés, se a kevés nem tesz jót. (plusz a külső tényezők: pl. válás, ezeket annyira nem lehet szabályozni, max. kezelni, irányítani.)

2010. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
nem isten csapása hanem ISTENI SUGALLAT
2010. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 09:20, állításodat kifejtenéd? Érdekel.
2010. máj. 13. 09:49
 4/7 A kérdező kommentje:
"Anyuka meg néz, és nem érti. Általában ilyenkor az történik, hogy az anya elfogult, és nem látja a fától az erdőt." Ez mit jelent, kedves 8.07?
2010. máj. 13. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem isten csapasa hanem termeszetes dolog ,hogy a gyerek ellenkezik.A gyerekek nem robotok akik siman kovetik a szulok utasitasait,hanem szemelyiseggel rendelkezo emberkek akiknek meg van a sajat elkepzelesuk a dolgokrol.

Nekunk szuloknek is vannak duhrohamaink csak mi megtanultuk kezelni oket.[remelhetoleg]

Termeszetesen a szulo feladata hogy jo iranyba terelje a gyermeket de sajnos elofordul hogy minden erofeszites ellenere nem sikerul.

2010. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok felnőtt, de szerintem tök természetes :)


Nálunk is volt ajtócsapkodós, tárgydobálós, ordibáló veszekedés, pedig - szerintem - a szüleim a lehető legjobban neveltek. x) Talán azt nehéz egy kicsit feldolgozni, hogy a gyerek már nem olyan kicsi és saját véleménye van, ami mellett ki is áll. ( Mégha az néha hülyeség is ^^" )Nálunk nagyon bevált, hogy a veszekedés végénél apa olyan poénokkal érvelt, amit nem lehetett röhögés nélkül kibírni, még akkor sem, ha nagyon nem akartam nevetni. :D

15 L

2010. máj. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt már részben a szülők is hibásak, főleg tini korban. Mert némelyik szülő hazaviszi a munkahelyi problémákat és otthon próbálja levezetni és ebben a gyerek is részesül. És ahogy mi egy gyerek se bírja ezt.

Mindenkinél ez máshol nyilvánul meg, valaki ajtót csapkod meg ordítozik a szülőkkel. Nálam ez abban mutatkozott meg, hogy teljesen magamba fordultam. Mindenre valamilyen tő mondattal válaszoltam, aztán felmentem a szobámba és senkihez nem szóltam hozzá.

2010. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!