Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következménye (i)...

Milyen következménye (i) lehetnek, ha a kisgyermek előtt veszekednek a szülők?

Figyelt kérdés
Hangos szóváltás, kiabálás, vitatkozás, esetleg tetlegesség, bántalmazás is?????
2011. okt. 8. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Például a gyerek is nekiáll verekedni (anyját, testvérét, apját, vagy közösségben a többieket). Nem lesz egyáltalán kiegyensúlyozott, nyugtalan lesz, ideges típus lesz, vissza fog beszélni, tojni fog a szüleire, félős lesz vagy túlságosan bátor, gonosz lesz vagy fordítva visszahúzódó.


Semmiféle jó következménye nincs ennek, csak rossz.

2011. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
szüleink nagyon sokat veszekedtek előttünk, a kiabálás sajnos mindennapos volt. ránk szerencsére nem lett hatással , 30 éves vagyok és nálam nyugisabb békeszeretőbb ember kevés van :D
2011. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Félelem és bizonytalanság költözhet beléjük. A testi bántalmazás az nagyon rossz, nem értik, hogy mi történik. Ha huzamos, akkor a gyereknek bűntudata is lehet, azt gondolja, hogy ő a rossz, és miatta történik mindez (ami persze nem igaz, de ez ebben a helyzetben nem számít)


Viszont az fontos, hogy ha nem csak veszekedni, hanem kibékülni is látják a szülőket, akkor az jó hatással lehet rájuk, tanulják a konfliktuskezelést, és ezeket a mintákat elsajátítják, később hasonlóan próbálnak majd megoldani saját helyzeteket. Ez valahol normális, hiszen minden családban vannak viták/veszekedések, a jó kapcsolatban levő szülők között is. Így megtanulják, hogy egy jó kapcsolatba azért belefér az ilyesmi.

2011. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi sosem veszekszünk. Vitatkozni szoktunk, de veszekedni még nem veszekedtünk. Ha játékból felemeljük a hangunkat, a gyerek fél, védi anyát, sír. Pedig vele sem kiabáltunk még. Volt egy párom. Amikor egyszer panaszkodtam rá az anyjának, annyit mondott, hogy nem tudja, hogy kell bánni a nőkkel, mert nem látott (jó) példát.
2011. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Az én szüleim állandóan veszekedtek, ordibáltak, egyszer-kétszer tárgyak is repkedtek. A húgom és én is visszahúzódóak lettünk, elég bizalmatlanok és félősek. Ha felém közeledik valaki ismerkedés céljából, mindig azt feltételezem, hogy hátsó szándékai vannak. A húgom nagyon magába forduló lett, nem beszél az érzéseiről, és mindketten szörnyen önbizalom hiányosak vagyunk. Nem lehet kijelenteni, hogy ez a gyerekkorunk miatt van, de én erre vezetem vissza, pontosabban arra, hogy nagyon féltünk apánktól.


Meg szabad kérdezni, hogy miért vetődött fel benned ez a kérdés?

2011. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Meg nincs 1,5 eves a babam. A ferjem nagyon impulziv. Azonnal kiabal, csapkod. Neha velem is orditozik, meg az anyjaval, de aztan bocsanatot ker. Hamar elmulik neki. De a lanyunk nem igazan bizik benne. Olyan egy evesen meg visszakiabalt neki, meg amikor odament hozza a ferjem es azt mondta : Ne haragudj, neki fogott csapkodni. Nagyon anyas a babam. Azt, hogy nem tud aludni ha nem vagyok vele, en a parom hangoskodasanak tudom be. Tudom, hogy mas babak is kapaszkodnak az anyjukba, de az enyem szerintem az otthoni kiabalasok miatt fokozottan....Egyebbkent a szuleim kozt is voltak gondok...talan azert rontottam el en is...Sokaig nem mertem igent mondani. Aztan egy gyenge emberrel kotottem hazassagot, aki eretlen szemelyiseg....Azt hittem mukodhet, mert en ugyes vagyok es bator....Ez viszont meghalad es osszetor...felek, hogy a babam is...Nem tudom, hogyan tovabb...mar csak reszvetet erzek a ferjem irant.
2011. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Erről regényt tudnék írni,de ha rövid akarok lenni, akkor csak annyit mondok: a gyerknek a szülő a példa a minta.

Másoktól és máshonnan is elles dolgokat, de az alapvető normákat azoktól az emberektől tanulja, akikkel él.

Édesanya édesapa.


Ha azt látja hogy a veszekedés mindennapos, ennnek bármilyen formájában, akkor ő is ezt tekinti normálisnak. Ő is ilyen lesz, így fogja rendezni a konfliktusait.


Súlyosabb esetekben erőzsakossá is válhat a yerek, mert pszichológusok bebizonyították, hoyg az erőszak erőszakot szül. Tehát ha a kiabálást már megszokja, akkor után esetleg előjön belőle a tettlegesség is.


Nagyon nagyon fontos,hoyg a gyerek mit lát otthon!!!

2011. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Az én szüleim állandóan ordítottak egymással míg kicsi voltam, és egyszer-kétszer fizikai bántalmazásig fajult a dolog. Én ettől függetlenül normális felnőtt lettem és sosem jutna eszembe bárkit is bántani, sőt én mindenkivel rendkívül kedves vagyok (ha csak nem tesz valami olyat, de akkor se4m verem meg). És a szüleimet is szeretem a mai napig külön-külön. Boldog párkapcsolatban élek és általában mindenkitől azt hallom vissza, hogy mennyire szeretnek engem. Szóval ne általánosítsunk, ha lehet. Persze nem mondom, hogy jó érzés volt, sokat sírtam akkoriban, de már régen volt én pedig igyekeztem elfelejteni.
2011. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk sajnos egyszer előfordult, hogy apa eléggé illumináltan jött haza (nem igen járunk el, nem számított rá, hogy így hamarabb árt...), késett is, aggódtam is, szóval már nagyon ideges voltam, mire hazaárt. A kisfiam meg alig aludt el, keltünk sokszor, stb. Mire hazaért aludtunk, de olyan horkolásba kezdett, hogy újraébredtem. Próbáltam én leszedni az ágyról, minden, aztán végül jól rácsaptam (persze ez sem ébresztette fel...), viszont nem csak én ébredtem fel a horkolásra, hanem a kicsi is, amit nem vettem észre, így látta. Másnap kérdezte is, mért bántottam apát... Nagyon rossz érzés volt... Megfogadtam, többet ilyet nem... Olyan is volt, hogy egyszer előtte vesztünk össze. Nem érti, csak érzi, hogy nem jó.

Nem szabad szerintem előttük ilyet.

2011. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 9. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!