Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondolnátok, ha a kamasz...

Mit gondolnátok, ha a kamasz korú gyereketek fel szeretné venni az iszlám hitet? Befolyásolna-e a dologban az, ha fiatok vagy lányotok van?

Figyelt kérdés

2017. máj. 8. 20:51
1 2
 1/14 pptomi ***** válasza:
46%
Azon eléggé csodálkoznék, nem csak azért, mert nem vallásos, hanem azért is, mert az utóbbi 2 év folyamán azért történtek olyan dolgok az iszlám nevében, amikkel ő is tisztában van.
2017. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Valoszínűsíteném, nem tud a két osztrák lányrol akik kimentek hogy ők beállnak örömmel és már nem élnek..

Az iszlámok nem barátkoznak kb soha

2017. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Megmondanám neki, hogy amint felnőtt lesz, azt csinál, amit akar, én nem fogok beleszólni, viszont azt az időt, amíg el nem éri az önálló, felnőtt kort, arra kéne szentelnie, hogy elgondolkozik a döntése helyességén.

Elvégre ha tényleg komolyan gondolja, akkor mit számít, hogy pár évvel később veszi fel a vallást?

És ha lányom lenne, akkor nyilván jobban félteném, hiszen a muszlimok (meg úgy alapból a vallásos férfiak) nem arról híresek, hogy engednék, hogy a nőé legyen az utolsó szó a kapcsolatban, plusz a hijab miatt meg még a hangosabb iszlámfóbok is megtalálnák.

2017. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Kezébe adnám a Koránt, a Tórát, a Bibliát meg még pár vallás tanait tartalmazó könyvet és megmondanám hogy olvassa el mindet és akkor válasszon irányt ha ezzel megvan, de addig sehova ne térjen meg amíg nem járt utána rendesen.

És persze felvilágosítanám hogy a terroristáknak meg a többi értelmes válaszoló által említett dolognak semmi köze az iszlámhoz mivel nem muszlimok követték el tekintve hogy az iszlám ezek közül mindent világosan megtilt.

És én nekem nem lenne képem vallásokról papolni a gyerekemnek amíg a sajátomat sem ismerem.

2017. máj. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Aki valóban ismeri is az iszlámot, nemcsak primitív módon azt szajkózza, amit a tv-ben hall róla, az tudja, hogy semmi baj ezzel a vallással. Semmivel nem rosszabb, mint a keresztény. Sehol nincs benne, hogy erőszakosnak kell lenni, a nőkkel rondán kell bánni, sőt az van benne, hogy egy tyúkot is kíméletesen kell levágni, mert ne okozzunk felesleges fájdalmat neki. Ismerek muszlim családot nem egyet. Velük sincs semmi baj, mivel szorgalmasak, családcentrikusak, magasan képzettek. Ha csak fele ennyire ilyen lenne a magyar, mint az általam ismert muszlim családok, akkor nem a béka feneke alatt tartana az ország. Inkább tanulna és dolgozna a magyar a gyűlölködésre és nyavajgásra fordított energia helyett. Nem az iszlám rossz, hanem akik rosszra használják. Mint annó a kereszténységet az inkvizíció.
2017. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
#5 Én ex muszlimok blogbejegyzéseit olvasom, az elég jó forrás?
2017. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

Jól tudnak vegyülni

De látszatnak hinni ostobaság

2017. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 pptomi ***** válasza:
0%

#5

A közel keleti államok is ezt igazolják az ottani helyzettel, politikával, női egyenjogúsággal, a béke megtestesült szigete.

Sajnos én is sok muszlimot ismerek Németországban, pontosan leírtad mennyire toleránsak, szolidak, békések, a légynek sem ártanak és magasan képzett döneresek, autónepperek és hasonló üzletemberek hatalmas tömege. Talán ismersz néhány családot, de amit leírtál róluk, hát, enyhén szólva nem jellemző.

Biztosan vannak még itt olyanok, akiknek van rálátásuk nagyobb muszlim közösségekre, kíváncsi lennék a véleményükre, hátha csak én nézek sötét kendőn keresztül.

2017. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

utolsónak:

ameleyik idejön,az általában az alja népség,tisztelet a kivételnek.

az a több százmillió,amelyik normális az meg otthon marad a valagán,mert a normális mentalitásával otthon is boldogul.

arról meg,hogy a béke szigete-e az iszlám világ...ez nagyon változó.huszonvalahány arab ország van,és mind nagyon más.más az életszínvonal,más a törvénykezés,az egyének szabadsága,a nők jogai,ezeket össze sem lehet hasonlítani mondjuk Szaudi-Arábiában és pl Libanonban.totál más világ.

És akkor még ott vannak a nem arab muszlim államok is.

2017. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a szüleim teljesen ateisták, én magamtól lettem római katolikus, mindennap imádkozom Istenhez, és sokat gondolkodom milyenségéről, ahogy a Bibliát is próbálom legjobb tudásom szerint értelmezni. Próbálok Jézus tanításai szerint élni, elfogadni másokat, és szeretettel hozzáállni mindenkihez, és mindenhez. Megbecsülni, amim van, és segíteni másoknak.


Ha nekem megadatott a jog, hogy hihessek, amiben tudok, a gyerekemnek mért ne adathatna meg? Támogatnám, és örülnék, hogy megtalálta Istent, és nem egy olyan hitvilágban kéne elmélyülnie, ami távol áll tőle. Isten, olyan, mint a kávé - van, aki tejjel szereti, van, aki anélkül, van, aki cukorral, van, aki nem csípi. És ez így van jól. S nem, nem befolyásolna,hogy milyen nemű.

2017. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!