Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális dolog az hogy az...

Normális dolog az hogy az anyám szorongásos problémák miatt be akar gyógyszerezni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy pszichiáterhez járok 1 éve, aki elég hamar, mindenféle különösebb diagnózis nélkül írt fel valami antidepresszáns szerű gyógyszert (Citapram). Szorongásos problémákra, sokat stresszelek, szorongok főleg emberek között, de emberek nélkül is hajlamos vagyok túlaggódni dolgokat. A gyógyszerrel kapcsolatban viszont elég durva dolgokat olvastam, így nem bírtam még rávenni magam hogy elkezdjem enni. Az anyám hozzáállása viszont ez: szedjem be a gyógyszert különben sose leszek normális ember, sose lesz életem. Ha ez így megy tovább egy nap a mentő fog elvinni mert rosszul leszek. És rendszeresen, szinte napiszinten nyaggat vele hogy szedjem már be végre. Néha meg elmondja a szokásos meséjét hogy ő milyen csodás dolgokat hallott erről a szerről, valaki elkezdte szedni aztán pár hét alatt minden problémája elmúlt. A gyógyszer rossz oldalát, a mellékhatásokat meg érdekes módon nem említi soha. Nagyon durván rá van pörögve erre a gyógyszerre hogy kezdjem el szedni. Én viszont nem bízok a gyógyszerben, és igazából a pszichiáteremben se. Lehet nincs jogom ítélkezni, de diagnosztizálni se akar semmiféle betegséget nálam, akkor meg mégis mire ír fel gyógyszert. Csak úgy hogy ez majd biztos jó lesz aztán meg kitudja pontosan miféle mentális gondom van. Párszor mondtam már az anyámnak hogy szakembert szeretnék váltani, de azt meg ellenzi, nem akarja hogy máshoz menjek. Azért baj ez, mert ő fizeti nekem a szakembert amúgy elmennék magamtól nem törődve a véleményével.
2017. máj. 9. 08:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
De valamit kezdeni már jó lenne, ugyanis egyre aggasztóbb testi tüneteim kezdenek előjönni. Aztán kitudja mentális dolgok miatt-e, kicsit mintha inkább egy testi betegség kezdene kibontakozni bennem. Viszont az EKG-m meg a vérképem jó lett amikor ilyeneken voltam a közelmúltban.
2017. máj. 9. 08:43
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem bízol a pszichiáteredben, akkor keress egy másikat. HA nincs se pszichiáter, se gyógyszer, se pszichoterápia (utóbbi lenne a legjobb), akkor gyógyulás sem lesz. A helyedben továbbmennék.


Egyébként a citalopram az egyik legbiztonságosabb szer.

2017. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
szedd be a gyógyszert. csak úgy nem írják fel. én is járok pszichiáterhez, gyógyszert is szedek (valdoxan és xanax) és semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam. azt csak azért írják rá, mert előfordulhat, de nem valószínű. ekkora mértékű szorongás nem normális, és anyukád csak a legjobbat akarja neked. bár ha nem bízol a pszichiáteredben akkor én mondanám, hogy menj máshoz. amúgy valószínűleg diagnosztizálva vagy, de nem mondja el neked, hogy mivel, mert akkor csak ha elkezdesz olvasni róla, még több tünetét kezded el tudat alatt produkálni. nekem is csak utána mondta meg a diagnózisaim miután már hatott a gyógyszer és sokkal jobban éreztem magam.
2017. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Elég komoly gondjaid vannak, szóval teljesen jogosan kéri anyukád, hogy szedd be. Nekem a fősuli alatt kezdődött egy szorongási időszak, ami valahol normális mindenki kicsit izgul amikor határidők, vizsgák vannak. Nálam sajnos ez gyomorgondokat okozott, ami által napi 4-5x mentem wcre. Mikor vége volt a fősulinak nem mertem sehová menni, mert féltem, hogy hasmenésem lesz az autóban, utcán stb. Akkor kaptam meg ugyanezt a gyógyszert és egy év alatt teljesen rendbe jöttem. Nekem semmilyen mellékhatása nem volt, ha tényleg ezért aggódsz, akkor c-vitamint se szedj be, ott is egész szép mellékhatások lehetnek.
2017. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem Anyukád és az orvos is segíteni akar neked! Gondold végig azt hogy ezek az aggodalmaid a mellékhatások miatt, és az orvosoddal, anyukáddal szemben pontosan a szorongásos betegséged miatt vannak! A mellékhatások minden gyógyszernél le vannak írva, de nem azért mert azok jelentkeznek is, hanem azért hogy ilyesmi is előfordulhat! A NeoCitrán- nak is lehet mellékhatása, mégis sokan megisszák ha megfáznak. Szerintem fogadd el a segítséget, mert nem akarnak neked rosszat! Te is elismered hogy valami baj van, akkor miért nem szeded a gyógyszert? Az a megoldás a problémádra. Segítséget vársz, meg is kapod, csak te nem fogadod el. Legalább Anyukádban bízz meg egy kicsit jobban.
2017. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%

Hát szerintem meg ne szedd be.


Nekem kènyszerbetegségre 12 éves koromtól nyomták az antidepit 8 éven át.Nem oldott meg semmit.Amint abbahagytam kezdődött előlről.Sőt.Sokkal rosszabb lett.Torzult a személyiségem. Mikor újra kezdtem volna gyógyszert akkor meg már ezer mellékhatása lett és nem bírtam beszedni. Azt hittem megkattanok.


Terápia kell.A pszichiáter nem végez terápiát csak boldog boldogtalannak felír mindenféle gyógyszert.Pszichológust keress.


Házidokihoz menj ő elküld az illetékes ideggondozóba vagy beutal ahova kell.Ott pszichológusok is szoktak lenni.Nem kell fizetni érte.


Pszichiáterrel nem érdemes kezdeni.Pont lecarnak mint embert.Azt hiszik gyógyszerrel mindent meg lehet oldani oszt jónapot.Mikor elmondod az aggályaidat akkor meg hülyeségeket beszélsz hiszen zavarodott vagy...nonszensz.

2017. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13%

Ja és nem csak az aktuális mellékhatásokra kell gondolni hanem arra hogy mi lesz utána.


Ezek a szerek beavatkoznak az agyműködésbe.Emelik a szerotonin szintet aminek hatására csökken a szerotonin receptorok száma.Megváltozik az agyszerkezet.Addig oké amíg szeded de aztán...Ott állsz egy súlyosabb problémával de még az előzőt sem oldották meg. Mert továbbra sem tudod kezelni a szorongást.


Ha van egy gemnyes rothadó sebem az nem old meg semmit ha szorosan lekötözöm.A bűzt nem érzed de attól még rohad.

2017. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Akkor én írnék a másik oldalról. Komoly drogaddikciós problémák után és átesve ezeken szorongás és levertség vette erejét rajtam körülbelül 1 évig, ez olyan erős volt, hogy funkcionalitásomban is zavart. Jártam pszichiáternél, többnél is, felírtak nekem gyógyszert, antidepresszánst. Én úgy éreztem teljesen fölösleges ezeket szednem, pszichoaktív szerek, semmivel nem tartottam akkor ezeket hatásukban többre pár illegális szernél és igazából ma sem tartom. Legfeljebb enyhébb függőséget építenek ki a használóban.

Nincs az a szer, ami megoldja helyetted a problémáidat. Ez egy tüneti kezelés, amit azért alkalmaznak az orvosok súlyos esetekben, hogy képes legyél levegőt venni és felépíteni magadban azt a vázszerkezetet, ami majd elbírja ezeket a terheket szer nélkül is.

Nem lehet szorongva, halálfélelemben, depressziósan építkezni, pusztán ennyi a szerepe. Ennél senki ne tartsa többre ezeket.

2017. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

A pszichiáter mindenre gyógyszert ír, így próbálja megoldani a problémát. Nem lehet, hogy jobb volna neked egy pszichológus, aki beszélget veled, megpróbálnátok kitalálni, hogy miért szoronsz és úgy megoldani a dolgot?

Kamasz koromban én is jártam pszichiáterhez, utáltam, soha nem beszélgetett velem, csak felírta a gyógyszert aztán mehettem. Utólag, felnőtt fejjel látom, hogy nekem pszichológusra lett volna inkább szükségem, gyógyszer nélkül is ment volna.

2017. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja és pszichológushoz is elmehetsz tb alapon, ingyen, ha az a gond, hogy anyukád nem fizeti. Egy próbát talán megérne. Fontos lenne, hogy bízz abban, aki kezel.
2017. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!