Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat az alábbi dolog...

Okozhat az alábbi dolog komoly szorongásos zavarokat, pánikrohamokat, depressziót és egyebeket?

Figyelt kérdés
Kb 9hónapja megoldatlan a problémám. Lehet, hogy apróságnak hangzik, de úgy érzem ez borított ki. A volt páromnál maradt elég sok személyes holmim, mindhez nagyon ragaszkodok, nem nagy értékek, csak nekem fontosak. 9 hónapja folyamatosan próbálkozok, a családtagokkal "jó" a viszonyom, rajtuk keresztül próbálom visszaszerezni a dolgaimat. A volt párommal nem lehet beszélni és nem is akarok vele. Mondjuk a család se valami segítőkész, de azért egypár dolgot már előkerítettek nekem, de még mindig nem mindent. Hogy miért nem megyek én elhozni a cuccokat? Nem tudok lelkileg visszamenni, mert otthagytam az állataimat, macskák, ők már elfelejtettek engem, de én őket nem és nem bírnám őket újra látni. Többen mondták, hogy felejtsem el amik ott vannak, mert úgyse kapom vissza, de én nem adom fel! Nem a volt kapcsolatomhoz ragaszkodok, van új, ami szerencsére nagyon jó, csak ezek a tárgyak hiányoznak. Lehetséges, hogy ettől a megoldatlan problémától szorongok ennyire? Rémálmaim is vannak, hogy odamegyek és keresem a cuccaimat, de nincsenek meg. Úgy érzek sokszor, ha a kezemben vannak, megszűnik minden bajom egy csapásra. Remélem ha végre meglesznek, tényleg megoldódik minden.
2010. nov. 19. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Okozhat szorongást, sőt depressziót is az emlékeid, tárgyaid elvesztése. Én úgy gondolom, mégis neked kellene visszamenned egy barátoddal, vagy barátnőddel, hogy összeszedd azokat. Az állat elvesztése is rettenetesen fájhat, én a kutyáim nélkül meg is halnék, de próbáld meg túltenni magadat rajta, ha nem akarsz pszichiátriára kerülni.
2010. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, tudom, mások is ezt javasolják, de nem megy :( Még nem adtam fel!

Másik dolog: Miért nem hoztam el a dolgaimat az elköltözéskor, ha annyira fontosak voltak?

Mert 2 hétre hazamentem (hazaküldött), hogy tartsunk szünetet, aztán közölte, hogy nem kell visszamennem. Megbeszéltük, hogy ő összepakol, adtam pontos listát, de kb a fele holmimat küldte el. Ezek után ahogy kirakott nem volt erőm, hogy magam pakoljak össze.

2010. nov. 19. 16:02
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyszer visszamentem, de volt barátom újabban nincs ott, a lakás pedig le van zárva, a szülei tudnák tőle elkérni, félretenni, aztán valakit elküldenék érte.
2010. nov. 19. 16:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Miután visszamentem egyszer szintén rémálmaim voltak, ezért nem szeretnék oda menni.
2010. nov. 19. 16:05
 5/12 A kérdező kommentje:
Már pszichiátriára kerültem :(
2010. nov. 19. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem megy,keress valakit,aki elkísér és állíts be határozottan,hogy márpedig te most a cuccaidért jöttél és elviszed őket,ha tetszik,ha nem!A cicáidat pedig,ha a jelenlegi lakóhelyeden nem tarthatod,kérdezd meg ismerősöket,rokonokat,nincs-e,aki befogadná őket és ott nyugodtan tudnád őket látogatni?
2010. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként,ha nem olyan értékesek azok a holmik,talán jobb lenne,ha hagynád a francba őket és csak a cicáid próbálnád esetleg máshol elhelyezni.

A pszichiátria nem jó,ott csak gyógyszerrel tömnek.jó,lehet,hogy az is segít néha,de többet érnél egy jó pszichológussal ,aki meghallgatna és jó tanácsokat adna,ilyet próbálj keresni.És próbálj minél kevesebbet rágódni a múlton,az nagyon rossz!

2010. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szembe kell nézned a problémáddal, mert amíg az új kapcsolatod mögött, a biztonságból kerülőutakon próbálsz úgy csinálni mint aki tesz valamit, addig semmi nem fog megoldódni. Nézz szembe azzal a megalázó ténnyel, hogy téged kidobtak, bármennyire fáj is. Tudom, hogy ez nehéz, de sajnos át kell esni rajta. Egyébként érdemes lenne leülnöd és utánagondolni, hogy miért is olyan fontosak azok a tárgyak. Nyilván jelent valamit az, hogy nem kaptad őket vissza, nem az a baj h mennyit érnek. Talán a tény fáj, hogy semmibe vettek téged? Gondolj utána. Én is javaslom, hogy menj vissza amint felkészültél rá, ha valakivel, az se gond. Nézz szembe a történtekkel, a fájdalommal, a cicák elvesztésével. Ha ez nem megy, marad a pszichiátria.
2010. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Még megpróbálkozok egy-két hívással a szülők felé, egy házban laknak, csak más szinten, de már 9 hónapja küszködök, csak tényleg az a baj, hogy nem tudok bemenni a lakásba mert le van zárva, a szülők is csak akkor tudnak ha ott van a fiuk...és az egész család kétszínű, mindenki utál mindenkit és hazudoznak, mondták szüleim is, hogy csak hazudják, hogy már össze vannak rakva a cuccok.

Az is érdekes még, hogy az álmaimban az új bnő is megjelenik, akit figyelmeztetek, hogy milyen a volt barátom, szociopata...a szociopatás kérdésnél én írtam pár hozzászólást.

Ha megint nem érnek semmit a hívásaim, kitalálok valamit, betöröm az ajtót vagy nem tudom, már ez is megfordult a fejemben, csak az a szociopata gépén van egy pár olyan kép, amit nem szeretnék, ha nyilvánosság elé kerülne, nem durva képek, de azért mégis... Tőle minden kitelik, ezért is rettegek, hogy vmi komoly lépést tegyek.

A cicákat nevelik a szülők, nem a legmegfelelőbb környezet, de a macskák végülis jól érzik magukat, esznek, döglenek, kinti-benti macskák, panelban lakok, de gondoltam, ha családi költözök, ellopom őket, de nem tudom,Lehet, hogy csekélységnek hangzik, de az egész tavaszi lakásderokációm ott van, amiket évekig gyűjtögettem, idén húsvétkor nem is raktam ki semmit semmi húsvéti cuccot, most vmivel jobb, mert a karácsonyiak megvannak, elég korán kiraktam már őket :) lehet, hogy fura, de nekem ezek sokat számítanak.

2010. nov. 29. 20:30
 10/12 A kérdező kommentje:

A macskák elvesztését viszonylag hamar megemésztettem, mert egyszer visszamentem és nem is foglalkoztak velem :(

Sajnos kellett a gyógyszer, szerencsére azóta jobban is vagyok, csak már tudjam lezárni ezt a dolgot.

2010. nov. 29. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!