Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jó hogy megengedem neki?

Jó hogy megengedem neki?

Figyelt kérdés
13 éves a lányom és energia italt iszik. Mindig mást. Megy sétálni a barátnőivel csak azt isznak de mindig 1-et csak. Mikor mondom neki, hogy nem egézséges azt mondja hogy mindeki issza és semmi baja se lesz tőle. Mindig kéri, hogy vegyek és buta módon veszek is neki mindíg. Télleg minden barátnője issza és a szüleik meg engedik nekik. Most akkor én jó vagy rossz vagyok ebből a szempontból? Utána néztem a neten az energia ital hatásainak és télleg nem valami jók de nem is olyan vészesen rosszak. Engedjem neki továbra is?:(
2010. máj. 17. 17:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%

Ne engedd neki, ne ess ebbe a csapdába...ha már ennyi idősen hagyod neki, mindent kifog harcolni magának... tapasztalom a körülöttem élők közt :S

13/L

2010. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
40%

ez furcsa... az én anyám egyszer vett nekem energia italt, aminek a felét ihattam meg, és csak azért vette, hogy megkóstoljam. Amugy nem engedi meg, de szerintem nagyon rossz íze van...

13/L

2010. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

Ne engedd! Lehet, hogy nem tűnnek olyan vészesnek a hatásai, de valójában rosszabb mintha cigizne.

Egy dietetikus

2010. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
38%

Jah! ne engedd neki...mert utána majd az energiatitalt felváltja a sör meg más piják aztán jön a cigi..stbstb.

én is a körülöttem élőknél tapasztalom....engem a szüleim nagyon fognak néha már sok belőlük ,de én nem zülök el úgy mint a többiek akik már 13 évesen nem életet élnek meg cigiznek stbstb...és 20 éves korára meg megunja az életet...

Szerintem mond meg neki ,hogy nem ihat enegrgaitalt mert attól nem lesz nagyon és tökrevágja magát vele...miért kell állandóan a többiek után menni???...

neengedd neki!! most lehet hiszitzni fog de később meg fogja köszönni!

15/F

2010. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
TE ne vegyel neki es kerdd meg hogy o se nagyon vegyen.ne tiltsd meg neki mert akkor meg tobbet iszik.az is segithet ha megmutatod neki hogy milyen bajok tortenhetnek az energiaital elfogyasztasakor.megijed es mar nem kivanja annyira.
2010. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

Nekem se engedi meg anyu.

Nem vesz nekem,de én tudok venni magamnak szóval.

Ennyiben nem lehet rá bízni ebben is CSAK én bíztam meg anyának,hogy elmondjam,SENKI más nem mondta el aztán kaptam és büdös nagy pofont és azóta nem mondok el neki semmit.Nem igazán érdekel ezek után.

Ha apánál vagyok akkor apu vesz néha nekem :)

Bár mióta anyu őt is kiosztotta azóta nem nagyon :/

És akkor talán ha értelmesen elmondta volna ,de így már neis várja,hogy bármit is elmondjak neki.

Azt hittem ennyit elmondhatok neki,pedig nem is iszok sokat (mostmár igen),de eddig alig-alig idtam és akkor is valami kis tescos f_st!

Egyébként jó tanuló vagyok meg minden nem csinálok hülyeségeket.

Én nem tudom mit csinálnék a helyedben.


/Egyébként mióta ez történt azóta elég sokat iszok.

Ja és azóta nem mondok el neki semmit,és akkor lelehet pontozni,mert elmondtam a saját tapasztalatomat.

14L

2010. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ne engedd neki, mert az unokatestvérem egyszer kórházba került miatta. Csak egyet ivott meg és mégis annyira rosszul lett tőle, hogy összeesett, kórházba vitték és az orvos azt mondta neki, hogy ez nagyon rossz a szívének és soha ne igyon energia italt.
2010. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

Sok féle energia italt kóstoltam már. Bomba,Redbull,Kick, Bluebear.

Nem rosszak ízre de hatását sosem éreztem hogy én most pörgök majd tőle vagy nem leszek fáradt.

Ellenben némelyik eléggé megemelte a vérnyomásom úgyhogy nem iszok ilyen szarokat. Kávét is nagyon ritkán mert az is megemeli de nem annyira mint az energia ital. Szerintem ez csak menőzés a fiatalok körében.


21|F

2010. máj. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. De félek hogy mégis fog venni mikor nem vagyok ott és a barátnőivel van.. BIZTOS hogy fog..:(:(
2010. máj. 17. 20:14
 10/29 anonim ***** válasza:
56%
Nem jó! Ciginél is veszélyesebb.Sok kávénak felel meg a hatása. A 25 éves sportolók sorban kapnak szívinfarktust,állítólag nem a sok edzés hanem az energia ital az oka!
2010. máj. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!