Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlen vagyok amiért...

Felelőtlen vagyok amiért megengedem a 6,5 éves lányomnak, hogy egyedül biciklizzen?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban lakunk, ahol összesen 10 utca van. Mostanában meg szoktam engedni a 6 és fél éves lányomnak, hogy elmenjen egyedül biciklizni. Megbeszéltük, hogy mettől meddig mehet és hogy ha átmegy az úton akkor szálljon le a bicikliről és tolja át gyalogosan. Sarok házban lakunk, az engedélyezett útszakasz az a két út, ami a házunk mellett van. Nagyon ügyes, szófogadó kislány, maximálisan betartja amit megbeszéltünk, én pedig kb 5 percenként kinézek rá.

Viszont anyósom szerint nagyon felelőtlen vagyok. Szerinte nem szabadna megengednem ezt, hiszen mi lesz ha történik a lánnyal valami. Például elüti egy autó vagy megharapja egy kutya. Most ezen duzzog, meg van sértődve amiért ilyen felelőtlen vagok.


Ti hogy látjátok, kinek van igaza?


2010. máj. 20. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is elengedném. Mi is jártunk bicajozni régen, sosem ütött el autó. Ha 10 utca van összesen, akkor mindenki ismer mindenkit, és így a kislányodat is ismerik. Gondolom odafigyeltek egymás gyerekeire.
2010. máj. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy sosem éltem faluban, így én itt nem engedném el a fiam ennyi idősen egyedül. De egy eléggé elszigetelt lakótelepen nőttem fel, ott olyan 8-9 éves koromban már mehettem egyedül bicajozni, vagy az osztálytársammal, aki a szomszédom volt.
2010. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy felelőtlen! Hisz nem lehetsz mindig mellette a későbbiekben sem, és amíg betartja a szabályokat, addig nem lehet gond belőle. Én is faluban nőttem fel, és itt még a forgalom sem olyan, mint a városban. Ott valószínűleg nem engedném ki ilyen idősen az utcára, de a falu az más tészta.
2010. máj. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem felelőtlenség!Sőt, tanul egy kis önnálóságot.Én oviba már egyedül jártam pedig azért anyira nem kis kösség ahol élünk.Amit meg anyósod mond hülyeség.Ennyi erővel ne menjetek utcára, mert mi van ha lezuhan egy repülő...
2010. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

El hát:D Mamámnál mindig mehettünk amerre láttunk, sőt még kisebbek is voltunk:) A pusztai gyerekek, ahogy hívtuk magunkat..lehettünk úgy 10-en, mindig kint lógtunk az úton:)Mondjuk tény,hogy mivel ez sikátoros utca, arra már nemigen járt sok autó, max ha az erdőre mentek:D


Nem vagy felelőtlen:)Klassz,hogy ilyen lazán veszed:)

2010. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7évesen egyedül jártam iskolába,falun biciklivel.Messze volt a suli.De nekünk meglett mondva csak a járdán mehetünk.Emlékeim szerint ott mentünk mindig.Ja a 2évvel fiatalabb hugommal aki a suli melletti oviba járt.
2010. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb ennyi idős lehettem, a tesóm 2évvel kisebb, nem engedtek ki minket "bandázni", kimásztunk az ablakon, a kerítésen, és leléptünk. A mamám azt hitte alszunk, 2óra után vette észre, hogy a szomszédban játszunk...

És a szomszéd biciklijével mentünk körbe körbe, versenyeztünk.

Onnantól nem tiltottak, de be kellett jelentkeznünk, hogy megvagyunk, és megvolt, hogy meddig mehetünk el.

2010. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!