Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nyáron mennyit segítenek...

Nyáron mennyit segítenek otthon a gyerekek?

Figyelt kérdés

13 év körüli gyereketek mennyit segít otthon amíg ti dolgoztok?

Mennyi és mi az elvárható?



2017. jún. 20. 22:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Ember függő én most 18 vagyok , de emlékszek hogy én 10-13éves kormoban amikor tehettem mentem apukámmal meloba segitettem neki amit én nagyon élveztem .

Most hogy suliba szünet van még most is megyek melozni apuval meg a családi vállalkozáson bellül ( épitőipar ) ha olyan munka van vagy apu nem ér rá akkor fogom dobom be a kocsimba a szerszámokat és megyek csinálom . Igaz én ebben nőttem fel nekem soha sem volt rendes nyári szünezem , nem is tudnám el képzelni hogy itthon dekkoljak semmit téve egész nap .

Úgyhogy kisebb házimnukát nyugodtan rájuk bízhatsz pl: mosogatás , ha van kutya akkor azt el látni meg ilyenek

2017. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Lany.

A szobajat rendben tartja.

Kipakolja a mosogatogepet.

Szelloztet.

Tereget, beszedi a ruhakat.

2017. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Semmit sem csinál, 12 éves, de nyáron nagyon intenzíven nyelvet tanul (már tavaly is), idén is ezt tervezem neki, nyelvvizsgáztatni szeretnénk.
2017. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Szelloztet ?

Bocsi ezen jot nevettem. Ez nalatok hazimunka kategoria ?


A keresztlanyom ennyi idos, o segit a kertben ( pl. fel sor tokot kigazolni / nap ) es az allatoknal. Maganak es az occsenek csinal egyszeru ebedet, pl sajtosteszta, tejberizs. Utana elpakoljak a konyhat.

2017. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Hát nálunk be van osztva ki mit csinal. 13 éves lányom siman kimos ruhakat pakol felmos felsöpör, akár a kertben is dolgozik. Én mindig felirom neki hogy mit kell megcsinalni. Próbalok rendszert csinalni belole h nem azert kell megcsinalni mert kapunk valamit erte hanem mert segiteni kell. Ennyi idosen mar meglehet veluk ertetni.
2017. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szerintetek ez túlzás?

Mosás, teregetés, hajtogatás, magának kaja készítés, heti 2x felporszivozas, felmosas, szoba rendbentartása, kutya sétáltatás (heti 2-3) kutyakakiszedés, mosogatás, locsolás.

Napi kb 1 max 2 óra elfoglaltság, plusz nálunk is nyelvtanulás, aztán övé az egész nap.

2017. jún. 21. 00:55
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem csak nyáron, hanem egész évben:

11 éves: leviszi a szemetet, minden nap felsöpri a konyhát és az étkezőt, heti 1-szer az egész lakást, tiszta ruhákat szétválogatja, sajátját összehajtogatja, elrakja, saját szobáját egyedül takarítja.

2017. jún. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem adsz neki tul sok munkat. Kb en is ugyanezeket segitettem anyumnak es sokkal konnyebb, hogy megszoktam. Sajnos 13 evesen csak szamitogepezni, tv-ne vagy tekeregne, esetleg olvasna, rajzolna a jobbik esetben.
2017. jún. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Nem tulzas kerdezo, en is kb ezeket csinaltam anno
2017. jún. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Meg csak 10 es 8 evesek.fiuk.semmivel nem csinalnak tobbet nyaron,mint maskor.

Szobajukat maguk takaritjak,beagyaznak,ruhat hajtogatnak/elpakolnak,a konyhaban elpakolnak maguk utan,leviszik a szemetet,leugranak boltba 1-2 aprosagert,ha csak par edeny van a mosogatoban elobliti a nagyobb,fozesben segitenek,foleg a kisebb szeret nagyon a konyhaban segiteni.

Eleve pici koruktol ugy neveltem oket,hogy mindig elpakoljanak maguk utan.pl a ruhajukat egybol leveszik ha hazaernek,osszehajtjak es ugy rakjak el egy direkt erre szant polcra.cipot mindig a ciposszekrenybe rakjak.szennyest kiviszik,szemetet kidobjak,ha morzsaztak osszesoprik.

Ennel tobbet nyaron sem kell csinalniuk.

2017. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!