Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy év alatti gyerekek otthon...

Egy év alatti gyerekek otthon (ról) dolgozó anyukái: hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Mit tudtok dolgozni, mennyi időben, és hogy oldjátok meg, hogy minden nagyjából meglegyen, a gyerekkel is eleget törődjetek, és ki se purcanjatok?
2017. jan. 31. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már másfél éves de pár hetes korától dolgozom. Alvasidőben, vagy ha apja itthon van, akkor ő az ügyeletes, én meg elvonulok dolgozni. Házimunkát vele csinálom, ha csak ketten vagyunk, de abból is kiveszi a részét a férjem is. Nehéz, mert nem pihenhetek, ha alszik a gyerek, hiába vagyok fáradt, mert szar éjszakánk volt, ha ő délután alszik is, nekem nem lehet. Ha úgy jön ki a lépés, az esti fektetés után is még dolgozom, bár ezt igyekszem elkerülni, akkor már a hatékonyság sem az igazi.

Szóval nem könnyű, főleg egy még mindig rosszul alvó gyerek mellett. Kell hozzájuk egy normális hozzáállású férj, aki kiveszi a részét a dolgokból, enélkül szerintem nem megy.

2017. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alvásidőben, vagy este amikor már alszik. Amíg kevesebbet aludt, de kétszer, addig alvásidőben ritkán ment a munka, mert azalatt próbáltam elvégezni a házimunkát is, mire végeztem pedig ébredt (kb negyven perceket aludt).

Mióta egyszer alszik és hosszabbakat, sokkal jobb, így már ritkán csúszik ékszakára.

Egyébként sokszor nehéz, de jót tesz az önbecsülésemnek is, hogy azért meg tudom oldani.

2017. jan. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és ha ébren van az övé vagyok, lehetetlen is lenne úgy dolgozni, legalábbis nekem nem megy, hiszen mindkettő teljes figyelmet igényel. Kivéve heti egy délelőtt, amikor nem otthon dolgozok, hanem tanítok, és viszem magammal, de azt jól bírja, játszik mellettem.
2017. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem a férjem itthon dolgozik szinten, de későn kelő, későn fekvő típus, nehéz behatárolni, hogy mikor csinálja o es mikor en. Meg csak az elején vagyok, igazából proba, hogy menni fog-e. Van gurithato jaroka is, de a gyerek hamar megunja, itt meg a földön nemigen tud kuszni.

Késő este, a fektetes után en sem szeretnek mar egy óránál többet tölteni ezzel, de napközben meg elég nehéz. Ha jó passzban van, kétszer is alszik minimum egy órát, de van hogy semmit.

2017. jan. 31. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerencsés, akinek van a férj mellet még egy kis segítség, ha pár órára, akkor is.
2017. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!